Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En iyi Sniper Sistemi
Question 
Sizce en iyi Sniper sistemi nedir? Hangi mermi, 50 kalibre, 338 lapua, 300 WinMag vs, hangi tufek Barrett, Sako, Blaser/Sig vs, ve hangi durbun? Bilgisi olanlar paylasirsa memnun olurum...

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Sizce en iyi Sniper sistemi nedir? Hangi mermi, 50 kalibre, 338 lapua, 300 WinMag vs, hangi tufek Barrett, Sako, Blaser/Sig vs, ve hangi durbun? Bilgisi olanlar paylasirsa memnun olurum...

Sn İlksurfer burası Türkiye burada tek bilinen sniper kanas tır onuda bazıları askerde görür...Big Grin

onun dışında en güzel çap ve kalibredeki sniper bizim meşhur 12 gauge çifte ve shotgun kurşunlardır...Big Grin

şaka biryana burada o silahların birkaç çeşidini görüp dokunmak ve ateş etmek biraz imkansızdır...

o yüzden eğer bişey yazacak olursak emin olun ki bunu netten bulup aynen aktarırırz...

Alıntı

Sn.İlksurfer, bu sorunun cevabı kullanım maksadınıza göre çok fazla değişkenlik gösterir. Kullanacağınız arazinin özelliğinden, hedefin hareketliliğine kadar her şey, kullanacağınız sistemi etkileyecektir. Bazı atışlarda 7x35 seyir dürbünü, herhangi bir marka 3-7x20 tüfek dürbünü ve yarı otomatik bir 308.win bile rahatlıkla yeterli olabilecekken, bazı atışlarda ise en az .338 Lapua kollu tüfek, 8x56 Schmidt&Bender tüfek dürbünü, sadece sniping için özel programlarla yüklenmiş arazi PCsi desteğinde, özel bir seyir dürbünü gerekecektir.

Size öncelikli önerim, en üst düzey bir sisteme para bağlamadan, mühimmatını ucuza yakabileceğiniz, acımadan hırpalayabileceğiniz bir sistemle '' Fundemantals '' dan başlamanız. Bunun bile, sadece bu işe zaman ayıran birisinin yaklaşık olarak bir yılını alacağından emin olabilirsiniz. Her gün, tüm mesainizi buna vermeniz durumunda bile, bu işin esasını öğrenmeniz en az altı ayınızı alacaktır. Çünkü insanların sandığının aksine, '' sniping '' in en basit kısmı, tetiğin çekildiği kısımdır. İşin '' fundementals '' kısmını atlayarak direk sistem sorgulamak, işe direk tetik çekmekten başlamak gibi bir şeydir ki, bu daha baştan olayı kaçırmaktır.

Alıntı

LUPUS demiş ki:Sn.İlksurfer, bu sorunun cevabı kullanım maksadınıza göre çok fazla değişkenlik gösterir. Kullanacağınız arazinin özelliğinden, hedefin hareketliliğine kadar her şey, kullanacağınız sistemi etkileyecektir. Bazı atışlarda 7x35 seyir dürbünü, herhangi bir marka 3-7x20 tüfek dürbünü ve yarı otomatik bir 308.win bile rahatlıkla yeterli olabilecekken, bazı atışlarda ise en az .338 Lapua kollu tüfek, 8x56 Schmidt&Bender tüfek dürbünü, sadece sniping için özel programlarla yüklenmiş arazi PCsi desteğinde, özel bir seyir dürbünü gerekecektir.

Size öncelikli önerim, en üst düzey bir sisteme para bağlamadan, mühimmatını ucuza yakabileceğiniz, acımadan hırpalayabileceğiniz bir sistemle '' Fundemantals '' dan başlamanız. Bunun bile, sadece bu işe zaman ayıran birisinin yaklaşık olarak bir yılını alacağından emin olabilirsiniz. Her gün, tüm mesainizi buna vermeniz durumunda bile, bu işin esasını öğrenmeniz en az altı ayınızı alacaktır. Çünkü insanların sandığının aksine, '' sniping '' in en basit kısmı, tetiğin çekildiği kısımdır. İşin '' fundementals '' kısmını atlayarak direk sistem sorgulamak, işe direk tetik çekmekten başlamak gibi bir şeydir ki, bu daha baştan olayı kaçırmaktır.
Sn.Lupus abime hak verdim.
Bu soru da biraz en iyi tabanca sorusu gibi olmuş.
Amaca göre değişiyor.
Kendisinin bahsettiği olayın özünü kavrama dönemininde, Forth Benning, Georgia'daki piyade okulunda keskin nişancılık kursuna tabi askerler Remington M24 kullanıyor.
Tabi bu Sn.Lupus'un bahsettiği başlangıç silahı olabilecek ucuz silah kategorisinden biraz uzak kalmış olabilir.
Ama ah keşke sadece bir kez de olsa .408 cal. bir CheyTac M200 (Cheyenne Tactical) kullansaydım da gözüm açık gitmeseydim şu yalan dünyadan Big Grin

Alıntı

ilksurfer demiş ki:Sizce en iyi Sniper sistemi nedir? Hangi mermi, 50 kalibre, 338 lapua, 300 WinMag vs, hangi tufek Barrett, Sako, Blaser/Sig vs, ve hangi durbun? Bilgisi olanlar paylasirsa memnun olurum...

valla bende 50 kalibre takıntısı var her yerde ve her daim...

Alıntı

turan tactical demiş ki:Ama ah keşke sadece bir kez de olsa .408 cal. bir CheyTac M200 (Cheyenne Tactical) kullansaydım da gözüm açık gitmeseydim şu yalan dünyadan Big Grin

bana inat ille .50 olmayacakya en yakınını seç bakalım...Big Grin Big Grin Big Grin

Alıntı

Yok Ağam estağfurullah Big Grin
Benim mesele gücü hissetmek değil daha uzak mesafede daha hassas atış yapıyor olması hoşuma gitti.
Sanırım bu da çekirdeğin aerodinamiği ve ağırlığı farkından kaynaklanıyor.
Hele de Future Weapons'daki Mack denen o adi pislik insanın ağzında su bırakmazcasına ballandıra ballandıra anlatıyor ya ne kötü oluyorum... Big Grin
Yoksa derdim gücü hissetmek olsa MKEK'nin Konya Karapınar'daki roket test atışlarını izlemeye giderdim Big Grin Big Grin

Alıntı

Peki Türkiye şartlarında, ikinci el (permi ile gelenler) ve MKE standlarından bize gülümseyen yüvli tüfekler arasında sizce menzil ve istikrarlı, isabetli atış konusunda başarılı olanlar hangileri?
Remington 700 serisi Amerika pazarında modifikasyonlara açık bir model ancak Türkiye'de bu tür değişiklikler cüzdan yakar sanırım.

Alıntı

Here is A4 stocked herd-

223AI & 7WSM
[Resim: 102_1026.jpg]
7mmRMs-
[Resim: 102_1028.jpg]
6mmREMs-
[Resim: 102_1031.jpg]
308 & 300WSM-
[Resim: 102_1030.jpg]
223 & 204-
[Resim: 102_1029.jpg]

All the kids together-
[Resim: 102_1033.jpg]
[Resim: 102_1034.jpg]
[Resim: 102_1036.jpg]

yada bu
[Resim: DSC01287.jpg]

Alıntı

Offf !! Bu adamın boy takıntısı var sanırım.
Çok istediğiniz gücü hissettirir Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi