Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 7 Oy - 3.86 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balta / Nacak resimleri.
Guzel aletler valla, her eve lazim.Smile

Alıntı

Bu kadar güzel olabileceklerini hiç düşünmemiştim. Smile

Alıntı

[Resim: DSC08859.jpg] Bu da benim Deli Balta
[Resim: DSC08860.jpg]

Alıntı

Sn. ilksurfer yuksek derece silah asigiyim, fakat atessiz silahlara ozellikle kesicilere bir nebze daha hevesliyimdir. Bir de siz boyle gorseller sununca omrumden omur aliyorsunuz. Emeginize saglik.

Alıntı

[Resim: 8-Fonk-Cekic-Balta-Pense-Caki-Bicak-Seti...2338_0.jpg] Bu minik baltadan da almıştım şuan arabamda.

Alıntı

İşte nostaljik yurdum nacağı =D

[Resim: nacak.jpg]

Sakın bir hevesle 3.5-5-7.5-11 ytl gibi fiyatlara satılan bu tip nacaklardan almayın benım gıbı nerde olduğunu bile hatırlamazsınız Smile Praktiker de 50-60 ytl civarında olanları vardı onlar için birşey diyemiyorum.

[Resim: 12350384681001009.jpg]

Alıntı

Selamünaleyküm Sn.anobias,uyarınız çok yerdinde,haklısınız,o ucuz ve gösterişli nacaklar ne sağlam ne de kullanışlı oluyor,özellikle bahçe işlerinde usta demirci işi gayet güzel paslanan yurdum baltaları daha kullanışlı,tecrübeyle sabit.
Saygılar.

Alıntı

(23-12-2011, 05:18 PM)ilksurfer demiş ki: Guzel aletler valla, her eve lazim.Smile

Katılmamak elde değil =D

Alıntı

Vay vay vay. Amerika'da is yapan bir Turk bakkali sanirim. Helal olsun hanim ablaya. Savunma aleti olarak kullandigi baltanin da Massallahi var yani.Smile

Not: Evet, Turk'mus. Giresunlu Baltali Hafize diye internette unluymus.Big Grin

Alıntı

(23-12-2011, 09:20 PM)anobias demiş ki:
(23-12-2011, 05:18 PM)ilksurfer demiş ki: Guzel aletler valla, her eve lazim.Smile

Katılmamak elde değil =D

Bayanın elindeki Giresun yöresine ait bir çeşit baltadır, girebi olarak adlandırılır.

[Resim: girebi.jpg]

Değişik şekilleri mevcuttur.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi