Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG M 1911
merhaba arkadaşlar konu biraz eskidi ama dün bu silahı fuarda görüp inceledim o yüzden tekrar yazma gereği duydum, açıkcası çok ahımşahım bişey beklemiyordum ama bu kadarda basit olabileceğini hiç düşünmemiştim, resmen hayal kırıklığı, daha önce yanlış hatırlamıyorsam bu silah başka bir başlıkta 500 ytl muhabbeti olmuştu ama ben ona 500 ytl de vermem, Zigana serileri bile bu silahın yanında kalite abidesi gibi duruyor, özellikle kabze emniyeti sadece insanın elini acıtmak için yapılmış sanki, oradaki silahın demo olduğunun farkındayım ama heran düşecekmiş gibi duran tetik kolu ve silahı kurmak için üst kapağı çekerken kabze emniyeti resmen elinize batıyor, ayrıca silahın kapasitesi 7+1 veya 8+1 dir çünkü o kabzeye çif sıra şarjör takılamaz...

ilk izlenimim bu silah üretilmese çok daha iyi olurdu, yada daha adamakıllıca üretilmeliydi kanaatindeyim...

Alıntı

Satışa başlanmıştır.

Değerli Müşterimiz;

Firmamızın üretimi olan ve meraklıları tarafından beklenen ZİG M/ 1911 model tabancamız satışa sunulmuştur. ZİG M/1911 modelinin satış tutarı aşağıdaki gibidir.

Kod No

Tabanca Adı
Renk
Fiyatı

4228
ZİG M/ 1911 (45 ACP)
Siyah Krom
1.800,00 YTL

4229
ZİG M/ 1911 (45 ACP)
Beyaz Krom
1.920,00 YTL

4230
ZİG M/ 1911 (45 ACP)
Gövde Siyah Krom
1.890,00 YTL

Bu modelimizi daha yakından görmek ve satın almak için sizleri de MKE satış noktalarına bekliyoruz.

TİSAŞ

TRABZON SİLAH SAN. A.Ş.

Alıntı

Sn Ege caddesi,

İST mkek a gelip-gelmediği konusunda bir bilginiz var mı acaba..?
Ben de bir gidip göreyim şunu ilk elden...

Batman gibi, vatman gibi..bir halk efsanesi haline geldi adeta...Big Grin Big Grin Big Grin

Sevgiler

Alıntı

İnşallah üzerinde prototiplerdeki gibi '' bill board ''misali yazılar yoktur.
Yerli pazarda satılacak, klon bir silahın üzerine, adamın gözüne sokar gibi ZIG M, TİSAŞ TÜRKİYE yazmanın anlamı nedir anlayabilmiş değilim. Hele hele bu silah bir de JMB'in efsanesi, modern yarı otomatiklerin ABC si sayılabilecek bir silahın klonu iken, o yazılar gerçekten çok komik duruyor.

Bakalım, inşallah en kısa zamanda inceleme fırsatı buluruz.
Bakma ve inceleme imkanı olan arkadaşlar, ayrıntılı resimler alabilirlerse çok güzel olur.
Özellikle de;
*Kovan fırlatma penceresi,
*Kabze emniyeti,
*Horoz yayı muhafazası,
*Tetik,
*Tetik korkuluğu,

Silahı sökme imkanınız olursa da, özellikle;
*Sürgü takımının arka kısmı,
*Gövdenin arka kısmı, resimlenirse çok iyi olur.

Bu şekilde kovan penceresinin genişletilip, traşlanıp traşlanmadığını, tetik korkuluğu altının traşlanıp traşlanmadığını, horoz yayı muhafazasının ve kabze emniyetinin klasik GI mı yoksa beavertail olup olmadığını, ateşleme sisteminin Series 70'lerdeki gibi sade mi, yoksa Series 80'lerdeki gibi otomatik iğne kilidi ile mi üretildiğini anlayabiliriz.

Arkadaşlar gene de böyle bir alternatifin silahseverlerin beğenisine sunulabilmesi çok çok harika bir şey. İnsanımızın, yarı otomatiğin ve pratik atıcılığın ABC si olan bir platformu daha yakından tanıma şansına sahip olabileceğini düşünmek bile çok sevindirici. İnşallah malzeme ve üretim kalitesi de yabancı muadillerini aratmaz. Tabi bir de TİSAŞ'ın içinden çıkacak bazı aklı başında adamlar, silahın üzerindeki o saçma sapan '' bill board '' vari yazılar yerine, en azından Norinco'larınki gibi yazı yazmaya diğerlerini ikna etmeyi başarırlar.

Eğer üç ana parçası yeterli kalitede ise, diğer parçaları zevkimize göre aftermarket tedarik edip, kullanışlı bir 1911 sahibi olabiliriz.Umarım MKEK haşmetmeapları da mühimmat konusunda yeterli tedariki yapar da, vatandaş şöyle acımadan bir 1911 kullanma zevkini tadar.

Hayırlı, uğurlu olsun.

Alıntı

Sn. Ekeke bu konuda bilgim şimdilik yok.
Sn. Lupus sizin sorularınız olumlu sonuçlanırsa bir tane almayı düşünüyorum.

Alıntı

Sn.Ege, JMB ve '' short resert trigger '' fanatiği birisi olarak, uygun fiyata kaliteli bir 1911 benim de her zaman için nazarı dikkatimi celbeder. TİSAŞ'ın son zamanlarda kaydettiği aşama, bu silahı daha ziyade yurt dışı için üretiyor olmaları, kalitede belirli bir düzeyin yakalanabileceğini düşündürüyor. .45 ACP mühimmat zaten silahı fazla yormayan bir cephane. Eğer Series 70 ateşleme sistemine sahip, sıhhatli çalışan, aftermarket parçalara da uyumlu bir 1911 ise tercih edilebilecek bir silahtır. Vallahi, şu anda beni bu silahı almaktan alıkoyacak en önemli faktör, üzerindeki yazılar ve aftermarket parçalara uyumsuzluğu olur.

Alıntı

c 45 ' in 2500 lük fiyatının yanında ucuzdur.

Alıntı

LUPUS demiş ki:Vallahi, şu anda beni bu silahı almaktan alıkoyacak en önemli faktör, üzerindeki yazılar ve aftermarket parçalara uyumsuzluğu olur.

Birebir standart 1911 kopyası olduğunu biliyorum.. Yani uyumlu olduğunuda öğrendim.

Ama gez ve arpacık sabit mi veya bahsettiğiniz aftermarket parçalara uyumlu mu değil mi onu öğrenemedim.
Diğer parçalardan yana uyum sorunu yok bence.

Alıntı

[Resim: zigm1911_siyah.jpg]

Silahın üzerindeki yazılar çokta büyük sayılmaz bence. En azından siyah boyada göze batıp sırıtmıyor. Birçok 1911 klonunda markalar aslında çok büyük yazılıyor. Ancak ben ismini beğenmedim. Daha önce de dile getirmiştik. Zigana neden SigSauer'i andırıcak şekilde kısaltılıyorki?

Alıntı

Bu alete benzetsem yeter Big Grin

[Resim: coltm1911a1m2cm4.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi