Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG M 1911
Sn.İlksurfer,Türkçe sorununu çözdüğünüz için tebrik ederim.Biraz önce forumu açmaya çalıştığımda,başka bir adrese yönlendirilmek ve Türkçe forumla karşılaşmak güzel bir sürpriz oldu.
Sn.Lupus ve Sn.Smith'in görüşlerine sonuna kadar katılıyorum. Hakikaten kaliteli,son teknolojiye uygun ve Türkiye'ye özgün bir modeli olan bir silaha ne kadar ihtiyacımız var.Silah üreticilerimiz biraz daha teknolojilerini geliştirip, biraz daha para harcayıp yatırım yapsalar;hem daha çok para ve prestij kazanacaklar hem de Türk halkına uygun bir tabanca yapacaklar.Umarım yaparlar da, yabancı silahların resimlerine bakıp iç geçirmekten vaz geçeriz.Saygılarımla.

Alıntı

yakuzz demiş ki:ben ismine takıldım.. kime söylesem tuhaf karşılıyor. Silahın ismini telaffuz etmek gerçekten

sıkıntı.. zig M (zigem yada zigme) nasıl derseniz diyin tuhaf..

valla sy yakuz.ismini ilk duydugumda bu benim aklima geldide millet alay eder diye yazmadim Smile.yani hic baska isim kalmadimida Türkcede bunu buldular.yani zigana 1911 yazsalar olmazmiydi.
birde insanin aklina sig-sauer i getiriyor.bunu gören bir yabanci silah meraklisi buna artik neresiyle gülecek ve etrafindaki arkadaslarinada bunu söyleyip ne kadar alay edecegini aklima getiriyorumdaaa.

Alıntı

Alıntı: insanin aklina sig-sauer i getiriyor.

Arkadaşlar, ama yapacak başka bir şey de yok ki;

Schwiezerische, pardon Zigana Industrie Gesselschaft' ın başka türlü kısaltılması mümkün değil ki. Big Grin .

Sizin içiniz fesat, içiniz.

Alıntı

zaten sorunun bizde olduğu belli de tam teşhisi bir türlü koyamadık; yoksa koskoca tişas (sümme haşa) kusur işlermi Smile

şaka maka hiç değilse o M yi kaldırsalarda söylemesek onu.

Alıntı

Parça değişimine ihtiyaç duymadan 10 bin mermiyi görsün,öpün başınıza koyun.

Alıntı

Arkadaşlar bugün MKE'deydim.Tisaş'ın bürosuna uğradım.Yeni katalog basmışlar.Bir tane aldım.Zig M 1911 1.sayfada.Şarjör kapasitesi 7+1. İstenirse 8 ve 10'luk şarjör takılabiliyormuş.Mayıs ya da haziranda piyasaya çıkacağı söylendi.İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Alıntı

sesi nasıl??
önemli olan o.

Alıntı

Hele şöle bir 100 tane satılsın onlar piyasadan geri dönsün, sonra tamir edilip bidaha geri verilsin ve bidaha arıza çıkarsın (umarım bunlar olmaz ama...) sonra şikayetler ve değerlendirmeler ortaya dökülünce anlarız ne oldugunu. eee adamlar 75 m menzilli 45 lik yapmış Big Grin bekleyip görücez artık napalım...

Alıntı

c45 fabrika tarafından 5000 mermiyle test edilerek piyasaya sürülmüş bir ürün,takiben 10 bin mermiye kadar bi problem çıkartmayacaktır,ama sonrasında alt gövdenin çatlama ihtimali yüksek,zira zigana serisi tabancalarda kovan fırlatıcısını tutan eski pim deliğinden alt gövdelerin çatlayıp problem çıkartması üzerine firma bu parçanın pim deliğinin yerini değiştirilip parça kalınlığınıda arttırılmıştır,20 bin mermide saat 7 yönünde yarılan namlu ise eski revizyon olup,yeni üretilen namlularda yatak et kalınlığı arttırılarak bu problemde düzeltilmiştir,yani en azından firma yapıyı kalınlaştırarakta olsa hatalarını düzeltme çabası içerisindedir,canik veya sarsılmaz gibi aynı hataların yapılmasında ısrar edileceğine şu aşamada yeni üretim 9 mm t,k,f,sport serileri seri atımda problemsiz olarak 10 bini görmektedir.
öte yandan silahları bu hızla kalınlaştırmaya devam ederlerse poligona giderken silahı torpido gözüne değilde heralde koltuğa oturtup birde üstüne kemer çekecez gibi görünüyor.

Alıntı

Big GrinBig GrinBig Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi