Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÇAKMADA son nokta! Emniyet İşleri Umum Müdürlüğü Luger P08
Sayın evrenay,
Maşallah gene döktürmüşsünüz, belliki akşamki tedavi bayağı iyi gelmiş, yalnız işi başkalarına satmaya çalışmayın pazartesi günü poligona iki tane kalıp ustası lazım haberiniz olsun, yoksa balık ısmarlamaya devam edersiniz, saygılar.

Alıntı

Sayın; Evrenay telefonda dwm logosu ve emniyet umum işleri müdürlüğü var diyince olamaz bir şey var demiştinizSmile gerçekten bravo makaralı konusunda bilgi ve birikiminiz hayret uyandırak şekilde ( bu arada luger in sahibi arkadaşım iyiki forum sayfamıza üye değil Smile ama ben kendisine durumu izah ettim.selamlar ....

Alıntı

Sn. evrenay,

Ben bu tabancalara sadece biraz meraklıyım. Bakınca bu tabancada içime sinmeyen birşeyler var. Yanlış şeyler yazmak istemiyorum. Tam anlatamayacağım ama üstü altından farklı duruyor. İkinci mesajımda sizin mesaja atfen "u" hadisesine değinmek istemiştim zaten. Orijinalinde "u" ters. Ama bunu ben de bilmiyordum ve sizin önceki mesajdan öğrendim. Siz de taç marka ve üzüm marka olayını öğrenmiş oldunuz. Mahalli jargona -ayıptır söylemesi- biraz aşinayımdır. Bu arada usta kimse güzel şarjör yapmış.

Selamlar

Alıntı

Sayın yigit_mert,

elimizi verdik, kolumuzu kaptıracağız anlaşılan. Efendim, kıyamet gibi kalıp malzemesini yıktık ya oraya, çakıştırıverin işte Big Grin .
Karıştırmayın usta falan şimdi. Malum bizim bütün personel sosyetik, çalışmazlar şimdi soğuk diye.

Sayın vougefalcon,

alıştıra alıştıra söyleseydiniz, yüreğine inmesin adamcağızın. Bu hafta mümkün olmadı, haftaya mutlaka bekliyoruz sizi.

Sayın Pinus, evrensel, alaylı-mektepli mevzusu burada da karşımıza çıktı herhalde. Enteresan olan ustamın da bana bu üzümlü olayından bahsetmemiş olması. Herhalde, okumuş çocuk bu anlamaz şimdi, hiç karıştırmayayım dedi. Sizi de bekliyoruz yakın zamanda. Geçen sefer tanışamadık ama umarım bir dahaki sefere ustanın mekanında buluşuruz.
Aslında o "u" nun neden ters olduğu önemli olan ama onu da biraz sonra açıklayayım, izninizle.

Bu arada sizde Luger var mı? Varsa fotoğraflarını paylaşabilir misiniz?

Ayrıca, malum sizin oralarda bunlardan bolca bulunuyor, tabi aşırı atım sayısından dolayı kırıma uğramadıysa, gördükleriniz fotoğraflayıp, bu platformda bizlerle paylaşabilir misiniz?
Elbette doğrudan bana da gönderebilirsiniz, ben de düzenleyip foruma yükleyebilirim.

Selamlar,

Alıntı

Sn. evrenay,

Maalesef gün itibarıyla resimlerini yayınlayabileceğim bir Luger'in yok. Şu an takipteyim, makul bir zaman dilimi içinde güzel bir tane edinebilmeyi umuyorum. Ama beklentilerim biraz yüksek, yani işim zor.

Memlekette bunlardan hayli var ama ben 800 km kadar uzaklardayım. Yolum düştüğünde birkaç tane fotoğraflamaya çalışırım.

Umarım yolum memleketinize düşer veya başka bir organizasyonda görüşüp tanışabiliriz.

Selamlar

Alıntı

Sn. Evrenay,
Demek ki neymiş, yok olmaz dememek lazımmış. Hatırlarsanız sizinle en son görüşmemizde "Emniyet işleri umum müdürlüğü" yazısını çakmasını yapmazlar diye hüküm beyan etmiştik. İnanın tam da "kapak olsun" denmiş gibi hissediyorum. Smile

Çok değerli bilgi paylaşımınız için ayrıca çok teşekkürler.

Saygılar

Alıntı

Sayın BekciHursit,

son görüsmemizden bu yana sanırım ben bir genel anestezi daha yedim. Artık bağımlılık yaptı ayda bir kafamı "fabrika ayarlarına" (reset) getirtiyorum Tongue Tongue .

O yüzden ne derseniz doğrudur. Ancak, kendimi biraz tanıyorsam şöyle demiş olabilirim; "Emniyet ;şleri Umum Müdürlüğü" yazısı bir Luger'in üzerine sonradan niye basılsın ki? Bu silahlar Mauser üretimi ve çok da sağlıklı çalışmayan silahlar, satıcı açısından malına bir kıymet katacağını zannetmiyorum.

Ancak benimle hemfikir olmayanlar varmış ki, bu yazıyı bu Luger'in üzerine yazdırmışlar.

Sayın Pinus,

"Sn. evrenay,
Ben bu tabancalara sadece biraz meraklıyım. Bakınca bu tabancada içime sinmeyen birşeyler var. Yanlış şeyler yazmak istemiyorum. Tam anlatamayacağım ama üstü altından farklı duruyor. "

ne demek istediğinizi anlıyorum. Aslında Luger'lere karşı bu tip bir hisleriniz varsa sıkı bir çalışmayla Luger JEDI olmaya aday olabilirsiniz. Sayın Ustan böyle öğrencilerinin olmasından mutluluk duyar.

Yanlız tanımayan arkadaşlar için bahsedeyim, usta JediMaster (ceday Ustası, bakınız Star Wars-Yıldız Savaşları filmi) gibi ufak tefek, yeşil ve sivri kulaklı değil! Aksine iri kıyım ve bembeyaz. Kulaklarına dikkat etmedim Big Grin .

Saygılar, sevgiler bizden efendim.
Daha önce yazdığım gibi sizi bu KuzeyBatı Anadolu bozkırında, tekrar, görmekten mutlu oluruz.

Bu arada, bana e.aydin@evrenay.com.tr adresinden ulaşabilirseniz sevinirim.

Alıntı

başlık altındaki yorumların tümü okuma samda bir kaçını okudum bende biraz bir şeyler yazma ihtiyacı duydum silahı toplayan adamın bilgisi olmasa da yeteneğide mi olmaz böyle güzel birşey yapma işine giren adamın ya bilgisi ya yeteneği olmalı diye düşünmekteyim....
o namluyu kim yaptıysa (muhtemelen arpacığıda o zanaatkar yapmıştır) elleri üstünde kalmış o sanatta o ustayla eminim ölür (: şarjör hakkındaki yorumdakinin aksine namluyu yapan adam yapmadan önce körmüş yada aşırı derecede göz kusurlarına sahip keşke namlunun uc kısmının arpacığın geçtiği yerin tesviyesini biraz daha düzgün yapsaymış ve arpacığın geçtiği kanalı el yordamıyla değilde freze vb. bir alet ile açsaymış (:
tabikide bunların hepsi benim şahsi fikirlerimdir

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi