Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SRT, Short Reset Trigger Nedir ?
Tetik kurulma mesafesi, silah ateşlenip, sürgü yeni fişeği atım yatağına sürüp kilitlenip, tetik kolunun mekanik teması tekrar sağlandıktan sonra, tetiğin tekrar kurulup, horozu düşürebilecek şekilde çekilebilmesi için öne doğru kat etmesi gereken mesafedir. Bu mesafenin uzun olması güvenliği arttırmakla birlikte, hızlı mükerrer atış yapmayo zorlaştırmaktadır. Bu mesafe kısaldıkça hızlı atış yapmak kolaylaşmaktadır.

'' Trigger Reset '' yani tetik kurulma mesafesini aşağıdaki video çok güzel açıklıyor:

SIG Sauer tetik çekişleri daha çok güvenlik ön planda tutularak tasarlanmıştır. Bu nedenle tetik kurulma mesafeleri oldukça uzundur. Bu durum SIG Sauerlerle özellikle hızlı ve mükerrer atış yapmayı zorlaştırmaktadır. Bu duruma çözüm olarak üretici tetik kurulma mesafesini kısaltan bir kit sunmaktadır. Bu kit ile tek hareketli tetik çekişinin kurulma mesafesi fark edilir bir şekilde azalmaktadır.

SRT öncesi standard SIG Sauer tetik kurulma mesafesi;

SRT sonrası SIG Sauer tetik kurulma mesafesi;

Alıntı

Sayın lupus, acaba tetik yürüme yoluna da etkisi var mıdır ?

Alıntı

(12-12-2011, 01:17 PM)yigit mert demiş ki: Acaba tetik yürüme yoluna da etkisi var mıdır ?

Bu tadilatı müteakiben, ön tetik yolu bir miktar kısalmaktadır.

Ancak tetik / horoz tulumbasının horozu tamamen salabilmesi için kat edilmesi gereken mesafe değişmemektedir.

Alıntı

Sayın Üstadım,
değerli bilgilendirme için çok teşekkürler. Bundan kısa bir süre önce, P226'ım için SRT Kit sipariş vermek istemiştim. Fakat malesef Sig Sauer bu opsiyonu artık sadece yeni sipariş verilen tabancalar için koymuş. SRT kit edinme ihtimali, en azından orijinal Sig Sauer olarak yok. Diğer markalarda var mıdır diye henüz bir araştırma yapmadım.

Saygılar

Alıntı

Düzeltme:

SRT kit hala satılıyor, ben yeterince araştırma yapamamışım bkz:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...835&page=2

Saygılar

Alıntı

Alıntı

H&K P30 STR:

Saygılar

Alıntı

Ortadaki tetik nedir üstad ? Ne amaçla üretilmiştir.

[Resim: O1UYjFz_zps71307e4a.jpg]

[Resim: RMYV4kH_zpsbe48ffc2.jpg]

Alıntı

Yuvarlatılmış tetik ön yüzü ve horoz düştükten sonra gereksiz tetik hareketi ve yolunu ortadan kaldıran '' Overtravel stop ''.

http://grayguns.com/products/p-series-si...e-trigger/

Alıntı

Tetiğe vida atmak yerine , bu tip bir tetik yapmışlar yani.
P226/229 a bu tür bir tetik ve SRT kit eklenmesinin bir mahsuru var mı üstad ?
Hem ön hem de son tetik yolunu kısaltmak için.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi