Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domuz Avı ve Köpek Seçimi
(14-12-2011, 04:37 PM)xhmyt demiş ki:
(13-12-2011, 08:09 PM)mercankaya demiş ki: Havladığı zaman da mutlaka... apartmanda birisi var demektir. Bir nevi alarm yani Smile
Big Grin Big Grin
Alıntı: Evde olur, oluyor Smile

Ben yaptım oldu, diyorsanız birşey demem. Ama bilin ev'de olmaz.

Üstadım 'nedenlerini'de belirtirseniz mutlu olurum.
(14-12-2011, 05:05 PM)avsu07 demiş ki:
(14-12-2011, 04:37 PM)xhmyt demiş ki:
(13-12-2011, 08:09 PM)mercankaya demiş ki: Havladığı zaman da mutlaka... apartmanda birisi var demektir. Bir nevi alarm yani Smile
Big Grin Big Grin
Alıntı: Evde olur, oluyor Smile

Ben yaptım oldu, diyorsanız birşey demem. Ama bilin ev'de olmaz.

Karşı çıkmak maksadıyla yazmıyorum. Evde de bir çok köpek türü beslenebilir. Doğası gereği açık arazide olmaktan ve bu arazide görev yapmaktan hoşlanan köpekler hariç hiç bir sıkıntı da yaşanmaz.

Ben beş yıl boyunca Rotweiler cinsi DODGE adında bir köpek besledim. Kızım 2 yaşındayken Dodge bize katıldı, verdiğim eğitim neticesinde 69 cm omuz yüksekliği, 55 kg ağırlığı olan hayvan bir kez bile agresif bir davranış içerisinde olmadı, ne evdekilere nede dışarıdaki insan ve hayvanlara karşı. Evin terasında ne zaman Dodge'yi yıkasam daha üç yaşında olan kızım da yanımıza gelir Dodge onu elbisesinden yakalar illa onunla birlikte yıkanırdı. Kızımı yanında gönül rahatlığı ile bırakırdım. Sonra iş nedeniyle uzunca bir süre ben ve hanımın Dodge ile ilgilenemeyeceği bir zaman söz konusu olunca çiftliğe gönderdim. Şu anda mutlu mesut çoban köpekliği yapıyor.

Siz köpeğinize sevgi ile yaklaşıp isteklerine saygı duyarsanız hiç bir sıkıntı yaşamadan evde rahatlıkla köpek besleyebilirsiniz.

Saygılarımla.

+1 kesinlikle katılıyorum. Köpek aslında bir nevi silah gibidir. Sahibine göre davranır.

Alıntı

Tahmin ediyorum Sn. Xhmyt inancı gereği evde köpek beslenmesine karşı, ben de bu sebeple evde köpek beslemem ama bunun forumla yada konumuzla bir alakası yok. Herkesin kendi tercihi ve bize de buna saygı duymak düşer. Konu sapmazsa daha güzel olur.

Saygılar.

Alıntı

(14-12-2011, 07:45 PM)syılmaz demiş ki: Tahmin ediyorum Sn. Xhmyt inancı gereği evde köpek beslenmesine karşı, ben de bu sebeple evde köpek beslemem ama bunun forumla yada konumuzla bir alakası yok. Herkesin kendi tercihi ve bize de buna saygı duymak düşer. Konu sapmazsa daha güzel olur.

Saygılar.

madem konu sapıyor çekelim sündürelim birazcık Smile

Kopay/zağar için söylenen bir söz vardır sabah var akşaam yok .Kopayım var diye sevinme övünme diye. Zevkinize göre imkanınıza göre Köpek buldunuz aldınız araba parası verdiniz, domuzun sırtında gidiyo, ilçeye nam saldı bir bağ yaptınız acı bie ıyyyk sesi artık yok Sad peki ne yapmalı ?

En çok karşılasılan 3 vaka var domuz avında

1) Domuz köpeği keser
2) Başka avcı köpeği vurur
3) Köpek avı bırakmaz dağa gider kaybolur veya kurt yer.

1-için köpeğimize zırh giydiriyoruz.

Çok paradır o---> usta köpek satarken 2000 lira istemeyi biliyoruz yada veriyoruz!!

Hayvan rahat edemez içinde --> Kovucu izci köpekleri bırakın birebir domuzla boğuşan köpekler bile rahat ediyor hareketleri kısıtlanmıyor!

[Resim: pit-bull.jpg]

[Resim: mh4.jpg]

[Resim: Justice004.jpg]

[Resim: 11-boar-hunting-dogs-catch-the-scent.jpg]

[Resim: hunt600.jpg]

2- için nasıl kendimizi vurdurmamak için turuncu giyiyorsak köpeklerimizide giydiriyoruz.Ayrıca şevrotin atcak vatandaş varsa köpek salmıyoruz!!

[Resim: New_Cut_Collar_lg.jpg]

[Resim: DSCF7024-1.jpg]

[Resim: Gladiator_Cut_Vest_375.jpg.w300h198.jpg]

[Resim: Gladiator_Cut_Vest_lg.jpg]

3. ihtimal için yine paraya kıyıyor vericili tasma alıyoruz(2. fotoda var).Ayrıça kurt boğma ihtimaline karşı kesin çözüm olmamakla birlikte çoban köpeklerindeki dikenli tasmalardan kullanabiliriz ..

Alıntı

(14-12-2011, 07:45 PM)syılmaz demiş ki: Tahmin ediyorum Sn. Xhmyt inancı gereği evde köpek beslenmesine karşı, ben de bu sebeple evde köpek beslemem ama bunun forumla yada konumuzla bir alakası yok. Herkesin kendi tercihi ve bize de buna saygı duymak düşer. Konu sapmazsa daha güzel olur.

Saygılar.

Beklediğim nedene yapacağım açıklamaydı Sn. Syılmaz.
Saygılar.

Alıntı

(14-12-2011, 08:17 PM)anobias demiş ki: En çok karşılasılan 3 vaka var domuz avında

1) Domuz köpeği keser
2) Başka avcı köpeği vurur
3) Köpek avı bırakmaz dağa gider kaybolur veya kurt yer.

Bir madde de ben ekleyeyim. Çoban köpekleri de av köpeklerini boğar. Ferma veren köpekler avcıya yakın dolaştığı için kurtarması kolay olur ama kopaylar sahibinden çok uzaklaştığı için riskleri çok daha yüksek.

Şahsen avcı bir ağabeyimin kurzhaar cinsi köpeğinin üzerine irice bir çoban köpeği atlamaya kalktı ama çok yakın olduğumuz için bizden korkup uzaklaştı. Özellikle erkek kopaylar için ciddi bir tehlikedir çoban köpekleri.

Alıntı

(14-12-2011, 10:44 PM)syılmaz demiş ki: Bir madde de ben ekleyeyim. Çoban köpekleri de av köpeklerini boğar.

+1

Sn syılmaz öncelikle av, avcılık ve bunlarda kullanılan silahlardaki paylaşımlarınızı keyifle okuduğumu belirtmek istiyorum. Beretta seri no'ları ile ilgili paylaşımınız çok işime yaramıştı.

Bu konu için de ayrıca teşekkürü borç bilirim zira ben kendimce çok uzun zamandan bu yana avlandığımı düşünmeme rağmen sayenizde "Dogo Argentino" gibi bir köpeği tanımış oldum.

Yukarıda yapmış olduğunuz yoruma +1 dedim çünkü, bu hafta sonu gitmiş olduğumuz avda, domuz avına giden dostlarımın anlattığı bir olaya dehşet içinde şahid oldum. Sırf kopay seslerini dinleyip bunları boğmayı iş edinen çoban köpekleri mevcut olduğunu öğrendim. Hatta çulluk avındaki bir avcının drahtarını da boğduğunu söylediler. Bu köpekleri gözümle görmek nasip oldu ve cidden çok saldırgandılar, hatta bu köpeklerden birinin hayatını hatır koyarak kurtardım ama avcıların çok canı yanmış sanmıyorum ki kalıcı bir durum olsun koyduğum hatır.

Ben tercih olarak uçar avından başka ava gitmiyorum hatta gölde, ağaçta sair yerde duran hedefe de tetik kesmiyorum. Bu zamana kadar keklik avında çıkan tavşanları saymaz isek kaçar avına dair bir tecrübem de olmadı ancak yaşadığım ev musait olsa bir adet de dogo beslemeyi çok isterdim.

Hatta şöyle bir espri yaptık dogoların videolarını izleyince ekipçek.

"dogo varsa silah taşımaya gerek yok, yeni yasada dogolar için umarız bir yasak gelmez" Smile Smile

Bu arada forum üyelerimizden avatarı bile dogo olan, çok kıymetli sn dogo ya da buradan saygılarımı göndermek istiyorum Smile

Alıntı

Rica ederim Sn. Sauerist.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Forum üyeleri,

Konu amacından sapmasın diye yazmayacaktım ama mecbur kaldım. Avcılar için av köpeği bir zevk aracıdır. Çobanlar için ise kazanç aracı. Yani canının ve malının güvencesi. Avcı aynı meraya yılda 3, bilemedin 5 kez gider. Çoban 365 gün oradadır ve mekan sizin değil çobanındır. Bir merada çoban görürseniz size tavsiyem oraya av köpeği salmayın. Hadi oldu, çoban köpeği av köpeğinize saldırdı, sakın ola ateş etmeyin. %80 ihtimalle köpeğinizi biraz hırpalar bırakır. Ateş etmeniz, hele çoban köpeğinin ölmesi durumunda tanıdığım 10 çobandan 7'si bu durumu affetmez. Çoban sizin gibi düşünmez, efelenmek sizin için çok büyük hata olabilir. Beni affedin, ama bu uyarıyı yapmak zorundaydım. Koyun yetiştiricisi camiayı oldukça iyi tanırım. Çobanları, içinde bulundukları durumla beraber anlamak lazım.

Selamlar

Alıntı

Sn. Pinus'a sonuna kadar hak veriyorum.

Alıntı

Sn Pinus, cok yerinde bir uyariydi. Aydinlatma icin tesekkurler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi