Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domuz Avı ve Köpek Seçimi
(12-12-2011, 10:54 PM)mercankaya demiş ki:
(12-12-2011, 10:30 PM)alfaboy1907 demiş ki: Sn pinus çok güzel çoban köpekleriniz ,hayalim hep böyle bir ortamda yaşamak,hayvan besleyebilmek ama maalesef apartmanlara tıkıldık kaldık ,resimlerde bakar olduk özlemlerimize,bizim yerimizede tadını çıkarın selamlar...

Sn. Alfaboy1907,
bende evde köpek besliyorum. Daha evvel alman kurdu besledim şimdi ise rottweiler büyütüyorum.
.. eğer gerçekten bir canlıyı en az 10 sene yanınıza yoldaş yapmayı isteyip gerçekten seviyorsanız,
apartmanda dahi bakabilirsiniz.

Şehirde, apartmanda ! Sad

Alıntı

Evet Sn. Xhmyt evde besliyorum. 8 aylık 35 kilo rott Smile
ve apartmanın 5. Katında Smile

Alıntı

Komşuları rahatsız etmiyormu Sn.Mercankaya? Yoksa dilsiz mi?Shy Küsmü herkesle? Şaka biryana ''evde'' olmaz.

Alıntı

Tepki havlamaları dışında sesi çıkmıyor sn. Xhmt. Havladığı zamanda mutlaka ya arabalara yakın birisi yada apartmanda birisi var demektir. Bir nevi alarm yani Smile
Kangal'da dahil (hem akbaş hemde karabas) bir çok köpek besledim büyüttüm, biraz eğitiminden anlıyorum. Sessiz olmasını sağlamak inanın zor değil. Sadece cinsine bağlı olarak spor yapması gerekiyor onuda günde iki defa yaptırıyoruz. Çok şükür başka bir sıkıntısı yok.

Evde olur üstadım, oluyor Smile

Alıntı

Rottweiler sahiplerine selam olsun. Smile

Bahcede bicak resmi cekerken yanima gelip sevimlilik yapan kopegim.

[Resim: 44c830bd.jpg]

Alıntı

Ve aleyküm se Sn. Ilklamsurfer Smile
'beni sev, karnımı kaşı' beklentisi Smile

Alıntı

(13-12-2011, 09:36 PM)mercankaya demiş ki: Ve aleyküm se Sn. Ilklamsurfer Smile
'beni sev, karnımı kaşı' beklentisi Smile

telefonun azizliği, kusura bakmayın.
Ve Aleyküm Selam Sn. Ilksurfer.

Alıntı

Sn. Pinus, geçmiş dönem av fotoğrafları çok harika keza çoban köpekleride. Paylaşım için çok teşekkürler.

Alıntı

(13-12-2011, 08:09 PM)mercankaya demiş ki: Havladığı zaman da mutlaka... apartmanda birisi var demektir. Bir nevi alarm yani Smile
Big Grin Big Grin
Alıntı: Evde olur, oluyor Smile

Ben yaptım oldu, diyorsanız birşey demem. Ama bilin ev'de olmaz.

Alıntı

(14-12-2011, 04:37 PM)xhmyt demiş ki:
(13-12-2011, 08:09 PM)mercankaya demiş ki: Havladığı zaman da mutlaka... apartmanda birisi var demektir. Bir nevi alarm yani Smile
Big Grin Big Grin
Alıntı: Evde olur, oluyor Smile

Ben yaptım oldu, diyorsanız birşey demem. Ama bilin ev'de olmaz.

Karşı çıkmak maksadıyla yazmıyorum. Evde de bir çok köpek türü beslenebilir. Doğası gereği açık arazide olmaktan ve bu arazide görev yapmaktan hoşlanan köpekler hariç hiç bir sıkıntı da yaşanmaz.

Ben beş yıl boyunca Rotweiler cinsi DODGE adında bir köpek besledim. Kızım 2 yaşındayken Dodge bize katıldı, verdiğim eğitim neticesinde 69 cm omuz yüksekliği, 55 kg ağırlığı olan hayvan bir kez bile agresif bir davranış içerisinde olmadı, ne evdekilere nede dışarıdaki insan ve hayvanlara karşı. Evin terasında ne zaman Dodge'yi yıkasam daha üç yaşında olan kızım da yanımıza gelir Dodge onu elbisesinden yakalar illa onunla birlikte yıkanırdı. Kızımı yanında gönül rahatlığı ile bırakırdım. Sonra iş nedeniyle uzunca bir süre ben ve hanımın Dodge ile ilgilenemeyeceği bir zaman söz konusu olunca çiftliğe gönderdim. Şu anda mutlu mesut çoban köpekliği yapıyor.

Siz köpeğinize sevgi ile yaklaşıp isteklerine saygı duyarsanız hiç bir sıkıntı yaşamadan evde rahatlıkla köpek besleyebilirsiniz.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi