Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanımlama için Yardım
Merhaba Herkese,

Resimler çok kaliteli değil ama genel görünüm olarak bilgi verebilir sanırım, ayrıca neresini ve nasıl resmetmem gerektiğini bilmediğim için ilk olarak bu şekilde çektim, tanımlama için görmeniz gereken biryerleri olursa çeker yüklerim. Tabancadan hiç anlamam, namlunun üzerinde oldukça silinmiş uzun bir yazı var "for smith wesson......." diye birşey yazıyor ama tamamı okunmuyor tetiği çalışmıyor, amacım çalıştırmak yada kullanmak değil sadece bir köşede duran bu tabancayı tanımak istedim.
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim
[Resim: PIC_0718.jpg]
[Resim: PIC_0719.jpg]

Alıntı

Sn.meemz1978,
Tahminim, bunun bir 'Smith & Wesson 38 Double Action 4th Model Top-Break Revolver' olduğu yönünde.

[Resim: SW_38_DA_4thModel_6barrelleft.jpg]

Kaynak link: http://smith-wessonforum.com/s-w-antique...arrel.html

Bu aralar forumda bu tarz konuları gördükçe Rahmetli Üstad Sn. Ali Kozanoğlu aklıma geliyor. Böyle bir soruyu gördü mü bu revolverların tarihçesinden başlar, kalibresinden üretiminin neden devam etmediğine kadar bizim aklımıza bile gelmeyecek soruları kendisi hem sorar hem de yanıtlar idi. Bir de konuyu bizim adını duymadığımız ve belki de duyamayacağımız markaların ve modellerin örneklerini de vererek bilgi deryasını bizimle paylaşırdı.

Bu vesile ile kendisini anıyorum. Mekanı cennet olsun...

Saygılar.

Alıntı

Hakkaten.. Nur içinde yatsın.
saygılar +1

Alıntı

Sayın Red Kid,
Teşekkür ederim cevabınız için sitede 6" olanının nadir olduğundan bahsediliyor ve sanırım benimki 5" olandan, Fiyat olarak değil ama en azından değerli bir şeymidir, hani torunlarıma saklamam gereken, özen gösterilmesi gereken bir şeymidir?
Tabiiki öyle değilse bile kaldırıp atacak değilim ama merak ediyor insan.

Nur içinde yatsın Ali Bey, söylediğiniz gibi şimdi hayatta olsa Smith & Wesson un tarihçesini anlatırdı, hiç bıkmadan usanmadan.

Alıntı

Sn.meemz1978,
Fiyat ya da değerli olup olmadığı konusunda ne yazık ki hiç bir bilgim yok...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi