Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W 6906 hakkında acil bilgi lütfen..
Sayın Murata,
Gerçekten çok dikkatlisiniz.Ne diyeyim,korkulur sizden Smile

Alıntı

(08-12-2011, 12:10 AM)Murata demiş ki: Bende tek user var ve foruma da ihtiacim var. Yoksa " cakallar " kelimesi icin guzel laflar hazirlamistim ama neyse...
İnat ettim o 10 uyeligi de desifre edecegim Smile 100 $ verdim IP finder program aldim.
Bu ise bas koydum. Heckerlik kursu almaya basladim. Virus olup, trojen olup bilgisayarini yakacagim.

Sayın Murata;
Yakında, size Moderatör'lük teklifi gelir. Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Boş işlerle uğraşıyoruz, boşu boşuna zamanımızı geçirip klavyemizi eskitiyoruz.

Alıntı

(07-12-2011, 09:23 PM)ammoking demiş ki:
(07-12-2011, 05:48 PM)Murata demiş ki:
(07-12-2011, 05:45 PM)ammoking demiş ki: Olmadı şimdi işe Üstadı karıştırmayalım.Ne güzel iki çömez laflaşıyorduk.Tongue
İşin içine Üstad girecekse tamam bütün iddalarımı iddaa makamından geri çekiyorum.(pışşt. mna kardeş sen sen ol gönlündeki aslanı dinle.Silah zevk işidir.Sanma ki aldığın silahla binlerce mermi sıkabilecek kovboylar gibi çatışmaya gireceksin)
Saygılar

Lazoli75 abi eğer sen isen 3 kez tahtaya vur.

Vay Çakallar vaaay... Tak tak tak. Ulan gene banlaticaksiniz beni. Bari aramızda kalsın Big GrinBig GrinBig GrinTongue
Allah'tan yedek 10 üyelik varda icim rahat.
Bir lazoli ölür bini doğar
Şaka şaka ben o değilim ama böyle büyük bir şahsiyete benzetilmek açıkçası çok hoşuma gitti...

EYYY LUPUS HAZRETLERİ,SEN BU BELAYI TEZ ZAMANDA BAŞIMIZDAN DEFEYLE!!!!AMİNN,,,,

Alıntı

S&W 6906, malumunuz olduğu üzere alminyum gövdeli, 5906 ' ya oranla daha kısa namlulu, daha kısa kabza ve düşük fişek kapasiteli, horoz mahmuzu taşıma raharlığı için traşlanmış, ülkemizde 5906 kadar rağbet görmeyen bir model. Şahsen ben de bir S&W yarı otomatiğine para verecek olsam, ağırlığına bakmadan kesinlikle çelik gövdeli olan bir model tercih ederdim.

Ne olursa olsun, alüminyum gövdelerde zamanla oluşan vuruntular çok can sıkıcı. Hele alüminyum gövdenin elden geçirilmesi gerekirese, bu işi adam gibi yapabilecek atölye bulmak tam bir karın ağrıısdır...S&W yarı otomatiklerinde göz ardı edilmemesi gereken ayrıntılardan birisi, namlunun alt kilit yataklarının direk gövde içerisinde olmasıdır...Yeni nesil MKEK fişekleri ile bu alanlarda çok daha fazla vuruntu meydana geleceği aşikardır...Kolay kolay mekanik fonksiyonları bozacak vuruntu oluşmasa da, bu ayrıntıya dikkat etmekte fayda var...

Hayatımda atış yapmaktan hiç hoşlanmadığım tabancalardan birisi 6906 ' dır.
Atışı yorucu, atışta avuç içini çok ezen bir tabancadır.

6906 ' yı özetleyecek olursak;
* Kaliteli malzeme ve işçilik,
* Paslanmaz çelik sürgü, namlu,
* Revizyonu zor alüminyum gövde.
* Konforlu taşıma,
* Keyifsiz atış,

Sn.mna6327, yeni MKEK fişeklerinin basınç özelliklerini göz önünde bulunudrarak silahınızla çok fazla atış yapmayıp, kaliteli ve alüminyum gövdeyi iyi koruyan bir kılıfta taşıyacaksanız, söz konusu tabanca da temiz ise, 3500 TL teklif edin...Bunun üzerine de çıkmayın. Çünkü 4000 TL ve üzeri piyasası çok daha iyi olan 5906' nın kulvarıdır..Maksimum 3500 TL ye, beklenirse çok daha makul fiyatlara neredeyse sıfır gibi komple çelik Browning MK III bulunabilen memlekette piyasası olmayan alümiyum gövdeli bir tabancaya üzerinde sırf '' S&W '' logosu var diye 5000 TL para vermem...

Saygılar.

Alıntı

Sayın lupus verdiğiniz çok değerli bilgiler ve ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok faydalı oldu.
S&W 6906 ve 5906 nın sıfırı var mı acaba Türkiye de ?
Bildiğim kadarıyla MKE bu silahları getirmiyor.

Alıntı

Halihazırda MKEK ' de sıfırları yok. Ama piyasadan neredeyse sıfır denilebilecek düzeyde 5906, nadiren de 6906 bulabilirsiniz. Ancak kesinlikle çok tecrübeli birisi ile gidip bakın, çünkü bu silahlar basit bir kumlama ve kabza değişimini müteakiben sıfır silahmış gibi satılmaktadır. Bu silahların özellikle tetik pimi söküldüğünde meydana gelen boşlukları, gez ve arpacıktaki rotüşla giderilmiş vuruntuları anlayabilecek tecrübede birisi ile bakmadıkça, sıfır görünümlü bir 5906 ' ya rastgele para vermeyeniz...Ama gerçekten güvenilir bir yerden bulabilirseniz, hala gerçek manada sıfır ayarında 5906, nadiren de olsa 6906 bulabilirsiniz...

Bu arada 6906 denilince aklıma hep State of Grace filminin final sahnesi gelir...Smile

Sahnede Sean Pean ' in elinde görülen silah aşağıdaki ile birebir aynıdır;
Novak gez öncesi, o yıllarda çok moda olan köşeli tetik korkuluğu ile bir 6906...

[Resim: i5294635_1.jpg-k]

[Resim: i5294636_2.jpg-k]

Alıntı

Sn. Mna6327

Çok sevdiğim bir arkadaşıma 6 aydır 6906 arıyoruz. Geçen haftalarda sn. Alpyeşilay'ın vasıtasıyla yapmış olduğumuz atış etkinliğinde walther P99 deneme şansı buldu ve "bu silah biraz daha küçük olsa tam benlik" dedi. Tabi bunu söylediğinde Mke'de walther p99 compact'ların olduğunu bilmiyordu. Böyle bir silahın olduğunu söylediğimde ise çok sevindi. Ve dün Ankara'daydık, arkadaşım artık Walther P99 compact sahibi.

Alıntı

Bu silahların düzenli olarak ithal edilmemesi bence bu devirde çok ayıp bir durum..

Alıntı

(02-01-2012, 04:48 PM)mna6327 demiş ki: bu silahların düzenli olarak ithal edilmemesi bence bu devirde çok ayıp bir durum..

Silahlarla ilgili hangi kanun, hangi mevzuat, hangi algı ve anlayış bu devrin olguları ki ithal edilmemesi ayıp olsun.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi