Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W 6906 hakkında acil bilgi lütfen..
Merhabalar, forumda ve silahlar konusunda yeniyim. Taşıma amaçlı bir tabanca almak istiyorum. Evraklarımda hazır fakat daha ne alacağıma tam karar vermedim..Her kafadan bir ses çıkıyor. Ben MKE sitesinden Beretta 92 fs İnoks beğendim fakat o da evrakları alana kadar bitti. Bazıları '' Glock 19 al '' diyor fakat o da pek çekici gelmiyor. Glockun emniyet sistemi beni biraz tedirgin ediyor doğrusu. S&W 6906 ' yı beğendim resimlerinden, onun da sıfırı yok galiba Türkiye ' de. 2. el 6906 buldum yaklaşık 10 yıllık silah, fayatı da 5000 TL diyorlar, bana biraz yüksek geldi fiat ama kararsızım.

Bu konuda değerli üstatların tavsiyelerine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar....

Alıntı

Bende 5906 Smith Wesson kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim.Smith Wesson tabancalarının geneli çelik kalitesi ile ünlüdürler.Yanılmıyorsam 6906'nın üst kapak blok çelik,alt gövde ise Sig Sauer'deki gibi alaşım gövdedir.6906'nın bir sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum,günümüzde pek çok modern silahların alt gövdeleri alaşım olarak üretilmektedir.Ama avantajı olarak hafifliği ve kibarlığı ön plana çıkmaktadır.Bana sorarsanız tabanca temiz ise alın derim.Ama 6906 nın fiyatı hakkında bir yorum yapamayacağım.Piyasası nedir bilemiyorum.Saygılar.

Alıntı

Sn.Mna6327 merhaba,
aşağı yukarı 10 yıl 5906 taşıdım.Taşıdım derken taşımam vardı fakat pek taşımadım.Çünkü biraz kaba ve ağır bir silah.Alt gövde aluminyum olmasına rağmen yine de ağır.6906 yanılmıyorsam horozu gizli olan modeli.Glockun emniyeti sebebi ile çelişkiniz normaldir bende aynı çelişkiyi taşıyorum.Benim birde BHP var.Bence belde taşımaya en müsait silah.
5906 ların fiyatı da en fazla 2000-2200 dolar arası olmalıdır fazlası etmez.
Saygılar

Alıntı

Sayın ammoking,dikkat ederseniz 6906 hakkında bilgi ve fiyat istenmiş.

Alıntı

Kusura bakmayın en son satırda fiyat belirttiğim 6906 ya ait fiyat aralığıdır bir yazım hatası yapmışım.Dikkatinize -1Big Grin
Saygılar

Alıntı

10 yıllık silaha 2200 dolar verileceğine(ki makul olması gereken fiyat o deniyor) mkek'te sıfır o fiyatdan 173 dolar fazlasına silah bulmak muhtemel örnek CZ-75 B.

Ki ben o fiyata 6906 görmedim,varsa bile eş dost tanıdık ve makul satıcı da vardır onu da bulmak zor.

Üstat'ın da model ile çarpıcı açıklamaları mevcut.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=525

(29-11-2008, 01:10 PM)lupus demiş ki: 5906 ve benzeri platformları zaten dünyada artık sadece Polat Alemdar benzeri '' Ağır Abi '' ler, ya da kasa silahı olarak tabanca muhafaza edip, gerektiğinde havasını basmak isteyenler, ya da boyası cilası eskimeyecek evladiyelik sınıftan bir silah isteyenler kullanmaktadır. 1911'ler, hatta BHP'ler bile profesyonel ya da duayenlerin kılıflarında yer edinebilirken, profesyonel manada taktik kullanım alanını çoktan kaybetmiş olan 3 ncü nesil tabancalarının yerine SW firması da artık M&P modelini forse etmeye çalışmaktadır.

Alıntı

Kusura bakmayın ama CZ anca kopya BHP lerin yerini o da belki tutabilir.Eğer silah uzun süreli alınıyorsa ve fazla silah edinme şansı yoksa ince eleyip sık dokunmalı.Nacizane bir kaç silah alıp satan birisi olarak(ki elden çıkartacaksanız biraz yok pahasına gidiyor) tecrübelerime dayanarak bu uyarıma kulak vermenizi tavsiye ederim.Almanıza kolay fakat satması meşakkatli.
Saygılar

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7872

Sn.Lupus yani Üstat Sizin gibi düşünmüyor Sn.ammoking.

Yolladığım linki incelerseniz daha detaylı bir bakış açınız olabilir.

Alıntı

(07-12-2011, 03:45 PM)ammoking demiş ki: Kusura bakmayın ama CZ anca kopya BHP lerin yerini o da belki tutabilir.Eğer silah uzun süreli alınıyorsa ve fazla silah edinme şansı yoksa ince eleyip sık dokunmalı.Nacizane bir kaç silah alıp satan birisi olarak(ki elden çıkartacaksanız biraz yok pahasına gidiyor) tecrübelerime dayanarak bu uyarıma kulak vermenizi tavsiye ederim.Almanıza kolay fakat satması meşakkatli.
Saygılar

CZ75'i çakma browninglerle kıyaslamışsınız sadece ona üzüldüm üstadı.Cz lerin tek sorunu ince işcilik,ince hatlar ve estetik sıfır.Ciğer ve sağlamlık ise 10 numara.

Alıntı

Siz söyleyip siz cevabınızı vermişsiniz Sn.Yıldız daha ne diyeyim.
Saygılar
Siz söyleyip siz cevabınızı vermişsiniz Sn.Yıldız daha ne diyeyim.
Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi