Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luger P 08 ve tutukluk ?
Merhaba değerli forum üyesi arkadaşlar doğru yeremi yazdım bilmiyorum ama bende Taşıma Ruhsatlı Luger P08 kullanıyorum yaklaşık 2 aydır ....elimde 3 adet şarjör var bu şarjörlerin orjinal olduğunu nerden anlayabilirim birde mermiler bazen dikme yapıyor araştırmama göre şarjörden olduğunu söylüyorlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Alıntı

Sn. Voguefalcon,

Bu tabancaların arada bir bu işleri yapması şanındandır. Benim tecrübelerim hata kaynağının genellikle şarjörden olduğu yolundadır. Fakat işi ehline havale etmek gerek. Gereği için Sn. Tokoğlu ve Sn. Evrenay beylerin dikkatine...

Alıntı

Sayın Pinus ilginiz için teşekkür ederim Sn.Tokoğlu ve Evrenay dan yardımlarını bekliyorum selamlar ...

Alıntı

Sayın Evrenay bu konu hakkında size detaylı bilgi verebilir. Kendisi konuya vakıf bir üyedir.
saygılar.

Alıntı

Sayın tokoglu ustam bu aralar meşgul, ben yardımcı olayım. Ancak merak etmeyiniz size Kürt'ün eşeği sendromu yaşatmam (bkz: Acemi nalbant ustalığ Kürt'ün eşeğinde öğrenirmiş konulu atasözümüz).

İşin şaka kısmını bir yana bırakırsak, şarjörlerin bir kaç fotoğrafını yayınlayabilirseniz veya size daha önce vermiş olduğum e-mail adresine tabancanızın fotoğraflarıyla birlikte şarjörlerinizin fotoğraflarını gönderebilirseniz, yardımcı olmaya çalışırım.

Luger'lerin çalıştırılması konusunda sayın tokoglu gerçekten de iyidir ve belki de kulvarın da tekdir. Şayet sorun şarjörden kaynaklanıyorsa işiniz çok kolay, bkz: http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7051

Ancak her tutukluğun sebebi şarjöre bağlanamaz. Yaylardan mütevellit sıkıntılar, tırnaktan kaynaklanan problemler olabilse de hepsinin bir çaresi vardır.

Bu arada silahınız hangi üreticinin malı (DWM, Erfurt, Mauser,...). Üretim yılını biliyor musunuz? İşlem görmüş mü?

Son olarak hangi vilayettesiniz?

Alıntı

Sn Evrenay; göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ederim, biraz önce geldim elimde olan 6 adet değişik şarjörler ile toplamda 100 e yakın atış yaptım ancak hepsinde yine sıkıştırma oldu ve iki aydır yaşadığım gibi moral bozukluğunu yine yaşadım Sad sizin gibi üstadların yardımı ile sanırım yüzüm gülecek silahın ve şarjörlerin resimlerini burada yayınlamamın bir sakıncası varmı acaba tekrar teşekkürler ...
Sn Evrenay; ayrıca silah üretim yılı 1917 ve ben Tokat'tayım

Alıntı

Tabancanızın ve ona ait şarjörlerinizin fotoğraflarını forumda bizlerle paylaşmanızın hiçbir sakıncası yok, bilakis seviniriz.

Ama siz paylaşmak istemiyorsanız, daha önce de yazdığım gibi, bana e-mail le gönderebilirsiniz.
En azından yüzeysel bir analiz yapma şansımız olur.

Basit bir soru soracağım; anladığım kadarıyla tabancanızın fişek yatağının üzerinde 1917 yazıyor, peki sürgünün (makaraların önündeki düz bölge) bunun gibi "DWM" mi yazıyor:

[Resim: n4.jpg]

Yoksa bir "üzerinde küçük bir haç olan bir taç ve altında ERFURT" yazısı mı var?

[Resim: resim303b.jpg]

Selamlar

Alıntı

(01-12-2011, 05:06 PM)voguefalcon demiş ki: Taşıma Ruhsatlı Luger P08 kullanıyorum

-1. ''Barabelli'' nekadar sevilirse sevilsin,taşınmaz. Okşanır, öpülüp koklanır. Seyredilir.Shy

Alıntı

Sn Evrenay; ilginiz için tekrar teşekkür ederim vermiş olduğunuz mail adresiniz resimleri gönderdim tekrar teşekkürler

[Resim: 4806SANY4018.JPG]

[Resim: 1433SANY4020.JPG]

[Resim: 3820SANY4015.JPG]

[Resim: 5171SANY4012.JPG]

[Resim: 595SANY4025.JPG]

(02-12-2011, 02:48 PM)xhmyt demiş ki:
(01-12-2011, 05:06 PM)voguefalcon demiş ki: Taşıma Ruhsatlı Luger P08 kullanıyorum

-1. ''Barabelli'' nekadar sevilirse sevilsin,taşınmaz. Okşanır, öpülüp koklanır. Seyredilir.Shy

Sayın xhmyt, bir de düzgün çalıştırmayı başarabilsem daha çok seveceğim dediğiniz gibi... Sad

Alıntı

(02-12-2011, 06:52 PM)voguefalcon demiş ki: Sayın xhmyt ; birde düzgün çalıştırmayı başarabilsem daha çok seveceğim dediğiniz gibi Sad

Mümkün değilSad.Her silah tutukluk yapar ama Alman'ın düzgün çalıştıramadığı makinayı kimse çalıştıramaz.
Dizaynında birkaçşeyi hatalıdır.Hiçbir firma tarafından taklit edilmemesi boşuna değil.
Ama şeytan tüyü var keratadaShy

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi