Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mermi vücutta ne yapar...
Benim mantığıma göre fiil sahibinin kullandığı kurşun tipinden çok eylemin sonucunun mağdura etkisi değerlendirilmeli. 6.35 ile adam öldüren biriyle .44 mag ile adam öldüren biri arasında bence hukuken fark olmamalı. 6.35 ile vurana ‘senin kalibren küçükmüş sana az ceza’ veya .44 mag ile öldürene ‘sen büyük kalibre kullanmışsın sana daha çok ceza’ denememeli.

sayın cengiz,acaba burada kastedilen,silahın standart mühimmatı dışında başkabir mühimmat kullanılması olabilirmi diye düşünüyorum.

yoksa yasal yollardan alınmış bir tabancanın,çapı ile ilgili değildir herhalde.

Alıntı

Ben de öyle düşünüyordum ama verdiğim örnek pek açık olmadı. Kurşunun etkisini değiştirecek bir işlem yapmakla daha büyük bir kalibre kullanmak vurulan kişi için sonuçta artı bir zarara sebep olur mantığındn hareket ediyorum. İsteyene kendisini .50ae ile savunmasına izin veren kafa, 7.65in kafasını çizdim diye ceza verirse komik olur. Bazı ülkelerde sivillere büyük kalibre yasak, bazı yerlerde yüksek şarjör kapasitesi yasak, bazı yerlerde saldırı silahı yasak. Bu tür sorulara dünyanın farklı yerlerinde farklı yaklaşımlar olabilir. üzerinde oynanmış kurşun kullanmak suçsa, bunun cezası yaralama veya öldürme cezasına eklenebilir. Bakalım hukukçu arkadaşlar ne diyecek. Tahminim tutacakmı.

Alıntı

Alıntı: İsteyene kendisini .50ae ile savunmasına izin veren kafa, 7.65in kafasını çizdim diye ceza verirse komik olur.

Şahsen çekirdek tadilatlarına karşı olmakla beraber, +1 .

Çekirdek tadilatlarına karşı olma nedenim ise hukuki konular veya hedefin sağlığı ve esenliği değil, atıcının sağlığı ve esenliğidir. Bu tür çekirdek revizyonları sadece Miroğlu gibi vatandaşların dizilerde veya filmlerde sorunsuz olarak yapıp, verim alabileceği işlemlerdir.

Şahsi görüşüme göre bu tür işlemler, çekirdeğin yapısını ve balistik dengesini bozup, besleme sorunları ve serseri kurşunlar gibi sorunlara davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir. Ayrıca bu işlemler yapılırken çekirdeğin kovana daha fazla gömülmesi sonucunda, standard üstü fişek yatak basınçlarına ulaşılmasına da neden olunabilir. Bu da KB hadiselerine davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir.

Amatörce bu tür çekirdek revizyonları defaatle denenip, sonuçlar kişisel olarak son derece başarılı olarak değerlendirilmiş olabilir, ancak çekirgenin her zaman çok sanşlı olamayabildiği de akıldan çıkarılmadan bu tür '' Zihni Sinir '' türü projelere kafa yorulmalıdır diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

9 mm jhp mermiler satılsın böylece kimse kurşun çizme gibi işlerle uğraşmaz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi