Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar Yardım...
Sn.beretta, SIG Sauer namlu yüksüğüne önden baktığınızda geniş bir yarım ay görürsünüz.
O yarım ayın gerisine dikkatlice baktığınızda, o yarım ay boyunca simetrik bir boşluk olmadığını görürsünüz.
Aşağıdaki şemada ilgili bölümü dikkatlice incelerseniz ne kast ettiğimi daha iyi anlarsınız:

(05-09-2009, 12:09 PM)lupus demiş ki: [Resim: sigsauerp6p225pic2.gif]

O yarım ayın o kadar geniş olmasının nedeni SIG Sauer namlusunun geri tepme esnasında aşağıya ve yukarıya rahatça salınımına olanak tanımaktır. Namlu ve sürgü kilitlendiğinde ise namlu, namlu yüksüğünün ön halkasının alt kısmı tarafından ve arka halkasının üst kısmı tarafından sımsıkı sarılır.

Alıntı

Herkese merhabalar. Bu önemli siteye yeni üye olmama rağmen tabanca almaya niyetlendiğimden beri nerdeyse forumlardaki ilgili tüm yorumları okudum ve sonunda canik tp9 sf elite almak niyeti ile başlayan maceram buradaki değerli yorumlar ışığında Stoeger cougar'a doğru evrildi ve nihayet geçen hafta MKE Ankara'dan bir Stoeger Cougar 8000ft satın aldım.
    Aldığım silahla oradaki poligonda hemen bir şarjör atış yaptım ve herhangi bir problem yaşamadım(tutukluk dışında bir problemi de yaşasam bile anlayamazdım zaten) Fakat eve (İzmir) geldikten sonra silahımı incelerken birkaç şeye takıldım. 
    1- Namluyu çıkarıp atım yatağına mermiyi soktuğumda merminin çevresinde boşluk kalmadan birebir atım yatağına oturmadığını; milimetrik yada daha az çevresinde boşluk kaldığını ve parmağımla oynattığımda merminin atım yatağında çok az hareket ettiğini gördüm. Bu boşluk silahımın atışta kovan şişireceği ve dolayısıyla tutukluğa sebebiyet vereceği anlamına mı geliyor. Daha doğrusu atım yatağında fabrikasyon bir hata mı mevcut?
    2- Tırnağı incelediğimde de tırnağın alt köşesinde boyanın aşınmış olduğu ve kavis almış olduğunu gördüm. Adeta ucundan çok küçük bir parça kırılmış yada aşınmış ve köşesi erimiş gibiydi. Tırnağın resimlerini de eğer başarabilirsem yükleyeceğim. 
     Silah tercihim mecburiyetten ötürü yerliden yana oldu fakat sitenizdeki değerli yorumlarla yerliler arasında ayrı bir yerde durduğu sonucuna vardığım silahta henüz alır almaz bir problemle karşılaşırsam ciddi hayal kırıklığına uğrayacağım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum

Alıntı

Sayın fsuatih,

Silahınız hayırlı uğurlu olsun. Namlu kovan oturma çapındaki tolerans döner namlu sistemi için gayet normal. Sürgü kapandıktan sonra mermi oynamıyorsa (ki normal şartlarda oynamamalı) bu durum silahınızın düzgün çalışmasına engel teşkil etmez. Tam tersine, eğer kovan namluya sıkı sıkıya oturuyor olsaydı, besleme ve patlama sonrası boş kovanda şişmeden dolayı tahliye sorunları ile karşılaşırdınız.

Cougarların tahliye tırnağının altı radiuslu formda olup bu form normaldir. Tahminimce kovan çentiğine tırnağın daha az mukavemetle oturmasını sağlar ki bu da söz konusu tırnağın metalurjik olarak ömrünü uzatır. Ayrıca tahliye esnasında da kovanı öncelikle aşağıdan serbest bırakarak; yana doğru değil, yana yukarı doğru fırlatarak tahliye penceresinden sağlıklı bir şekilde atılmasını sağlar. Özetle silahınızda standart dışı bir durum görünmemekte. Tepe tepe kullanın. Hayırlı uğurlu olsun.

Saygılarımla

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
heisenberg, sirflayer, konrf, Tongel, browning 61, wubıh, tirendaz, fazilk, fsuatih, 1905sss, karabasan, Dr.Oz
Teşekkür ederim cevabınız içimi rahatlattı. Youtube da bir kanal var -ismini söylemeyeyim (forum kurallarına uygun olmayabilir)- işte bu kanalda bir silah ustası silahları kontrol ediyor. Önce namluyu çıkarıp mermiyi atım yatağına sokuyor. Eğer hiç boşluk kalmadan mermi oraya oturursa doğru namlu diyor ama tam oturmayıp boşluk kalırsa bu namlunun hatalı olduğunu, namlu atım yatağına fazla zımpara yapıldığını söylüyor ve böyle bir atım yatağının mermiyi şişirip tutukluğa sebep olacağını söylüyor. Hatta bir girsan polimer tabancayı tanıtırken aynı durum vardı. O videoyu izleyip yıkılmıştım. İçimi rahatlattınız tekrar teşekkürler.
Bu arada tırnağın resmini telefonum belirgin çekemiyor o yüzden yükleyemedim

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
bahadr
İnşallah düşündüğüm kişi değildir. Bu forumda çok dalga geçilmişti sözde silah inceleme videoları ile. Kendini usta diye tanıtıyor!! Onu bir kişi bile ciddiye alırsa yazık olur.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Huysuz, bodrum28, tirendaz, lupus, alpago, alpi, bahadr, demirci57, ThePulchra, Cem1964, fsuatih, Tongel, konrf
(27-10-2017, 09:47 AM)1905sss demiş ki: İnşallah düşündüğüm kişi değildir. Bu forumda çok dalga geçilmişti sözde silah inceleme videoları ile. Kendini usta diye tanıtıyor!! Onu bir kişi bile ciddiye alırsa yazık olur.

Bu kişi kafkaslardan gelen bir arkadaş olabilir mi Dodgy

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
alpi, fsuatih, Tongel, şahin44
(27-10-2017, 01:55 PM)bahadr demiş ki:
(27-10-2017, 09:47 AM)1905sss demiş ki: İnşallah düşündüğüm kişi değildir. Bu forumda çok dalga geçilmişti sözde silah inceleme videoları ile. Kendini usta diye tanıtıyor!! Onu bir kişi bile ciddiye alırsa yazık olur.

Bu kişi kafkaslardan gelen bir arkadaş olabilir mi Dodgy

Evet bu kişi kafkaslardan bir kişiSmile

Alıntı

Peki kimi silahta atım yatağında hiç boşluk olmaması kiminde ise boşluk olmasının sebebi nedir. Başka bi videoda ise sarsılmaz p8l tanıtıyordu ve o silahta mermi atım yatağına birebir sıkı sıkıya oturuyordu. Ha alttaki yorumlarda o silahın dükkanındaki satılık silahı olduğunu da ekliyordu o ayrıSmile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tongel
Eline aldığı ateşli bir silahı, tophane külhanbeyinin tespihi gibi bilinçsizce evirip çeviren, bu tarz atını seven koyboyun hiç bir dediğini dikkate almamak gerekir...

Cahil cesaretinin gazıyla, "arasından ışık sızıyor" diye Glock'a ayar verip, kaptırmazdan nemalanan bu tayfa, güzel memleketimden bi eksilmedi gitti..

50 metre mesafede arpacığının boy hedefini kapattığı bir tabancanın atış kararlılığı hakkında namlu-fişek yatağını gösterip ötere kalkan bu tarzda insancıklara, bilgi ve tecrübe eksikliğinden dolayı "yavaş gel dayı" diyeyemeyen bir toplum olduk.

İşin en acı yanı, hayatın her yerinde bu tarzda tiplere sık rastlar olduk... Kötü..

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
lupus, bahadr, alpi, aseyhan, sirflayer, Tongel, 1905sss, zarif_, alpago, asuspc, tirendaz, hunter 12, fsuatih, lotus72, alone61, Dr.Oz, aşite
Dün itibarı ile İstanbul MKE ziyaretimle Stoeger Cougar 8000F model tabancamı satın aldım. Diğer yerli ürünlerimizin billinen yabancı tabanların profilleri üzerinden kopyalanması, fakat STOEGER COUGAR'ın direkt makina parkurunu taşıyarak üretime geçmiş olması kararımda etkin oldu. FT modeli ray kısmı evet fener takarsam diye düşünürseniz mantıklı gibi fakat ben çok kullanışlı bulmadım. 8040/8045 modelleri de hoşuma gitti fakat mühimmat konusunda bir risk almak istemedim. Satış sorumlusu Celal Bey'di. Çok heyecanlı ve istekli bir karşılama görmedim fakat 5 dakikalık görüşmemizde ''bunu al bana dua edersin'' diyerek duymak istediğim bir cümle ile gönlümü aldı. İşlemler yapılırken aklımda kalan CANİK 55 SF ELITE S'e baktım, kararımdan birkez daha emin oldum. Kutu içeriğinde harbi seti, yedek şarjör, tabanca vardı. Hediye olarak kahve ve siyah renkli kılıflarından siyah olanını seçtim. faturayı info adresine yollarsanız çocuk kilidi göndereceklerini söylediler.
Tabanca satımında verilen mühimmat haricinde emniyetten mermi hakkınızı talep ederk yıllık 200 mermi daha alabiliyormuşuz. Ocak ayından sonra yasa kabul edilirse bu sayı yıllık 1000 olma ihtimali varmış. Eğer bilirkişi olarak bu memur olsa kanımca kabul edilmez çünkü ''ne yapacak millet o kadar mühimmatı'' gibi bir yaklaşımı vardı. Poligonları yokmuş garip geldi, o anlık mı hep mi öyleydi bilmiyorum, sormadım. İDO ile gidip geldim, ruhsat sordular satın alma belgesini gösterip yeni satın aldığımı belirttiğimde, polis arkadaşlarada sorarak geçişime izin verdiler.
Silah satın almak istediğimde youtube üzerinde takipçisi olduğum Sn. Ortaç, tanımlamakta güçlük çektiğim eşsiz bir kaynak olarak Sn. Lupus, tercihlerimi filtrelerken ve kararımın sonuçlanmasında teorik ve pratik paylaşımlarıyla müthiş yardımları olan Sn.demirci57 üstadlar başta olmak üzere foruma ve forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Umarım benmde ilerleyen günlerde birilerine katkım olur.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Tongel, ckenarli, wubıh, alpi, demirci57, bahadr, lupus, Yasin06, sem, xeorx, vgun, hymer, erdemir54

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi