Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ 550-100 Metre Grupman
Sn.alpyeşilay'ın organize ettiği İstanbul buluşmasından sonra burnum barut kokusu çekti ve iki arada bir derede attım kendim araziye. İspatı olsun diyede hedef kağıdı ekliyorum Smile

100 metre grupman çalışması. Yatarak bipod ile. Sıralama yukardan aşağıya 1,2,3 şeklinde.Yatarken nefesi kontrol etmenin benim gibi göbekli atıcılarda ne kadar zor olduğunun göstergesi Smile

Birde 325 yard çalışmam vardı ama hedefe giderken telefon arabada kaldığından resimleyemedim. 2 atış, alt üst 2cm, sağ sol 10 cm.

Sn.xlcod3r üstadımın övgüsüne mahzar olunacak atışlar değil ama paylaşım olması açısından sizlerle paylaşmak istedim. Saygı ve sevgi ile.

[Resim: IMG_0883.jpg]
[Resim: IMG_0882.jpg]

Alıntı

Eğer bu atışlar mekanik nişangah ile yapıldıysa bence çok başarılı atışlar. Sonunda gaza gelip bana da bir yivli tüfek aldıracaksınız Sn Yavuzhan.

Alıntı

Sn.Yavuzhan bibop dediğiniz dürbün mü. Yoksa 100 metreden bırakın 12 yi kağıdı görmek bile
çok zordur.
Saygılar
Sn.Yavuzhan bibop dediğiniz dürbün mü. Yoksa 100 metreden bırakın 12 yi kağıdı görmek bile
çok zordur.
Saygılar

Alıntı

Efendim kusura bakmayın, daha öncede benzer paylaşımlarım olduğu için optik kullandığımı belirteyi unutmuşum.

Alıntı

Sn. Yavuzhan,güzel paylaşım. Daha iyi atışlar yapacağınıza inanıyorum. Yaklaşık 2.5 MOA lık bir grupman olduğunu tahmin ediyorum. Atış yaptığınız mahal ve şartlar hakkında bir veri olmadığından ötürü yorum yapmıyorum.

İyi günler.

Alıntı

Sayın Üstadım, mazeretler arkasına sığınmak istemiyorum ama çok rahatsız pozisyonda atış yaptım maalesef. Bir türlü istediğim şekilde ayarlayamadım pozisyonu. Kendi kendime anca bu kadar oluyor. Bir üstadın rahleyi tedrisinden geçemedik ki Smile
Saygılar...

Alıntı

Sn. Yavuzhan, güzel bir calışma, sizi tebrik ederim. Rahatlık çok önemli. İyi bir atış için, bütün şartların oluşması gerekiyor bence. Eminimki şartlar olmuş olsa çok daha iyi gurupmanlar gerçekleştirirsiniz. Saygılar...

Alıntı

Sayın Yavuzhan

Hedef kağıdınızı değiştirip, çok daha küçük bir daireye atış yapsanız daha başarılı olacağınızı düşünüyorum.

Alıntı

Dün bir arkadaşımla beraber 500 metre(net 554 yard) mesafeye atış gerçekleştirdik. Arkadaşımda BarII 30-06 var, 500 metrede düşüşü hesaplamış onu test etti. yaklaşık 2 metre boyunda 30 cm eninde sac kutuyu hedef yaptık. O başarılı şekilde atışını gerçekleştirdi. Sıra bana geldiğinde ballistic program 23 klik verdi, yaklaşık 12 moa.Ve 3 atış yaptım. Hedefi vuramadım ama dağılımı sizlerle paylaşmak istedim. Yorumlarınız benim için önemli.
Saygılar.

[Resim: IMG_0898.jpg]

[Resim: IMG_0899.jpg]

Alıntı

Nedense bu konu Taktik eğitim bölümünde 2 sayfada çıkıyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi