Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UZI PISTOL .22 LR
Benim sorum Walther Turkiye temsilciligine:
Walther-Uzi Pistol .22LR getirmeyi hic dusundunuz mu?
Tipinden dolayi ulkemizde cok ragbet gorecek ; kendisi ve mermisi ucuz bir silah gibi geldi bana.Yaniliyor muyum?
Ulkemizde buna tipa tip benziyen steyr spp ler satiliyor,demek ki yasal olarak bir mahsuru yok.
[Resim: 2776855.jpg]
http://www.carl-walther.de/index.php?com...oduct=1761

System Autoloader
Caliber .22 l.r.
Capacity 20 shots / magazine
Safety Two position safety, Grip safety
Sights click adjustable rear und front sights
Barrel length (mm) 133
Dimensions (L/H/W mm) 240
Weight (g) 1750 without magazine

Bu tabancayi Walther uretmiyor olabilir mi?
http://www.carl-walther.co.nz/attachment....02.10.pdf
Bence ulkemizdeki silah ureticileri .22LR pazarina girmeliler.Uzi, mp-5,Kalashnikov,Sigsauer,Colt gibi fenomen silahlarin .22 LR replikalarini birebir yaparak ABD ,dunya ve Turkiye pazarlarinda iyi yer bulabilirler. Bu kalibrenin patlama siddetinin dusuk olmasindan dolayi,silah metalinin ve malzemenin cok yuksek dayanikli olmasi gerekmiyor nacizane anladigim kadariyla.Alici kitlesi eglence amacli aliyor ve cok buyuk beklentileri yok gibi geliyor bana.
Neden ulkemizdende GSG gibi ,Umarex gibi firmalar cikmasin.
Bizimkiler kendini hemen en buyuk silah ureticileri ile kiyasliyor.

Alıntı

Yasal olarak şarjör kapasitesi 15 Adeti geçen silahların ve tam otomatik silahların ithalatı yasak .Fakat ithalatı yapacak firma ithalat öncesi başvurusunda özel bir katalog bastırması ,üretici firmanın internet sitesinde yayınlaması ve özel bir model adı altında bir dizi uzun prosüdürden sonra ülkemize ithal edebilir.Glock 17 , X-Five gibi silahların ithalatının yapılamamasının altındaki kaba sebeplerden bir kaçıdır.
Ülkemizde adı anılan Steyr 'ların hamen hemen tümü permi ile getirilmiş silahlardır.

IWI İsrail'li silah üretici bir firmadır.Jericho , desert eagle gibi modelleri ile tanınınmış bir firmadır.UZİ kendine özgü tam otomatik silah yapmış bir firmadır ve resimdeki dizaynın patent hakkı UZİ 'ye aittir. Walter'in internet sitesine baktığınızda colt 1911 'den tutun da M 16 -M 4 'e varan çeşitlilikte satış yelpazesi görürsünüz.Bu o ürünü Walter 'in ürettiği anlamına gelmez .Kabaca durum böyle iken ;

Bence silah üretiminde her endüstride olduğu gibi arz talep döngüsü başı çekmektedir.Üretilecek mamüle duyulan ihtiyaç üretim maliyetini karşılamayacak düzeydeki bir durum içerisinde iken daha da önemlisi bu silaha ait mühimmatın M.K.E. tarafından yeterince ithal edilmemesi yüzünden saha da yaşanan .22 cal. sıkıntıları göz önüne alındığında üretim hayalinde bulunmak makul bir yaklaşım tarzı değildir.
Diyelim ki tüm kanunlar ithalatı serbest bıraktı ve 20 fişek kapasiteli tam otomatik bir silaha sahibiz .Devletin size tanıdığı istikak 200 adet olduğuna ve poligonlarda fişek bulmak çok zor olduğuna göre 200 / 20 :10 Şarjör eder .1 şarjör fişeği yakmak yaklaşık 7-8 sn sürse 10*8 : 80sn eder.
Bir senelik stresinizi 80 Sn ye sığdırıp boş şarjörle evin yolunu tutmak zorunda olmamız sizce de çok üzücü değilmi ? Saygılar..

Alıntı

Sn.Spir,sizin gibi bilgili bir uyenin Walter yazarak Walther demek istemesi ilginc,herhalde veya klavyenizde h harfi tusunuz bozuk.Ornegin benim klavyem sadece ingilizce ,kucuk I yazamiyorum.

Muhimmat konusunda 200 adet sinirlandirma .22LR icin degil tum silah cesitlerinde gecerli ve temin sikintisi sadece 9x19 harici tum kalibrelerde var ,dolayisiyla poligonlarda 45,357,40 cesitlerini de bulmak zor.Ancak .22lr son zamanlarda MKE tarafindan ithal ediliyor..22cal fisek atis rahatligiyla ve fiyatiyla, silahi sadece yatirim amaci gormeyip ,sadece komforlu,rahat,sportif atis yapmak isteyenlerin giderek cogalmasiyla iyi bir alternatif hale gelecegi suphesiz.Sizcede oyle degil mi?
I.W.I nin kim oldugunu ve bu silahla olan ilgisini bilmedigimi dusunuyorsaniz,koydugum fotograftaki silahin ustundeki ambleme dikkat ediniz..
Turkiye Israil arasindaki sorunlar sebebiyle su anda Israil den silah ithal etmek mumkun degil.
Sorum Uzi pistolu Walther uretmiyor mu idi.
Hemen resmin altinda verdigim linkteki pdf sayfasinda bu silahin I.W.I tarafindan uretilmedigi Walther tarafindan uretildigi belirtilmis.

Bizcede uzucu olan devletimizin permiyle bu silahlara izin verip,bazi vatandaslarini kayirmasi, normal ithalat hakki tanimayarak,vatandaslarini bazilarinin kucagina birakmasidir.
Buyurdugunuz gibi mermi ithalidindeki aksakliklarda, deve kambur iliskisi icinde yer bulmaktadir.
Sorumu soyle degistiryorum ve tekrar soruyorum.Bir iki kucuk degisiklikle Walther kendi markasiyla bunu satabilir mi?Walther Turkiye bunu getirebilir mi?
Eger olmazsa canlari sagolsun, bizde uzaktan bakariz.

Saygilar bizden...

Alıntı

Tam otomatik bir silahın ruhsata bağlanması Türkiye'de mümkün değil. Permi ile gelenlerde yarı otomatik çalışan silahlar. Öte yandan bana kalsa, vergisini ödeyen, kanunlara ve haklara saygılı her vatandaş, her silahı alabilmeli. Ama mevzuat ortada, zihniyet ortada.

Alıntı

Efendim bu silah yari otomatik zaten,steyr spp gibi.Kalibresi.22lr ,vahim silah durumu yok yani anlayacaginiz ,mermi kapasiteside bir takozla cok rahat 15e dusurulebilir,hobi amacli denebilir.Boyle silahlar baslangic seviyesi icin bence cok uygun.
With the UZI pistol an exact replica of the legendary
weapon is available for collectors around the
world. Due to the low ammunition costs shooting
at the range with this semi-automatic pistol in
.22 l.r. caliber makes a lot of fun.
http://www.carl-walther.co.nz/attachment....02.10.pdf

Alıntı

Sn.Exorcist durum anlaşılmıştır Smile

Alıntı

(29-11-2011, 10:23 PM)exorcist demiş ki: Sn.Spir,sizin gibi bilgili bir uyenin Walter yazarak Walther demek istemesi ilginc,herhalde veya klavyenizde h harfi tusunuz bozuk.Ornegin benim klavyem sadece ingilizce ,kucuk I yazamiyorum.
Muhimmat konusunda 200 adet sinirlandirma .22LR icin degil tum silah cesitlerinde gecerli ve temin sikintisi sadece 9x19 harici tum kalibrelerde var ,dolayisiyla poligonlarda 45,357,40 cesitlerini de bulmak zor.Ancak .22lr son zamanlarda MKE tarafindan ithal ediliyor..22cal fisek atis rahatligiyla ve fiyatiyla, silahi sadece yatirim amaci gormeyip ,sadece komforlu,rahat,sportif atis yapmak isteyenlerin giderek cogalmasiyla iyi bir alternatif hale gelecegi suphesiz.Sizcede oyle degil mi?
I.W.I nin kim oldugunu ve bu silahla olan ilgisini bilmedigimi dusunuyorsaniz,koydugum fotograftaki silahin ustundeki ambleme dikkat ediniz..
Turkiye Israil arasindaki sorunlar sebebiyle su anda Israil den silah ithal etmek mumkun degil.
Sorum Uzi pistolu Walther uretmiyor mu idi.
Hemen resmin altinda verdigim linkteki pdf sayfasinda bu silahin I.W.I tarafindan uretilmedigi Walther tarafindan uretildigi belirtilmis.

Bizcede uzucu olan devletimizin permiyle bu silahlara izin verip,bazi vatandaslarini kayirmasi, normal ithalat hakki tanimayarak,vatandaslarini bazilarinin kucagina birakmasidir.
Buyurdugunuz gibi mermi ithalidindeki aksakliklarda, deve kambur iliskisi icinde yer bulmaktadir.
Sorumu soyle degistiryorum ve tekrar soruyorum.Bir iki kucuk degisiklikle Walther kendi markasiyla bunu satabilir mi?Walther Turkiye bunu getirebilir mi?
Eger olmazsa canlari sagolsun, bizde uzaktan bakariz.

Saygilar bizden...
Sn.Exorcist ;
Efendim herşeyi bildiğimi de nerden çıkarttınız ? h harfini eksik yazmam bilgi seviyemi mi gösterir ? Öyle ise demek ki sizin mertebenize yani walther'i doğru yazacak seviyeye gelememişimdir .Bu ayıbımı da bağışlayın , özür dilerim.
Bizim buralarda kusur aranmaz kusur örtülür .Bence bize yakışan budur.Ben size ukalalık yapma niyetiyle mesaj yazmadım.Sabah 9:23'te yazdığınız mesaja akşam 18:27 'ye kadar kimse yorum yapmadığından bildiğim kadarı ile sizi bilgilendirmeye çalıştım.Konu hakkında hızlı bir biçimde bilgilendirme yaptım.Bildiğiniz üzere mesajlarda edit yapılamıyor.
İncelediğiniz broşürde ;

IWI İsrail Silah Sanayi L.t.d. yani eski adı IMI İsrail Askeri Küçük Silah Endüstrisi tarafından yaklaşık 60 yıl önce üretilmeye başlanan ve dünyada yaklaşık 2 milyon adet silah satmış bir firmadır . İsrail ile yaptığı lisans anlaşmaları vasıtası ile ürün gamını genişletmek ,düşük mühimmat giderleri sebebiyle çok yakında Carl Walther GmbH Almanya'da üretilmeye başlayacağı anlaşılıyor.Yani henüz 9*19 veya .22 lr hv UZİ üretmiyor ! Carl Walter GmbH Desert Eagle modeli , Colt 1911 Modelleri gibi bir çok firmayı Almanya iç piyasasına distribütörlük yapma hakkına sahip bir firmadır.Tıpkı Sarsılmaz'ın Tonfoglio ve S&W distribütörü olması gibi .

Sportif amaç derken düğüncü atışından bahsetmiyorsanız.Hiçbir komforlu,rahat,sportif atışa imkan sağlayan bir silah olduğunu düşünmüyorum.

Bence silah üretiminde ve ithalatında her endüstride olduğu gibi arz talep döngüsü başı çekmektedir.Üretilecek veya ithal edilecek mamüle duyulan ihtiyaç üretim veya ithalat maliyetini karşılamayacak düzeydeki bir durum içerisinde iken daha da önemlisi bu silaha ait mühimmatın M.K.E. tarafından yeterince ithal edilmemesi yüzünden saha da yaşanan .22 cal. sıkıntıları göz önüne alındığında üretim hayalinde bulunmak makul bir yaklaşım tarzı değildir. Sözümün arkasındayım, isteseler uçak bile ithal ederler ama 15 mermi kapasiteli silah tehlikeli değil de,20 mermi kapasiteli silahmı tehlikeli ?

.22 Cal İthal edilmiyor diye bir yaklaşımda bulunmadım yeterince ithal edilmiyor dedim .Çevrenizde .22 Cal. silaha sahip birileri var ise beni teyid edeceklerdir.Sn.Sbilgen adlı arkadaşımız silahını alıp mermisini çok sonraları almıştı bilmem hatırlarmısınız ?

Şimdi beni uyardılar abi gene yanlış yazmışsın diye Tanfoglio olarak yazacağıma Tonfoglio yazmışım.Komforlu yazısını Sn.Exorcist öyle kullanmış diye aynen kopyaladım doğrusunu kendi bilir, bilgisine Big Grin sevgilerle..

Alıntı

Sn.Spir, kabul edin sizi iyi yakaladim!Smile
Ha Walther,ha valter ,sizin caniniz sagolsun.Saglik,mutluluk ve tum guzellikleri dilerim size.

Alıntı

(30-11-2011, 06:45 PM)spir demiş ki: Bizim buralarda kusur aranmaz kusur örtülür .

Güzel söz vesselâm.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi