Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni PX4 Storm Compact
Bulabilsem görüşeceğim ama kimsede yok. Etrafımda silahtan anladığını düşündüğüm kişilere soruyorum, hepsinden ortalama bir fikir çıkartmaya çalışıyorum.

Sizin fikriniz nedir PX4 ile ilgili? :ünkü sizin buradaki silah yorumlarınızla ilgili buradaki üye arkadaşların bir çoğundan olumlu ve doğruladığını gösteren mesajlar okudum. Mesela sizin bir mesajınızda PX4 ile ilgili namlusunun taktik olup olmamasıyla ilgili bir yorumunuz da vardı, ama açıkçası nasıl olmasının iyi olduğunu da bilmediğinden bir şey diyemedim.

Alıntı

Sn.Apachee006,

PX4 Storm ve PX4 Storm Compact şahsen sahip olup kullandığım veya yakın çevremde sürekli gördüğüm, arkadaşlarımın sahip olup kullandığı bir tabanca değil. Eski forum üyelerimizden MelihAga ilk gelenlerden ve halihazırda ara ara katılımda bulunmaya devam eden Sn.serdaraktaş son gelenlerden birer tane PX4 Storm Compact almışlar ve hiçbir sorun yaşamamışlardı. Sn.serdaraktaş konuyu ve soruları gördüğünde birinci elden tecrübe ve görüş paylaşacaktır, şimdilik onu beklemek daha doğru olacaktır.

NOT: Lütfen arkadaşlarımızın yazım ve imla kuralları ile yaptığı uyarıları dikkate alınız.

Alıntı

Sn. Apache006

PX4 Storm'un bazı parçalarının İstanbul'da üretildiği bilgisi doğrudur. Ancak Beretta firmasının kalite kontrolünden geçerek silaha montajı yapılan bir parçadan ötürü silahın genel performansından şüphe duymak yanlış bir davranış olur.

Saygılar.

Alıntı

(06-10-2016, 04:09 PM)Karagoz demiş ki: Sn. Apache006

PX4 Storm'un bazı parçalarının İstanbul'da üretildiği bilgisi doğrudur. Ancak Beretta firmasının kalite kontrolünden geçerek silaha montajı yapılan bir parçadan ötürü silahın genel performansından şüphe duymak yanlış bir davranış olur.

Saygılar.

Teşekkür ediyorum. Dediğim gibi ben pek anlamadığım için mecburen sormak durumunda kalıyorum.

Peki sizin silahla ilgili bilginiz var mıdır? Kullandığınız bir silah mıdır?

Alıntı

Sn. Apache006,

Malesef silahı daha önce kullanmadığım için bu konuda yardımcı olamıyorum. Ancak bu silahın muadili olabilecek olan Stoeger Cougar'ı deneyerek döner namlu sistemi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Zira Cougar'ı poligonlarda bulabilmek mümkün.

Saygılar.

Alıntı

(28-08-2016, 05:11 PM)demirci57 demiş ki: Sayın Jesse James,

PX4 Storm'la 92FS Compact arasında tercih yapacaksanız eğer PX4 Storm polimer gövdesi, 15+1 kapasitesi, döner namlulu kilitleme mekanizması ve ebadından kaynaklı taşıma konforundan dolayı bana göre diğerinden bir çıt yukarıdadır. 12.000den fazla atım yapmış bir PX4'ü İtalya'da görmüştüm ve silahın sahibi olan dostum oldukça memnundu ve eğer bir Glock19'um olmasaydı bu silahı rahatlıkla ömrümün sonuna kadar muhafaza edebilirim demişti.

PX4'ün tek ciddi handikapı bizim memlekette çok yaygın olmamasından dolayı belki ileride satmaya kalkarsanız 2. Elinde değer kaybı yaşayabilirsiniz veya satışı için bir müddet beklemek zorunda kalabilirsiniz. Sig Sauer veya Glock'taki gibi bugün ilan ver yarın satılsın durumu olmayabilir manasında yazdım yanlış anlaşılmasın... Sonuçta boru değil, 500 senelik Beretta...

Hakkınızda hayırlısı olsun, Allah kötü günde kullanmak zorunda bırakmasın.

Saygılarımla

Alıntı

Sn Apache006,

Yaklaşık iki ay evvel bir PX4 Storm Compact aldım.

Genel olarak işçilik Beretta klasiği olarak göze çarpıyor. Sürgü ve namluda hatasız bir işçilik var. Lakin polimer gövde Walther ,HK. SIG Sauer 2022' nin biraz gerisinde. HS 2000 polimer gövdesi ayarında.

İrca milinin üstüne kıyafet gibi bir aparat yapmışlar. Silah söküldügünde irca mili gözükmüyor , mili ve yayı korumak için mi yapmışlar, bilemiyorum. Tam boy Stormlarda bu parça yok.

Taşıması kolay. Eşşek kulakları FS 92 ve Stoeger Cougar' dan çok daha iyi ve kullanışlı.

Tetik çekişi diğer Beretta' lara göre çok akıcı ve temiz.

Silah tek kabze sırtıyla geliyor.

Namlusu aynı sürgüye 40 cal kullanıldığı için daha evvel gördüğüm en kalın namlu. Stoeger namlusunda olmayan çok hafif bir de rampa eklemişler namluya, daha da iyi olmuş .

Amatör gözlemlerim bunlar, İstanbul' da iseniz Ümraniye' de silahı inceliyebilirsiniz.

Alıntı

(06-10-2016, 11:46 AM)Apache006 demiş ki: Arkadaşlar,

Beretta PX4 almayı düşünüyordum, ama biraz araştırıp sorduğumda silahın satış sonrası arıza geri dönüşlerinin çok olduğu ve parçalarının Türkiye' de üretildiği ile ilgili birşeyler duydum. Ve şimdi kararsız kaldım.

PX4' polimer olması ve özellikle kulak emniyeti olmasından dolayı tercih etmiştim.

Şimdi bana ne öneriyorsunuz? PX4 hala alınabilir bir silah mı, ya da yerine kulak emniyeti olan önerebileceğiniz silah nedir?

Sn. Apache006
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6132

Ben beş sene Beretta px4 kullandım. Bu sürede Tahminen 2.500-3000 civarı atış yapmışımdır. Beretta kalitesi bence tartışılmaz, parçaların kalitesi ve metalin işlenmesi hayranlık uyandırıcıydı. Polimer hemen hemen pürüzsüz ve hatasızdı.
Model her zaman tartışılabilir ben sorun yaşamadım şahsi olarak tavsiye ederim. Silahın tasarımı ilginç herkes hoşlanmıyor birgün satmak isterseniz zorlanırsınız bunu mutlaka hesaplayın.

Saygılar.

Alıntı

Sn Lupus sizi yine yormuşum kusura bakmayın.

Alıntı

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Beretta Px4 Storm Compact modelini almış bulunuyorum. Test amaçlı poligonda sadece bir şarjör boşalttım ama hoşuma gitti.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi