Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni PX4 Storm Compact
Beretta px mi? Hs xd mi? Sorusunu ararken,
Neden px4' e ilgi yok diye bir konu buldum internette. Teknik olarak Xd ve Glock'tan daha iyi olduğunu ama tipinden dolayı begenilmediğini yazmışlar anlayabildiğim kadarıyla.
BerettaPX4sub9mm
Junior Member
If one does not know they exist? its kind of hard to be dazzled. I just purchased a Beretta PX4 for serious reasons. When I discovered the PX4 was double and single action, and had a decocker safty.Its great looking also. I purchased three Glocks. All loaded but not chambered,I did not want cocked,chambered gun.I had no clue about Beretta PX4
all the Gun makers are huge on striker fired, chambered, and cocked guns. I never was comfortable with cocked chambered guns. Revolvers can be chambered because they are not cocked. Love the Glocks, but will not carry them chambered as they are always cocked. The PX4 I have has been fired about 200 times with Walmart 115 ammo,no problems period. I have a rail Laser on it, and a Uncle Mike #03 pocket holster. Besides the three Glocks I have two S&W a 38 Rev and 380 BG. a Walther a Charter I love the Beretta PX 4 sub, its the same weight loaded as the Glock 19, 3 ounces heavier than the 26, and one ounce less than the 23. I assume Beretta hasa world market, and is not as USA promotional as all the other advertisers. Beretta a safer gun loaded chambered double action.

Anladığım kadar çift hareketli olması, horozu deaktive etmesi, ateşleme mekanizması digerlerinden artıları.
Beretta daha güvenli bir silah demiş. Forumumuzda da xd'lerin sadece kabza Emniyeti'ni sahip olmasının yeterli olmadıgı yazıyordu. Beretta'da emniyet bilinen ve klasik sistem herhalde.
Hele şu chamberedlar cocklar anlatılmak istenen iğne ateşlemeli, horoz ateşlemeli gibi birşey herhalde.
Değerli üyeler, Ateşleme mekanizmalarının çeşitleri ile ilgili bilgiyi nerede bulabilirim?
http://www.handgunforum.net/beretta/2722...storm.html

Alıntı

Ayrıca nacizane benim bizim forumumuzdan yaptığım çıkarım, Hs xd sub-compact rahat ve keyifli atış için tavsiye edilmiyor, HS alınacaksa tam boy alınmalı deniyor. Oysa Beretta Px4 compact boyutu, poligonal namlusuyla ve ergonomisiyle hafif,rahat, istikrarlı atışlar sağlıyor. Hs tam boy 18 mermi kapasitesi için üretilmiş, ülkemizdeki 15 mermi sınırlamasından dolayı gereksiz bir büyüklüğü var. Beretta px4 compact bu kasaya 15 mermi sığdırmış. 2000$ fiyat'da rakipleriyle aynı seviyede.

Alıntı

(05-10-2013, 10:09 PM)exorcist demiş ki: Oysa Beretta Px4 compact boyutu, poligonal namlusuyla

PX 4 Storm' un namlusu poligonal profilli değil, klasik yiv setli bir namludur.

Namlu sürgü kilit sistemi ise klasik Browning tipi kilit olmayıp, döner namlu dişlerine yataklanmış bir kilit sistemi vardır.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Lupus biraz daha bilgi ve yorum lütfen?

Alıntı

Arkadaşlar,

Beretta PX4 almayı düşünüyordum, ama biraz araştırıp sorduğumda silahın satış sonrası arıza geri dönüşlerinin çok olduğu ve parçalarının Türkiye' de üretildiği ile ilgili birşeyler duydum. Ve şimdi kararsız kaldım.

PX4' polimer olması ve özellikle kulak emniyeti olmasından dolayı tercih etmiştim.

Şimdi bana ne öneriyorsunuz? PX4 hala alınabilir bir silah mı, ya da yerine kulak emniyeti olan önerebileceğiniz silah nedir?

Alıntı

(06-10-2016, 11:46 AM)Apache006 demiş ki: Arkadaşlar baretta px4 almayı düşünüyordum ama biraz araştırıp sorduğumda silahın satımından sonra arıza geri dönüşlerinin çok olduğu ve parçalarının türkiyede üretildiği ile ilgili birşeyler duydum. Ve şimdi kararsız kaldım.

px4 ü polimer olması ve özellikle kulak emniyeti olmasından dolayı tercih etmiştim.

Şimdi bana ne öneriyorsunuz. px4 hala alınabilir bir silah mı ya da yerine kulak emniyeti olan önerebileceğiniz silah nedir.

Öncelikle size yazım ve imla kurallarına uymanızı öneriyorum, işe Türkiye yazarken büyük harfle başlayabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı

Emniyetin sürgü üzerinde olması bir tercih nedeni değildir, aksine tercih edilmeme nedenidir.

Saygılarımla

Alıntı

(06-10-2016, 11:46 AM)Apache006 demiş ki: Beretta PX4 almayı düşünüyordum, ama biraz araştırıp sorduğumda silahın satış sonrası arıza geri dönüşlerinin çok olduğu...

Bu bilgiyi kimden veya nereden aldınız Sn.Apache006?...

(06-10-2016, 11:46 AM)Apache006 demiş ki: ...parçalarının Türkiye' de üretildiği ile ilgili birşeyler duydum.

Yerli sanayiyi en fazla eleştirenler bizleriz, gariptir, bizde bu türden bir yerli malı allerjisi yok.

Sn.Apachee06, size bu bilgiyi verenler PX4' ü Stoeger Cougar ile karıştırmışlar veya kasıtlı olarak size yanlış bilgi vermişler. Her sakallı dedemiz olmadığı gibi, her döner namlulu Beretta ve parçaları da İstanbul' da yerleşik Stoeger' de üretilmiyor.

Faraza PX4' ün de parçaları İstanbul' da, Stoeger' de üretiliyor olsun, Beretta ve Dünya standartlarında üretildikten sonra bunun ne mahsuru olabilir ki...

Alıntı

(06-10-2016, 01:15 PM)lupus demiş ki:
(06-10-2016, 11:46 AM)Apache006 demiş ki: Beretta PX4 almayı düşünüyordum, ama biraz araştırıp sorduğumda silahın satış sonrası arıza geri dönüşlerinin çok olduğu...

Bu bilgiyi kimden veya nereden aldınız Sn.Apache006?...

(06-10-2016, 11:46 AM)Apache006 demiş ki: ...parçalarının Türkiye' de üretildiği ile ilgili birşeyler duydum.

Yerli sanayiyi en fazla eleştirenler bizleriz, gariptir, bizde bu türden bir yerli malı allerjisi yok.

Sn.Apachee06, size bu bilgiyi verenler PX4' ü Stoeger Cougar ile karıştırmışlar veya kasıtlı olarak size yanlış bilgi vermişler. Her sakallı dedemiz olmadığı gibi, her döner namlulu Beretta ve parçaları da İstanbul' da yerleşik Stoeger' de üretilmiyor.

Faraza PX4' ün de parçaları İstanbul' da, Stoeger' de üretiliyor olsun, Beretta ve Dünya standartlarında üretildikten sonra bunun ne mahsuru olabilir ki...

Özel bir bilgi değil, genel duyumlar üzerine öyle diyorlar, ama ne kadar doğru bilmiyorum, çok anlamam silahlardan biri diyor çok iyi, biri diyor kötü..

Diğer Türkiye üretimi konusuda elbette yerli malıyla ilgili bir sıkıntımız yok ama menşei İtalya, o bakımdan buradaki arkadaşların tecrübesine güvenerek bu meraklarımı sordum.

Alıntı

Türkiye' de şimdiye kadar kaç tane Beretta PX4 Storm Compact satılmış ki genel bir kanı oluşsun...Siz dedikodulara bakmayın. Hiç bir Beretta PX4 Storm Compact sahibi ile görüştünüz mü?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi