Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi silahin(modelinin) hangi parcasi o silahin en zayif halkasidir?
HK USP lerin pim hareketleri...

Alıntı

Sarsılmaz Kılıç 2000 lerin namluları ve şarjör mandalları çok sorunlu.
Ayrıca tulumbalar veya tulumba görevi gören parçalar en çok aşınan parçalardır.

Alıntı

1911'lerin namlu altındaki oynayan zımbırtıyı kırıma yatkın olarak buluyorum.
Cz ve Bhp'lerin tırnaklarının da çok sağlam olmadığını düşünüyorum.
Remington 870'de tetik kuruluyken mekanizma kitliyken bile langır lungur oynayan bolt'a da iğne kapsülü ıskalayabileceğinden şüpheli bakıyorum.

Bunlar sadece kendi tespitlerim. Tabiki bu tespitlerimi çürütmeye bu silahların onlarca yıllık sorunsuzluğu yetiyor...

Alıntı

Butun AR tarzi tufeklerde tetik korkulugunun altinda kirmizi ile isaretli kisimdaki gibi bir bosluk vardir. Bu da silahi tasiyan insani en rahatsiz eden kisimdir. Ozellikle tufek eldivensiz tasiniyorsa orta parmak 2-3 saat icinde hemen yara olur, ondan sonra da kullanilamaz hale gelir. Scar, polimer govde sayesinde bu problemden kurtuldu. Ancak maalesef HK de hala ayni bosluk duruyor. Mecburen Colt'a taktigim gapper denen parca ile HK'e de takviye yapmak lazim, ya da Magpul'un aftermarket korkulugu ile degistirmek gerekecek. Simdilik MR 762 deki en zayif halka bu.

[Resim: b01164fa.jpg]

[Resim: DisplayPic.jpg]

[Resim: MAG417A.jpg]

Alıntı

(11-03-2012, 01:46 AM)ilksurfer demiş ki: [Resim: b01164fa.jpg]

Silgi kesip koymayı deneyebilirsiniz Sn. ilksurfer. Ucuz ve kolay...

Alıntı

(20-11-2011, 09:18 PM)ilksurfer demiş ki: El bombasinin halkasi. Cekti mi patliyor.Smile
[Resim: 5090966-hand-grenade-pin-pull-isolated-w...ground.jpg]

Üstadım çok güzel bir örnek ile konuyu özetlemişsin.
Big Grin

Alıntı

Glock'un en zayif ve bence tek zayif halkasi fabrika cikisi nisangah takimi. Onun disinda neredeyse her parcasi belli bir amaca hizmet ediyor ve mukemmeligin yansimasi. Glock perfection.

Alıntı

Bilgilendirmeleriniz teşekkürler. Aklımdaki pekçok soruya cevap buldum.

Alıntı

Browning 14' lude gordugum eksiklik;

Tetik cok sert, biraz yumusatayim dedinizmi bozuyorsunuz.

Alıntı

Merhaba formda yeniyim. Yanlış birşey yaparsam kusura bakmayın. Bende saddam beretta diye tabir edilen tarıq 9mm marka tabanca var. Bunların en zayıf parçasının namlu kilit bloğu olduğu söyleniyor.. Bu parça kaç atım sonra Kırıma uğrar? Ve silahı ikinci el olarak aldığım için öncesinde kaç atım yapıldığını bilmiyorum. Tahmini olarak ortalama bi sayıyı silahtaki aşınmalardan yıpranmadan anlayabilir miyiz?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi