Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi silahin(modelinin) hangi parcasi o silahin en zayif halkasidir?
Her silahın kendine has zayıf halkası vardır. Marka model gözetmeksizin. Ayrıca kişiye özgü uyum da cabası.

Alıntı

BHP :

1. İrca yayı kılavuzu halkası.
2. Gövde kilit kaması.
3. İğne sabitleme plakası.
4. Tırnak ağzı.
5. Tırnak yayı.
6. Eski modellerde namlu kilit dişleri ve sürgüdeki yatakları.

CZ 75 :

1. Sökme takma manevelası.
2. Tetik yayı.
3. B modellerinde iğne sabitleme pimi.
4. Tırnak ağzı.
5. Tırnak yayı.

Beretta 92:

1. Namlu kilit bloğu.
2. Tetik yayı.
3. Tetik kolu taşıyıcı yayı.
4. Sürgü ile yekpare arpacık.
5. Namlu.

SW 5906 / 6906 ve benzerleri:

1. Tetik koluna puntolu pirinç tetik kolu taşıyıcı yayı.
2. Tetik yayı mafsalı.
3. Alüminyum gövdeli modellerde namlu çalışma yatakları ve boya.

SIG Sauer :

1. Bükme çelik sürgülerde iğne bloğu sabitleme pimi.
2. Tetik yayı.
3. Kabza kapak vidaları ve gövdedeki yatakları.
4. Alüminyum gövde kızakları.
5. Alüminyum gövde boyası.
6. Namlu boyası.
7. Karbon çelik sürgü ve diğer çelik parçaların boyası.
8. Şaröjr mandalı sabitleme pimi ve yayı.

Glock :

1. İrca yayı kılavuzu.
2. Tetik yayı.
3. Sürgü sabitleme plakası yayı.

H&K USP ve türevleri :

1. Şarjör yayları.
2. İğne yayları.

İlk aklıma gelenler...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wepster
Sayın Lupus İmi Jerichoların yok galiba zayıf yerleri Smile)) ne mutlu bana

Alıntı

(22-11-2011, 09:08 PM)hedonist demiş ki: Sayın Lupus İmi Jerichoların yok galiba zayıf yerleri Smile)) ne mutlu bana

Sayın hedonist,jerichoların tek zayıf noktası icra yaylarıdır.İcra yayının deforme olduğunu farkedemesseniz atış esnasında boş kovanı tahliye eder,dolu mermiyi ise namluya tam oturtamaz,Rampanın az ilerisinde mermiyi bırakır.Sonuçta bir kırım söz konusu olmaz.Buda jericholar için güzel bir durumdur.

Alıntı

Üstad, revolverler için görüşünüz nedir?
Saygılarımla

Alıntı

Model 65, 66 gibi .357 magnum kalibredeki K gövdeli S&W revolverlerinin namlu giriş konunun saat altı hizasındaki düz alan kırımlara yatkındır. Ancak ülkemizde yapabildiğimiz atım sayılarında bu kafaya takılacak bir sorun değil.

S&W revolverlerinde silindir kilitleme noktalarındaki yaylara dikkat etmek lazım...Bazen de silindir taşıyıcı ve kilitleyici kılavuz içerisindeki vidalı geçme alanları gevşeyerek silindirin kilitlenmesine neden olabiliyor, bu durumda silindir dönüyor, silah ateşlenebiliyor, ancak silindir açılamıyor. Çok nadir olmak kaydı ile horoz üzerindeki iğneler ve iğnenin gövdedeki kılavuz yatakları hasar görebiliyor. Son olarak aklıma gelen ise zamanla ayar vidası gevşeyen fişek patlatma sorununa neden olabilen ayarlı horoz yayları....

Colt revolverlerinde ise silindir ve tetik zamanlamasına çok dikkat etmek gerekir. Özellikle Python' larda lüzumsuz mükerrer çift hareketli tetik çekişlerinden imtina etmek gerekir. Ayrıca sert ve anlamsız silindir manüpülasyonları da yapılmaması, silindir gövde kilidinden ayrık ve dışarıda iken boşlukta fırıl fırıl çevrilmemesi Python' un çok hassas olan tetik / silindir zaman ayarlarının korunması açısından çok önemlidir.Aslında bu tüm revolverler için geçerli bir durum olsa da, Python ' da daha da dikkatli olmak gerekir.

Ülkemizde yaygın olarak bulunan bazı revolverlerle ilgili ilk aklıma gelen şeyler bunlar Sn.tirendaz...

Saygılar, selamlar.

Alıntı

Yavuz 16 Şarjör mandalı Big Grin

Alıntı

Sayın Yıldız37 çok atış yapan biri değilim,ama yayında şidilik bir sorun yok teşekkür ederim.Benim silahım orjinal krom kaplamalı ama işin gerçeği genel olarak Jerichoların çoğunda boya sorunu var.Yeni jericho inceleme imkanım olmadı onlarda durum nasıl bilmiyorum.

Alıntı

(23-11-2011, 08:09 PM)hedonist demiş ki: Sayın Yıldız37 çok atış yapan biri değilim,ama yayında şidilik bir sorun yok teşekkür ederim.Benim silahım orjinal krom kaplamalı ama işin gerçeği genel olarak Jerichoların çoğunda boya sorunu var.Yeni jericho inceleme imkanım olmadı onlarda durum nasıl bilmiyorum.

Sayın hedonist,eğer tabancanız Türkiye'ye ilk gelen IMI,yani israel military industriels olan jericholardan ise,sabah akşam ikindi farketmez her fırsatta öpünüz ve başınızın üzerinde taşıyınız.Eğer yeni jericholardaki kozmetik sorunları görseniz jerichodan soğursunuz.Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sharp.Shooter
Evet sayın Yıldız 37 ilk gelen modellerden yanılmıyorsam 1995 model sarmal yaylı orjinal mat krom memnunum taşıma ruhsatlı ağırlığına da alıştım artık.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sharp.Shooter

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi