Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi silahin(modelinin) hangi parcasi o silahin en zayif halkasidir?
Degerli forum uyeleri,
Merak ettigim bir konuyu sizler ile paylasmak istiyorum.
Hangi silah markasinin, modelinin, hangi parcasi o silahin en zayif halkasidir?
Acaba bu sekilde bir istatistik olusturabilir miyiz?
En zayif halkayi (parcayi), silahi resimleyerek anlatabilir isek cok daha guzel bir paylasim olur kanaatindeyim.
Saygilarimla,

Alıntı

El bombasinin halkasi. Cekti mi patliyor.Smile
[Resim: 5090966-hand-grenade-pin-pull-isolated-w...ground.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, ismicey
Saka bir yana, Glock'larda yayin icerisindeki plastik cubuk en zayif halkasi.
Guide rod.

[Resim: Captive-Guide-Rod-Glock-19-23-32-lrg.jpg]

[Resim: Wolff%20Glock%20Guide%20Rod.jpg]

Alıntı

Örnek olarak aklıma gelenler;
Beretta FS-92 ve türevlerinin namlu kilidi.
[Resim: DSC09588.jpg]

CZ 75'de otomatik iğne kilidinin aşınmadan dolayı iğneyi kilitleyemediği ve kullanılmaz duruma geldiğine şahit oldum.
[Resim: 30052011726.jpg]

Aslında bu konuyu silah ustası olan üyelerimiz çok daha net cevaplayabilirler.

Alıntı

Net konuşamamakla birlikte bizzat gördüğüm: Zigana f,k modellerindeki emniyet mandalı ve bağıntılı parçalardaki sorunlar. 2 ayrı Cz75B de gördüğüm belde kılıfta taşırken, şarjörü salıvermeleri (tabii yere düşmeden tünelde kalıyorlardı).. Ustalar daha detaylı izahatta bulunacaklardır.

Alıntı

Browning Hi Power
İcra yayı kılavuzunun namludaki yatağına giren halkası.
[Resim: Adsz-1.png]
Saygılar.

Alıntı

Browning'lerde benim hatırladığım diğer bir sıkıntı, çıplak belde ya da uygunsuz kılıfta taşınırken şarjör çıkarma düğmesinin kolaylıkla manipüle olması ve şarjörünün kolaylıkla çıkması, hatta düşürülmesi.

Alıntı

(21-11-2011, 01:45 AM)yakuzz demiş ki: Net konuşamamakla birlikte bizzat gördüğüm: Zigana f,k modellerindeki emniyet mandalı ve bağıntılı parçalardaki sorunlar. 2 ayrı Cz75B de gördüğüm belde kılıfta taşırken, şarjörü salıvermeleri (tabii yere düşmeden tünelde kalıyorlardı).. Ustalar daha detaylı izahatta bulunacaklardır.

Sayın yakuzz sanırım bu anlattığınız olay CZ 75 lerde kronik bir sorun.Bir abimizin 1978 model CZ 75'i ile atış esnasında sürekli şarjörü salıverdi.Şarjörü tutan yaprak yayın zayıflığından sanırım.Ama hiç yeni CZ75B lerde bu hadiseyi duymamıştım.
Belki bir çok üyemiz bilmez veya tanımaz ama bizim buralarda çok sevilen ve tanınan,bir o kadar tipsiz ama güçlü ve eski olan astra 600 lerde icra yayı namluya geçmelidir.Namluya geçen icra yayını koruyan birde yüksük vardır.Yayı sökmeniz için de bu yüksüğü sökmeniz gerekmektedir.İşte bu tabancaların da en zayıf noktası icra yayıdır. Yay zayıflayıp deforme olduğunda,üst kapak takımının arka kısmını"horozun gizli olduğu bölgeyi" ya da sürgünün atım yatağı ile bağlantısından çatlatmaktadır.Bu şekilde üst kapağını çatlatmış onlarca astra 600 gördüm,ama inanın bu tabancanın insanı şaşırtabilecek kadar etkili menzili vardır.

Alıntı

En zayif halka denilince benim aklima hemen Sarsilmazin igne yayi ve diger yaylari gelir. Heralde hic bir halka bu kadar zayif olamaz.

Alıntı

[Resim: 9.jpg]
[Resim: 8.jpg]
[Resim: 7.jpg]
[Resim: 5.jpg]
[Resim: 4.jpg]
[Resim: 3.jpg]
[Resim: 2.jpg]

SW 45. likde gorebildigim en ince kesit burasiydi, ve resimlerde de goruldugu uzere kapagi geride tutan bolgede catlak olusmus. 45 cal. mermiye dayanmak kolay degil tabi. SW 45 cal. da en zayif halka bence bu parcadir.
Saygilarimla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi