Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 2.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cift hareketli tabancalarda tetik cekme mesafesi
Degerli arkadaslar,
Forumda cesitli silahlarin tetik cekis mesafeleri ile ilgili yorumlarin hemen hemen hepsini okudum. Genel olarak tek hareketli tabancalarin, tetik cekis mesafelerinin konforunun daha iyi oldugu yonunde yorumlar birlesiyor. Fakat biz biliyoruz ki Ulkemizde emniyet teskilati ya da kolluk kuvvetlerimiz olsun, actiklari ihalelerde cift hareketli sarti koyuyorlar. Ve biliyoruz ki cift hareketli tabancalar da tetik cekis mesafesi uzuyor. Ogrenmek istedigim husus su:
Sizce cift hareketli tabancalarin hangisinde tetik cekme mesafesini optimum duzeyde, basarili olarak uygulanabilmistir. (ornek: bir yorumda sig sauer p 226 modelinin tetigi tatminkar duzeyde akici ve konforlu, fakat tetik cekis mesafesi cok uzun oldugu yonunde idi.)

Saygilarimla,

Alıntı

Çift hareket tetik konforu açısından S&W lüfoların üzerine tanımam.
Benim zubizaretta ile de komforlu çift hareket atış istikrarı görüyorum.
Sig Pro ların da çift hareket çalışması iyidir.
Çakar almaz CZ ler de bu konuda başarılıdır.

Alıntı

Sn. Quantum

Sn. Alpyeşilay'ın verdiği bilgiye ek olarak ben dehalen kullanmakra olduğum Jericho 941F'in de tetik yolunun kısa olduğunu belirtmek isterim...

Saygılarımla...
Ayrıca sahibi olduğum diğer silahım Browning BDA'nın uzuzn sayıalbilecek bir tetik yolu mevcut....

Saygılarımla...

Alıntı

Tek harekette oldukça kısa bir tetik yolu var sizdeki makinenin.
Çift harekette de kısa mı?

Alıntı

Sn quantum benimde merak ettiğim bir konu bu. Özellikle bencileyin işaret parmağı kısa olanlar için önemli bir konu. Teşekkür ederim.

Alıntı

Sn. Carbine,
Bugun sig sauer p228, sw9mm ve hk usp 9mm tabancalarin tetik yolunu olctum. Sasirtici derecede sonuc elde ettim. Yaklasik olarak;
Tetik yuke bindigi anda tetik korkuluguna kursun kalem ile bir cizik cizdim. Daha sonra tetigi yavas yavas dengeli bir sekilde cekerek horozun dusme aninda yine tetigin bulundugu konuma, tetik korkuluguna kalem ile cizik cizdim. Kumpas ile cizgi aralarini olctugumde, uc silahinda tetik dusme mesafesi 19-20mm arasinda olctum. Buradan anladim ki Bu 3 firma da, diger firmalar da tetik mesafelerini uygun yerlestiriyorlar. Bence burada cift hareketteki konfor farkliligi, tetigin donme ekseni ile parmagimizin tetige uyguladigimiz mesafe arasindaki farkliliktan kaynaklaniyor. Ve bunun sebebi de tetigin formundan kaynaklaniyor. Uygulanan kuvvet donme eksenine ne kadar uzak ise o kadar az kuvvet harcaniyor, bu da konfor hissi veriyor.
( Not: resimleri eklemeye calisacagim, sekil olarakta konuyu anlatmaya calistim.)
Saygilarimla,
Yani burada 19-20 mm tetik yurume mesafesini kisaltmak mumkun gozukmuyor.
Saygilarimla,

Alıntı

Sayın Quantum,şuan kullanmakta olduğum Smıth Wesson 5906'nın çift hareketli tetiği bir hayli uzun,horoz kurulu iken tetik çekme mesafesi ise bir o kadar kısadır.Önceden kullanmış olduğum browning hp de ise tetik tek hareketli olduğu için tetik çekme mesafesi bir o kadar kısa idi.Ama akıcılık ve yumuşaklık denildiğinde sig sauer p226 ve sig pro 2009 diyebilirim.Her ne kadar tetik sağma mesafeleri uzun olsa bile.

Alıntı

[Resim: p228.jpg]
[Resim: hkusp.jpg]
[Resim: sw.jpg]

Değerli forum üyeleri;
Bir önceki mesajda da yazarak anlatmaya çalıştığımın resimlerini şimdi yükleyebildim. Buradan şu kanaate vardım: Tetik çekme mesafesi uzun olabilir,( zaten olması gereken mesafe) önemli olan mesafenin uzunluğu değil, konforlu tetik çekişidir kanaatine vardım. Tek hareketli silahlarda zaten böyle bir problem yok.
Saygılarımla,

Alıntı

Sn. Quantum,
Ellerinize sağlık, güzel bir araştırma olmuş.
Saygılar.

Alıntı

Sn Quantum ellerinize sağlık. Çalışmada kullandığınız silahların verdiği cesaretle sormak isterim. Stoger ile herhangi bir tecrübeniz oldu mu acaba?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi