Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara'da sağlık raporu alacaklara
Arkadaşlar Ankara da sağlık raporunu en uygun ve en hızlı şekilde nerden alırız .Silah ruhsatım İstanbul da. (Yivsiz tüfek) Ankara'dan alınan rapor İstanbul emniyetinde sorun oluştururmu acaba, bilgisi olan varmı...

Alıntı

(27-10-2016, 10:31 PM)mrt083 demiş ki: Arkadaşlar Ankara da sağlık raporunu en uygun ve en hızlı şekilde nerden alırız .Silah ruhsatım İstanbul da. (Yivsiz tüfek) Ankara'dan alınan rapor İstanbul emniyetinde sorun oluştururmu acaba, bilgisi olan varmı...

Merhaba,
Şehir farketmiyor. Ben raporumu Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi (eski adı TCDD hastanesi) den aldım. Şehir dışından geldiğinizi ve dönmeniz gerektiğini söylerseniz raporunuzu aynı gün yazdırma şansınız olabilir. Ruhsat işlemlerimi Kocaeli'de yürüttüm. Herhangi bir problem olmadı.
Kolay gelsin.

Alıntı

Bende İlgili işlemlere 15 gün içerisinde kısmet olursa başlayacağım. T.C.D.D. yi bana da tavsiye etmişlerdi. Ancak Rüzgarlı da bulunan hastaneyi de işlemlerin hızlı yürüyebilmesi açısından tavsiye ettiler. Bakalım, kısmet. İnşallah kısa sürede hallederiz.
Ayrıca, Heyetin toplanması işlemi ile ilgili olarak hangi gün gitmem daha uygun olur ?

Alıntı

İlgili işlemleri geçtiğimiz Perşembe günü tamamladım.
Gazi Mahallesinde bulunan, T.C.D.D. hastanesinden raporumu aldım. Alacak kişilerin, heyet günü olan, Salı yada Perşembe günü gitmeleri tavsiye edilir. Sabah saat 9:00-10:00 gibi giderseniz. Öğleye kadar işlemlerinizi bitirir veya en geç de öğleden hemen sonra imzalı heyet raporunuzu teslim alabilirsiniz.

Alıntı

Etimesgut Devlet Hastanesinden aldım ben de. Gayet hızlı bir şekilde işlemler ilerliyor muayenelerde sıra falan da beklemeden giriyorsunuz. Yalnız şu önemli. Heyet çarşamba ve cuma toplanıyor sanrım. Bu günler içinde yaparsanız aynı gün alırsınız. Heyetin toplanmadığı gün giderseniz onaylanması için 1-2 gün beklersiniz

Alıntı

Ocak 2017 sonu,Eski Demiryolu hastanesi yeni Gazi Mustafa Kemal hastanesi forumda anlatıldığı kolaylıklar ile aldım Salı sabah 8:30 başladım 11:00 da bitti.Yalnız raporu bir gün sonra alabildim.Kolaylıklar dilerim.

Alıntı

Değerli forum üyeleri ,

Ruhsat süremin dolmasına az bir zaman kala salı günü eski adı DDY Hastanesi , yeni adı Gazi Mustafa Kemal hastanesinin yolunu tuttum.Sabah 09:25 de girdiğim hastanede kayıt , 250 TL. yatırma ve sağlık kurulu odasından doktor listesini alarak başladığım hastane turum 10:15 de tüm imzalar alınmış olarak sona erdi.Onay alırken herhangi bir problem yaşamadım , sadece nörolog hanım ellerimin titreyip titremediğine baktı.Son olarak girdiğim ve kontra sorularına hazırlıklı olduğum psikolog hanımıda cevaplarımla tatmin etmiş olmalıyım ki o da fazla kastırmadan imzayı attı .Doktorlara ruhsat yenilemeyi de belirtmiş olmam zannediyorum işleri hızlandırdı.Çarşamba günü heyet raporunu teslim aldım .Daha önce gittiğim iki hastaneye göre açık ara rahat , hızlı ve sorunsuz bir şekilde heyet raporunu aldığım bu hastane Ankaralı forumdaşlarımız için en iyi seçenek diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
ilksurfer, ugurucar57, Murphy, blacksea, PersonalDefence, Yasin06, demirci57, Carbon12, yyildiz, lenduha, alone61, Ahmet Özalp, Gazanfer, yilmazy, shelby
Merhaba,

Benim işlemlerim için de Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'nde (Eski TCDD hastanesi) süreç aşağıdaki gibi ilerledi. Babaanneden ve babadan demiryolcu olduğumuz için bu hastaneyi tercih ederim/ettim.

22.01.2018 08:30 Muayene işlemleri başlangıç
22.01.2018 10:00 Muayeneler tamamlandı (arada 20-30 dk. oyalandığım da oldu)
24.01.2018 10:00'da rapor hazırdı. Bu arada heyet artık Çarşamba günü toplanıyor. Aynı gün öğleden önce Emniyete evraklar teslim edildi (Teslim etmeden önce raporun bir nüshasını ikinci bir başvuru için noterde aslı gibidir yaptırdım)
05.02.2018 sabah Emniyeti öylesine aradığımda dosyanın onaylandığını ögrendim. 
Şimdi Emniyetteyim evrağımı teslim alıyorum. 15 dk bekledim. Yoğun sayılır.

14 gün gibi bir sürede işlemler bu şekilde ilerledi.

Süreç hakkında yardımcı olması açısından paylaşmış olayım.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
blacksea, sparus
(05-02-2018, 03:47 PM)Carbon12 demiş ki: (Teslim etmeden önce raporun bir nüshasını ikinci bir başvuru için noterde aslı gibidir yaptırdım)

Hayırlı olsun.

Bu işlemin noter masrafı ne kadar tutuyor?

Saygılar.

Alıntı

(05-02-2018, 10:33 PM)blacksea demiş ki:
(05-02-2018, 03:47 PM)Carbon12 demiş ki: (Teslim etmeden önce raporun bir nüshasını ikinci bir başvuru için noterde aslı gibidir yaptırdım)

Hayırlı olsun.

Bu işlemin noter masrafı ne kadar tutuyor?

Saygılar.

Teşekkür ederim Sn. blacksea
Bu işlem için 39 TL verdigimi hatırlıyorum. Belki de 6 aya kadar yapacağım ikinci başvuruda geçerli sayılmayacak ve hastaneden çıkartmak zorunda kalacağım, doğrusu araştırmaya pek vaktim olmadı yanımda dursun diye kopyasını aldım.

Bu arada dosya onayımın Sig-ci kaptıların dönemine denk gelmesi bir tesadüf...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
blacksea

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi