Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankara'da sağlık raporu alacaklara
Dün(perşembe) saat 10.00'da eski ismiyle DDY Hastanesi yeni ismiyle GMK Devlet Hastanesi'ne sağlık raporu almak için gittim. Saat 11.30'da işim bitti. Bugün saat 11.00'de raporu aldım. Heyet salı-perşembe günleri toplanıyormuş. O yüzden arkadaşların salı ve perşembe günleri sabah müracaat etmeleri uygun olur.

Alıntı

Arkadaşlar üç yıl önce bir yivsiz tüfek almıştım şimdi bir tane daha almak istiyorum. Evrakları yeniden toparlamam gerekiyormuş .Pazartesi aile hekimine sorucam raporu vermezse parayla almak zorunda kalıcağım..Ankara da en uygun ve kolay şekilde nereden sağlık raporu alınır..Tavsiyelerinizi bekliyorum .Saygılar

Alıntı

Sn.Mrt083,

Etimesgut Devlet Hastanesi'ni tavsiye ederim. Ben de oradan almıştım, öğlene tüm bölümleri bitirmiş oluyorsunuz ve saat 16'da raporunuz hazır oluyor. Her polikliniğe gittiğinizde de heyet raporu için geldiğinizi söylerseniz boş yere beklememiş olursunuz.

Saygılarımla.

Alıntı

Alone61 bey teşekkürler, peki ücreti ne oluyor?

Alıntı

Yoldaydım Ankara ya geldim , aile hekimine gittim akşam üzeri .Pazartesi gel halledelim dedi .Yırttık heralde..Smile

Alıntı

Sn.Mrt083,

Öncelikle sizin adınıza çok sevindim. Bu arada heyet raporu ücreti 250TL oldu. Siz yakayı kurtarmış olsanız da belirteyim dedim. Belki bir başkası okuduğunda faydalanır.

Saygılarımla.

Alıntı

Evet pazartesi bir terslik olmaz inşallah.

Alıntı

Yivsiz tüfek ruhsatı için sağlık raporu çok problem olmuyor ( tabiki kanunen silah kullanabilcek şartları taşıdığınızı varsayıyorum)
Aile hekiminiz zaten sizi tanıyor ise genel durumunuzu bildiğinden iş bir imzaya kalıyor.
Ama bazı uyanıklar kaç yıldır Aile hekimine gidip bir merhaba deme bile zahmetine katlanmadan pat diye gidiyor ben sizin 3 yıldır hastanızım silah ruhsat raporu almaya geldim diyor( ayrıntıya dikkat almaya , kesin alıcak kafaya koymuş) Hekim tanımıyor tabi birde üstüne emrivari konusmalar olunca hekim bu sefer göz'den rapor getir, piskiyatriden rapor getir demeye başlıyor haklı olarak.
Sonuç; Aile hekimimizle aramızı sıcak tutalım, sadece rapor için değil, ummadık anda birşey danışmak belirli hizmetleri rutin almak için muhakkak gidip tanıyalım Aile hekimimizi.

Not: Aile hekimleri silah ve ehliyet için sağlık raporu vermek zorunda değildirler, önünüzdeki kişiye verirler size vermezler, niçin diye soramazsınız, kanuni haklarıdır istediklerine vermek, istediklerini istedikleri birime sevketmek, yada hiç vermemek.

Alıntı

Merhaba,

Dün, eski ismiyle "T.C.D.D." yeni ismiyle "G.M.K." devlet hastanesine sağlık raporu almak için gittim. Başvuru ve ödeme (250TL) sonrasında 7 servisi ziyaret ederek ilgili doktorların onaylarını aldım. Sabah 9.30 gibi başladığım işlemler 11.30 civarında tamamlanmıştı.
Sağlık kurulu salı ve perşembe günleri öğleden sonra toplanıyormuş. Bugün sabah onaylı raporu hastaneden teslim aldım. Yakın zamanda rapor almak için Numune Hastanesi'e başvuran bir tanıdığım 3-4 günden önce sonuç almanın zor olduğunu söylemişti. Bu durumda sanırım G.M.K. Devlet Hastenesi de Ankara da iyi bir alternatif.

Saygılar

Alıntı

Geçtiğimiz haftalarda ben de, Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldım.
Sabah 09:00'da başladığım işlemler 10:00'da sona erdi.
İlgili polikliniklere gittiğinizde, muayene odasındaki hastanın çıkmasına müteakip sıra beklemeden, sağlık kurulu raporu için geldiğinizi belirttiğinizde doktorlar size öncelik tanıyor.
Eğer ilk defa ruhsat almıyorsanız, mevcut ruhsatınızı gösterip yenileme-değişiklik için olduğunu belirtmenizde fayda var; işlemler daha da hızlanıyor.
Yalnız, Nöroloji doktoru (Kadın), silah raporu için olan muayenede gerçekten ince eleyip sık dokuyor.
Ellerinizde en ufak titreme söz konusuysa raporunuzda belirtip olumsuz görüş belirtiyor.
Bizzat iki kişiye olumsuz görüş belirttiğine şahit oldum.
İlgilenenlerin bilgisine.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi