Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kahraman cefakar polisimiz hangi tabancayı taşımalı
Merhaba,

Bana sorarsanız iç güvenlik kuvvetleri JHP 45 ACP kullanmalı. Ordu ise FMJ 9×19'la devam etmeli. Atım yatağı dolu ve emniyet mandalsız taşınabilecek (Glock konseptinde), çok iyi dağılımı olan, bir hizmet tabancasının gereği olarak asla kullanıcıyı yarı yolda bırakmayacak (limp wristing gibi kusurlar barındırmayan), üretimde belirli bir standartı tutturmuş yerli tabanca tasarımı için ciddi bir çaba gösterilmeli. Bütün samimiyetimle söylüyorum, personelde silah kültürü olmadıktan sonra yerli sanayiye yüz çevirip ithale başvurmak değmeyeceği halde kaliteden kazanıp, bir de maddi kayba neden olur.

Saygılar

Alıntı

Alıntı:" Bu bir yerde güvenliğide sağlar. Polis kiyafeti giymiş kötü niyetli birini kılıfında farklı bir tabanca ile görürüsen mesela Türkiye de glock la gezen bir resmi polis görürsen o kişinin polis olmadığı anlaşılır . Mesela adliyelere havaalanlarına diğer resmi daireler girişte polisler buna çok dikkat eder. "

Sn.Musti267;Emniyetin özelikle bazı birimlerinin firmalarla yaptığı kurumsal anlaşmalarla personelinin aldığı özellikle Glock ve Sig Sauer gibi tabancalar mevcut,yakın zamanda bu malum birimlerden ayrılıp resmi kıyafet ile görev yapan Personelden göreve bu tabancalar ile gitmeyi tercih edenlerde var.
Yani Türkiye de Glock'la gezen bir resmi polis görürsen o kişinin polis olmadığı;Anlaşılmaz.
Ayrıca polis kıyafeti giyen birinin kılıfında farklı tabanca olması bir işaret olmadığı gibi teşkilatça kullanılan bir tabanca olması da herhangi bir güvenlik yaratmaz,tam tersi zaafiyet bile yaratabilir.
Polisin demirbaş tabancası hariç bir tabancayla göreve gidebilmesi ile ilgili resmi yazı yayınlandı lakin personel tarafından tam olarak kabul görmedi haklı olarak kafasında soru işaretleri olanlar çoğunlukta.

[Resim: 678DD8FB-AC29-4F5D-9B88-3932BB4DBD83_zpsy7lgg50b.jpeg]

Saygılar

Alıntı

İyi çalışan, dayanıklı, kafa karıştırmayan bir silah kullanmalı..

Alıntı

Sig Sauer SP2022

Alıntı

(05-06-2016, 01:23 AM)mycyr demiş ki: Merhaba,

Bana sorarsanız iç güvenlik kuvvetleri JHP 45 ACP kullanmalı. Ordu ise FMJ 9×19'la devam etmeli. Atım yatağı dolu ve emniyet mandalsız taşınabilecek (Glock konseptinde), çok iyi dağılımı olan, bir hizmet tabancasının gereği olarak asla kullanıcıyı yarı yolda bırakmayacak (limp wristing gibi kusurlar barındırmayan), üretimde belirli bir standartı tutturmuş yerli tabanca tasarımı için ciddi bir çaba gösterilmeli. Bütün samimiyetimle söylüyorum, personelde silah kültürü olmadıktan sonra yerli sanayiye yüz çevirip ithale başvurmak değmeyeceği halde kaliteden kazanıp, bir de maddi kayba neden olur.

Saygılar

Aslında pek cevap yazılacak bir paylaşım değil ama sadece hatırlatmak için sormak istedim; .45 ACP kalibre tabancaların eğitimin ne kadar sürdüğü ve ne kadara malolduğu konusunda en ufak bir fikriniz var mı?

Alıntı

iyide dünyada sanki kendi istediği tabancayı taşıyan polis varmış gibi. Bu kadar ülke gezdim. Kafasına göre beğendiği silah taşıyan polise şahsen denk gelmedim. Almanya, İngiltere , İtalya ,Hollanda, Bulgaristan, Yunanistan, Suriye gördüğüm bazı ülkeler. Devlet ne tahsis etmişse onu kullanırlar.

Sn musti267,
Söylediğiniz ülkelere hiç gitmedim hatta yurtdışına hiç çıkmadım. Zaten belirttiğim ülkemizdeki naçizane durumdur. Ayrıca o bahsettiğiniz ülkelerde devlet polisine ne verirse onu kullanır evet bizdeki gibi polise satılmaz.

Yanlış anlamayın lütfen öğrenmek için soruyorum, bu bahsettiğiniz ülkelerde 1983 model cz veya browning gibi silahlarla görev yapan polislere rastladınız mı ?
Saygılar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Sn. NigDeli,
"Dirty Hayri" abimizi (Clint) unutuyorsunuz. Koltuk altında ".44'lük top" (lu) taşıyordu Smile

Yaşadığımız yerkürede polis ve askerine bizdeki gibi görevde kullanması için silah satan bir devlet olduğuna inanmıyorum. Varsa da bizden görmüşlerdir. Aklım ve mantığımın almadığını daha önceki mesajlarımda birkaç defa dile getirdiğimi hatırlıyorum. Madem öyle oldu olacak tüfekleri de satsalar ya; MP5, M16, MG3, G3 roketatar vs, onları neden satmıyorlar?

(Gene bugün, canlarımıza saldırı yapılmış. Sad Allah yaralı polislerimize acil şifa versin.)

Saygılarımla.

Alıntı

Sn Erdini78

Son cümleniz benim gibi bir insan için oldukça yeterlidir. ( bölgede görev yapan canım kadar sevdiğim abi ve kardeşlerim var. Allah hepsini korusun.)
Saygılar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Polisimize yapılan kalleş saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Böyle kalleş saldırılarda Polisimiz dünyanın en iyi tabancasına sahip olsa ne faydası olur ki? Ama, görev tabancasını maaşıyla almasına da gönlüm razı gelmiyor. Mercedes makam arabalarında dünya rekoruna sahibiz, Cefakar Polisimize devlet en iyisini layık görmeli.

Saygılar

Alıntı

Kesinlikle Sig Sauer derim, hem ürün gamı geniş, hem kaliteli çelik, hem de tam rafine tasarım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi