Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kahraman cefakar polisimiz hangi tabancayı taşımalı
Forumumuzun anket bölümünde "en iyi 9mm tabanca " şeklinde bir anket bulunmaktadır .
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...71&page=11
( şahsımda bu ankette G19 dan yana oy kullanmıştır )

Bu başlık altında şöyle bir önerim olacak ; aynı anketi "kahraman ve cefakar türk polisimiz hangi 9mm tabancayı kullanmalı ? " şeklinde yapabilsek sonuç ne olur acaba ? Bu gerçekten merak ettiğim bir anket sonucu olur .

Elbette modern teknolojinin gerekliliği , polisimizin olası olaylara karşı koyması hali , bakım kolaylığı , bir çok unsur anketi etkileyecektir .

Böylesi bir konunun foruma anket şeklinde taşınması , formatı vs değerli üstadların ve moderatörlerimizin tasarrufu şeklinde gelişsin istedim .
Talep basit sıradan bir "üye" den takdir büyüklerimizden ;-) ...

Selamlar

Alıntı

Glock 19 yada Cz 75 b...

Alıntı

Bütün teşkilatın görev silahlarını mı değiştireceksiniz, yoksa sadece yeni mezunlara verilecek tabancalarda mı bahsediyorsunuz?

Yıllarca horozlu silahla görev yapmış memurları bir an da iğne vuruşlu bir tabancaya nasıl alıştıracaksınız (eğer Glock seçilirse)?

Her halukarda, şahsi kanaatimce, en ideal polis görev tabancası Heckler und Koch P30 dur.

Pahalıdır orası ayrı mesele.

Alıntı

Görev silahımı seçme imkanım olsa idi Glock 17 seçerdim.

Alıntı

Silah ruhsat subedeki memurlari dusununce Ardesen Stayla Bravnink cok bile, sapan versinler! Sonrasinda birkac polis arkadasim aklima geliyor neyse diyorum...

Alıntı

Tüm forum üyelerine selamlar,

Bu konu zaman zaman benim de aklımı kurcalar. Benim tabancam çalışmazsa ve arıza çıkarırsa sadece ben zor durumda kalırım. Polisin silahı sorun çıkarırsa sadece kendisi değil, görevi gereği korumak zorunda olduğu vatandaşta zorda kalır.

Olayın bir de başka bir boyutu var. Polis silahını ne kadar kullanır? Bir örnekle açıklayayım. Bayramın birinci günü bir grup polisle kesim yerinde beraberdik. Konu silah muhabbetine geldi. Polisler liseden sonra polis olmuş, 70-73 doğumlu arkadaşlar. Tabancalar CZ75B ve boya kalmamış gibi,bakımsız görünümlü, tamamına yakınının namluları içinden paslanmış. En dikkat çekici yön ise en fazla ateş eden tabancayla 1000 atış yapılmış.

Şu durumda ben de şöyle düşünüyorum. Yerli veya yabancı hizmet tabancalarının geneli polisin işini görür. Yerli tabancalar bakımı iyi yapılırsa 5000 atıma kadar sorunsuz iş görür. Şu anki şartlarda "özel görevde bulunmayan" bir polis memurunun, -eğer silahlara karşı ayrı bir merakı yoksa- bu atım adetlerine ulaşması zaten mümkün değil. Ama ben yine de kendime yakıştıramadığımı kendi polisime de yakıştırmam ve tabancasının mümkün olanın en iyisi olmasını arzu ederim.

Alıntı

(09-11-2011, 04:20 AM)evrenay demiş ki: Her halukarda, şahsi kanaatimce, en ideal polis görev tabancası Heckler und Koch P30 dur.

Mesainin yarısını tetik yolunda harcarlar o zaman... Big Grin Big Grin

Benim fikrimce Emniyet Teşkilatımızda:
1- Emniyet mandalı bulunmayan (az teferruat, hızlı müdahale)
2- Çift hareketli (Patlamayan fişek olma ihtimaline karşı mükerrer tetik çekiş imkanı sağlaması)
3- En zor saha şartlarında da görevini sorunsuzca ifa edebilen (Polisin görev değişikliği, şube değişikliği, tayin gibi sebeplerle farklı farklı koşullarda görev yapabileceği ihtimali)
4- İsabetli, sağlam ve dayanıklı (Bunun hiç bir sebebi yok, öylesine Big Grin)
5- Daha önce polis teşkilatlarında kullanılmış ve rüştünü ispat etmiş,
6- Servis tabancası ebatında, 9x19 mm çapında, yarı otomatik

bir tabanca kullanılmalıdır. Bu madddelerin kesişimi ise Sig Sauer P226'yı işaret ediyor.

Bunlar teşkilat dışından bir amatörün görüşleridir. Doğru bakış açıları olduğu gibi yanlış olanları da vardır muhakkak. Teşkilat mensubu arkadaşlar tercihlerini sebepleriyle bildirirlerse bizim için daha aydınlatıcı ve faydalı olur kanaatindeyim...

Alıntı

(09-11-2011, 11:29 AM)alpyesilay demiş ki: Görev silahımı seçme imkanım olsa idi Glock 17 seçerdim.

+1

Ancak birileri bizim yerimize seçiyor zaten. Aliş efendinin oyuncaklarına emanetiz anlayacağınız.

İyi günler.

Alıntı

Parasini kendi memurundan kesen devlet babanin, tercihi de memurun kendisine birakmasi gerekir.
Yalniz sunu soyleyeyim, cevremdeki polis tanidiklarimin cogunlugu fazla para vermemek icin yine de yerliyi tercih ederlerdi. Silahlarla o kadar alakasizlar ki, izinli oldugunda silah tasimayandan tutun da, kendi silahi disinda ayni markanin baska bir modelini dahi bilmeyen memurlar var.

Alıntı

Enazından kişi kendi parasıyla eline uygun, sevdiği, dilediği silahı beylik olarak alabilmeli.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi