Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2011 Beretta FS-92 Inox İnceleme
(02-11-2011, 07:17 PM)MB277 demiş ki: Eşek kulaklarına rağmen yakışıklı makine...
Hayırlı olsun...
MKE'nin yüksek şarjlı fişeklerine karşı tampon kullanılmasını tavsiye ederim.
Saygılarımla...

Sayın MB277 ,

MKE'nin ürettiği 9mm p fişekler için bu uyarıyı daha önce de okumuştum.  Tampon kullanımı nasıl yapılabilir? Bu konuda öneriniz var mı?

Ayrıca bir sorum daha olacak MKE'nin ürettiği 9mm mermilere en uygun optimum yerli ya da yabancı marka-model tabanca sizce hangisidir?

Alıntı

Merhaba sayın üyeler.

Uzun süredir forumu üye olmadan takip ediyordum. Yeni üye oldum ve bu forumdaki ilk mesajım.

Taşıma ruhsatlı bir tabanca edinmek istiyorum. Silah seçimi yapabilmek için forumda onlarca yazı, konu ve inceleme okuyarak bilgi edinmeye çalıştım. Bu bilgilerle birkaç modelde karar kıldım. Kararlarım doğrultusunda da ikinci el Beretta tabanca buldum. Ancak tabancanın tam olarak modelini, boyanmış olup olmadığını, yaklaşık üretim tarihini çözemedim. Aşağıdaki resimde paylaştığım tabanca ile ilgili sayın üstadlarımdan ve silahseverlerden bilgi ve yorum bekliyorum.

[Resim: e4c37cde_8864_4705_93ae_10f12afc0db5.jpg]

Ayrıca başka tabanca önerisi olan varsa her zaman fikir ve önerilere açığım. Fiziksel özelliklerim; boy 1.97, kilo 110, parmaklarım ince ve uzun yapıda. Yukarıda da belirttiğim gibi taşıma ruhsatlı bir tabanca alacağım ve genellikle üzerimde veya çantamda taşıyacağım. Değerli bilgi, yorum ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Alıntı

(19-08-2017, 11:38 AM)s.cem38 demiş ki: [Resim: e4c37cde_8864_4705_93ae_10f12afc0db5.jpg]

Fotoğraftan görülebildiği kadarı ile sonradan krom kaplanmış ve kabza kapakları değiştirilmiş bir Beretta 92 FS.

Orijinal Beretta 92 FS Inox modelinin alüminyum gövdesi ile sürgü, namlu ve diğer çelik parçaları arasında aşağıdaki gibi bir ton farkı vardır ve kabza kapakları standart plastik kabza kapaklarıdır. Ülkemize ithal edilen örnekleri de aynı aşağıdaki fotoğraftaki gibidir.

[Resim: 8787859_1.jpg]

Ayrıca orijinal Inox modellerin namlu üst kısmı ve sürgüsü ön kısmında paslanmaz çelik manasında '' stainless '' ibaresi mevcuttur.

[Resim: a7b78a2a4311f03efdce62edfaa29c16_beretta_cool_guns.jpg]

[Resim: Enhanced_Images_hotspot_open_slide_desig..._Inox1.jpg]

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
scarface4086, Yasin06, zarif_, husrev, mtaner55, Sabri, osman08, sezgin63, taarruz, serdar_mutlu, fuat_61, madenci08, xeorx, s.cem38, tirendaz, Tonyukuk ÖTUKEN, pasa_7676
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sayın lupus. Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi