Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2011 Beretta FS-92 Inox İnceleme
Bugüne kadar elimizden bir çok tabanca geldi geçti.Beretta,browning,sig sauer,cz serileri vs.Ama şu bir gerçektir ki malesef yeni piyasaya sürülen avrupa tabancaların çoğunda işcilik kusurları büyük oranda mevcut.Bu sıralamanın içerisinde yeni olmasına rağmen işcilik kusuru bulamadığım tek tabanca browning hp mkIII'tür.Geçen sene kasım ayında Smith Wesson'u almıştım.Çok kafam karışmıştı hatta keşke sıfır silah alsaydım diye sızlandığım oluştu.Ama yakın bir dostuma ait 2008 model Smith Wesson tactial'i görünce benim Sw'nin çok kaliteli işciliğini fark ettim.Aynı şekilde yeni Sig sauerlerde olsun yeni Cz lerde olsun malesef işcilik tam bir fiyasko!Heskese saygılar.

Alıntı

Sayın YILDIZ37;
üstadımız, sayın Lupus'un dediği gibi, silah firmaları adam seçiyor.
MKE, bu şekilde, kötü işçiliğe sahip silahları, anında geri gönderme gibi,
haklı cesaretini gösterse.
Bizden parayı aldığı gibi, haklarımızı koruyup gözetse!
Bakalım ülkemize, daha düşük işçilik kalitesinde, içerisi torna, tesfiye izileri dolu,
silahları, daha göndere bilirlermi!
Ama nerdee!
Anca, bizim yerli silah fabrikalarımızda, artis, artis dolaşıp, silah parçalarını
sağa, sola fırlatmayı bilir, beyfendiler.
Saygılarımla.

Alıntı

Çok haklısınız Sayın Alper f92,ama şuda bir gerçektir ki bugüne kadar hayatımdan gelip geçen tabancaların hiçbiri browning hp mkIII kadar ruhumu okşayamadı.O silah ayrı bişey.Saygılar.

Alıntı

Sayın YILDIZ37;
bahsettiğiniz silah, bir ekol.
Şu anki silahların atası, diye biliriz.
İnanın, mkIII için, bende sizin ile, aynı duyguları paylaşıyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Sevdiğim bir ağabeyim MKEK'e yeni gelen Beretta FS92 INOX tabancalardan bir tane almış. Atış yapma fırsatım olmadı ama kendi tabancasını almak için yanımdan ayrıldığında biraz kuru tetik çalıştım ;-) .

Tetiği, bence, güzel. Tabancanın işçiliğini inceleyecek vaktim malesef olmadı.

Bu arada başka bir ağabeyim de Beretta PX4 Storm Compact almış. Onunla atış yapma şansım oldu. Uzun zamandır elime laylon almıyordum, HK P7M13'üm sağ olsun, polimerin tabancalarda kullanımının ne kadar gereksiz bir icat olduğunu bir kez daha idrak etmeme sebep oldu. İşin şakası bir yana PX4 Compact ın üstü (sürgüsü) geniş ve ğır, alt (gövde) kısmı ise hafif ve kabzası kısa kalıyor. Benim ellerimde gereksiz yere çok şahlandı. Tabi bunda uzun süredir sadece P7M13 ile atış yapmamda sebep olmuş olabilir.

Akabinde modifiye bir CZ 75 ile yapmış olduğum atışlarımda daha rahat ettim.

[Resim: P1020332.jpg]
[Resim: P1020331.jpg]
[Resim: P1020330.jpg]
[Resim: P1020329.jpg]

Alıntı

Arkadaşlar,

MKEK'den bulundurma ruhsatlı bir tabanca almayı planlıyorum, Browningler bu sene gelmediğinden dolayı seçeneğimi Beretta 92 FS Inox'tan yana yaptım ama forumda bu tabancayı incelerken inoxların tırnak renginden dolayı (yâni değişik malzemesinden dolayı) bazen boş kovanı tahliye etmekte sorun çıkardığını okudum. Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Saygılar.

Alıntı

(30-04-2017, 09:12 AM)Sarıkeçili yörük demiş ki: Beretta 92 FS Inox... tırnak renginden dolayı (yâni değişik malzemesinden dolayı) bazen boş kovanı tahliye etmekte sorun çıkardığını okudum. 

Sn.Sarıkeçili yörük,

Bu sorunun bahsinin geçtiği konunun linkini paylaşabilir misiniz? Çünkü böyle bir sorunun bahsini geçtiğini hatırlamıyorum. Eğer bir şekilde bir yerlerde bahsi geçti ise gözümüzden kaçmış demektir, düzeltmemiz gerekir, çünkü Beretta 92 FS Inox' larda bu türden kronik bir sorun yok.  

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sn. Lupus, 
Alıntı yapmayı beceremedim.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...ox+beretta
Blackcolt
Amerikan ordu ihalesi şartnamesinde beretta m9(92fs) modelleri için belirtilen atım ömrü

Kapak takımı(sürgü) 75.000
Aliminyum gövde:35.000
Kilit takımı:17.500 mermidir.

Düzgün bakım,uygun icra mili yayı kullanımı ve standart dolum fişekler kullanılarak Kapak,gövde ve namlu değişimi olmaksızın 100.000 mermi görmüş bazı 92 fs modelleri internet ortamındaki kayıtlarda mevcuttur.

İnox beretta modellerinde zaman zaman sorun çıkabilen bir parçada namludaki kovanı çıkartma işlevine sahip olan tırnaktır,inox renk tırnak,malzemesi gereği siyah renk olan tırnağa göre daha yumuşak bir yapıya sahiptir,buda her zaman olmamakla birlikte zaman zaman sorunlara neden olabilmektedir.

Alıntı

Sn. Sarıkeçili yörük,

Yurt dışında bu sorunu dillendirenler var, ABD pazarında satılan Beretta 92 FS Inox modelleri bir süredir standart siyah tırnakla satılıyor, ancak ülkemizde bu tür bir sorunu ne gördüm, ne de duydum, içiniz rahat olsun ülkemize ithal edilen modeller de artık siyah tırnakla geliyor.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sn. Lupus,

Cevabınız ve sayenizde edindiğim diğer tüm bilgiler için teşekkürü borç bilirim.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi