Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2011 Beretta FS-92 Inox İnceleme
Arpacık ve gez renginin siyah olmasında kesinlikle fayda görüyorum. Tercihim de siyahtan yana olacaktır.
Lakin FS-92 lerin arpacıklarının sürgü ile yekpare oluşu sebebi ile Inox modellerinde arpacıklar ister istemez gri renkte oluyor.
Eminim ki arpacık sökülebilir olsa idi üretici firma arpacığı siyah renkte yapardı.
İnox modelinde dikkat edersek tüm parçalar gri renkte olmasına rağmen gezi özellikle siyah renkte yapmışlar.
Gençlik zamanımda yapmış olduğum sayılı cahilliklerden birisi de Zubizaretta'ma (üstadım ile beraber benim eşek kulaklıya yeni isim olarak bunu layık gördük Smile ) krom kaplatmam idi.
Bu nedenle arpacık ve gezi gri renkte kaldı.
Yoğun ışığın olduğu açık alanlarda bu nişangahlar ile atış yapılırken zorlanmamak elde değil.
Ama kapalı poligonda loş ışık ortamında ya da ışığın az olduğu kapalı havalarda hedef kağıdındaki siyah kısıma nişan alınır iken olumsuz bir durum görmedim. Silahın bu hali ile bile forum üyelerimizden Zubizaretta'm ile isabetli atışlarımı gören üyelerimiz vardır. Smile

Saygılarımla.

Alıntı

(02-11-2011, 08:23 PM)alpyesilay demiş ki: Eminim ki arpacık sökülebilir olsa idi üretici firma arpacığı siyah renkte yapardı.

Beretta da biraz adamına göre muamele yapıyor sanırım Sn.alpyeşilay...Smile
90-Two ve benzeri pek çok yeni modelde arpacık kırlangıç geçme...
Stoeger yetkilileri bu işe uyanıp, siparişi böyle isteyebilir, ama kim uğraşacak, nasılsa öyle de böyle de gidiyor mal..

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=5539

(12-10-2010, 12:05 PM)lupus demiş ki: [Resim: 91d31389.jpg]

Beretta bundan bir müddet önce 92 serisine yeni bir A1 makyajı ve tadilatı yaptı. Silahın görünmeyen mekanik aksamındaki farklılık, 90-Two ile kullanılmaya başlanan icra yayı ve aksamındaki tampon sistemi. Görünürdeki değişiklikler ise;

1. Arpacık kırlangıç geçme yatağa yerleştirilmiş ayrı bir parça. Artık hasar gördüğünde veya farklı arpacık opsiyonları istendiğinde değiştirilmesi çok kolay. Standard Beretta 92 ' nin sürgü ile yekpare arpacığı bu konuda gerçekten ciddi bir handikap oluşturuyor.

2. Aksesuar rayları Vertec ve benzeri modellere göre hacimsiz ve çıkıntısı. Gerek estetik açıdan, gerekse de kılıf manüpülasyonları açısından Beretta 92 serisinde daha önce kullandığı ray uygulamalarından daha rafine bir iş çıkarılmış.

3. Tetik korkuluğunun ön kısmı daha yuvarlak ve desensiz. Benim gibi tetik korkuluğunun önündeki kıvrım ve desenleri kullanmayan kişilerin hoşuna gideceğini düşünüyorum. Açıkçası bu tetik korkuluğu konturu estetik açıdan benim zevkime de daha çok hitap ediyor.

4. Sürgü yakalama / salma manevelasının yerleştiği gövde alanının traşının eğimi de sürgüdeki çekme kertiklerinin açısına uydurulmuş. Ama bu hattın en hoşuma giden tarafı, tetiğin ön konturuna da mükemmel bir şekilde uyum şağlamış olması. Bu bölge tetik konturu ile mükemmel bir uyum sağlamış ve gerçekten çok hoş olmuş.

Alıntı

Haklısınız üstadım, FS-92'ye kırlangıç geçme yatağına sahip arpacık yerleştirmiş olsa idi, 92 A1'i pazara sunabilmek için daha az farklılık sunmuş olacaktı.

Bu arada bilgisayarı karıştırırken Zubizaretta'nın gençlik resimlerinden birkaçına rastladım. Smile

[Resim: P3291494.jpg]

[Resim: P8150739.jpg]

Alıntı

Teşekkürler Sn alpyeşilay bu aydınlatıcı msjınız için.Ayrıca bende MKE ye gittiğimde oradaki bir arkadaş tetiklerinin de plastik olduğunu söylemişti.Tabi bu zannedersem FS-92 siyah için geçerli.Beretta gibi bir firmanın Türkiye piyasasında işçiliğin düşük olduğu modellerini satışa sunması garip.Sevgiler saygılar..

Alıntı

Söz konusu Beretta olunca,benim kişisel terciğim kesinlikle gövde uzantısı Sn.lupus hocanın belirttiği model olurdu.Ben Beretta'yı yıllar önce böyle tanıdım ve böyle sevdim.Zamanında şahsıma ait olan 1999 yapımı Yavuz16 marka tabancamın da gövde uzantısı düz bir hatta sahipti.2002 imalatına rastladığım yavuz16'nın gövdeleri ise yukarıya doğru incelen yapıya sahipler.Girsan,Beretta taklitinde bu ayrıntıyı da gözden kaçırmamış.

Saygılarımla...

Alıntı

Sevgili Dostlar
Bugun MKE'ye giderek 2011 Beretta Inox'lardan bir adet satin aldim. Silahlar konusunda cok bilgim olmamasina ragmen urun bana da ince iscilik konusunda biraz zayif gibi geldi. Mermi yataginda mermi oldugunu gosteren kirmizi boya disari tasmisti. Inanilir gibi degil bu nasil is derken MKE'deki arkadaslar boyayi tirnagi ile kazidi ve `sorun olmaz bak cikiyor` diyerek olaya apayri bir boyut getirdiler !
Yol boyunca detay isciligi ile ilgili kafama takilan sorulari dusunurken kendi kendime abartiyorsun dedim ama eve gelip bu baslik altinda Sn.Alpyesilay'in yorumlarini gorunce bosuna vesvese etmedigime kanaat getirmis oldum.
Oyle veya boyle, fiyat-performans olarak ihtiyaci karsilayacak bir urun olarak goruyorum. Sadece iki sarjor deneme firsatim oldu, daha fazla pratik yaptigimda yorumlarimi paylasiyor olacagim.
Selamlar...

Alıntı

Paylaşım için teşekkürler.

İşçilik ile ilgili sorunların geri dönümlerini merakla bekliyorum,gerçekten sıfır lar korkutur oldu beni.Her marka da bir sıkıntı bir rahatsız edici işçilik sorunu çıkmaya başladı sebebi nedir acaba?

Alıntı

(03-11-2011, 12:24 AM)glock demiş ki: Her marka da bir sıkıntı bir rahatsız edici işçilik sorunu çıkmaya başladı sebebi nedir acaba?

Glock çıktı, işçilik bozuldu Sn.Glock...Smile

Adamlar parça başı 57 USD maliyetle çalışan Gaston Dede ile nasıl rekabet etsin...Smile

Alıntı

Hal ve durum onu gösteriyor ki, sıfır silah almayacağız.
Uygun fiyata temiz ikinci el piyasasına yönlenmek durumundayız.
Kaptırmatörlere gün doğdu, Allah sonumuzu hayır etsin...

Alıntı

Bilgi için teşekkürler Üstadım sizden ricam bir ara özel hayatınızdan vakit bulabilirseniz kitap yazmanız yönünde malum benim gibi amatörlerin ihtiyacı var ve Size de envanter için ek gelir kapısı olur.Smile

Laylonun tek işçilik hatası ama benim hastası olduğumum çıkan gacur gucur ses.Wink

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi