Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2011 Beretta FS-92 Inox İnceleme
2011 Kasım başı MKEK da satışa sunulan Beretta'lardan bir mesai arkadaşım 92 Inox modelinden satın aldı. Silaha ait fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim.

[Resim: DSC09749.jpg]

[Resim: DSC09748.jpg]

[Resim: DSC09750.jpg]

[Resim: DSC09747.jpg]

[Resim: DSC09746.jpg]

[Resim: DSC09745.jpg]

[Resim: DSC09744.jpg]

[Resim: DSC09743.jpg]

[Resim: DSC09742.jpg]

[Resim: DSC09741.jpg]

[Resim: DSC09740.jpg]

[Resim: DSC09739.jpg]

[Resim: DSC09738.jpg]

[Resim: DSC09733.jpg]

[Resim: DSC09734.jpg]

Namlu kilidi üzerinde nikel bazlı bir kaplama yapılmış. Kaplama üzerinde soyulma mevcut. İnce işçilik de pek hoşuma gitmedi doğrusu.

[Resim: DSC09736.jpg]

[Resim: DSC09737.jpg]

İnce işçilikteki pürüzler sürgü yakalama manivelasında da görüldüğü gibi.

[Resim: DSC09735.jpg]

92 platformu aşk derecesinde sevdiğim bir platform.
Birçok başlık altında MKEK na gelen son seri üretim tabancaların eski üretimleri aratacak seviyede olduğunu paylaşmıştık.
Üzülerek söylüyorum ki Beretta larda dahi bu ucuz işçilik havası hissettim ve kozmetik kusurları gördüm.
Sürgüyü manipüle ettiğim zaman orjinal bir çelik sürtünme hissinden öte krom kaplamadan yeni çıkmış bir tabancanın kumlu sürtünme hissini farkettim.
2500 dolara sıfır Inox almak yerine 2005 öncesi üretimlerden temiz ikinci el bir Inox u kesinlikle tercih ederim.
Aslında diğer Beretta forumlardan da yeni üretimlere ilişkin geri beslemeleri takip etmekte fayda var.
Tüm dünyadaki ortak üretilen tüm silahlarda mı bu tip sorunlar var, yoksa ikinci kalite üretimleri mi bize gönderiyor diye düşünmeden alamıyorum kendimi.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpsaral
Sayın Alpyeşilay;
Paylaşım için, teşekkürler.
Gözüme takılan iki ayrıntıyı, size sormak istiyorum.
Beretta, bu 2011 ilalatı, inox'ların renginde, oynamamı yapmış?
Birde, gövde'de hafif bir, şekil değişimi var gibi.
[Resim: 39030ed2.jpg]
Benim Beretta'da, her hangi bir eğim yok.
Sizin paylaşımınızdaki Beretta'nın gövdesi, ucu doğru, inceliyor.
Saygılarımla.

Alıntı

Hayırlı olsun..(!!!!)Sad

Alıntı

Görüldüğü üzere şekilde de farklılıklar mevcut.

Alıntı

Eşek kulaklarına rağmen yakışıklı makine...
Hayırlı olsun...
MKE'nin yüksek şarjlı fişeklerine karşı tampon kullanılmasını tavsiye ederim.
Saygılarımla...

Alıntı

Üzerinde yazısız biraz boşluk bıraksalar iyi olurmuş...

Ayrıca gördüğüm ve sahip olduğum Berattaların kapağında seri numarası yoktu, son dönemlerde gelenlere mi yazıyorlar acaba...

Alıntı

Eski dönem Beretta'ların sadece gövde üzerinde seri numarası olurdu, lakin yeni gelenlerde gövde, sürgü ve namlu üzerinde mevcut.

Alıntı

(02-11-2011, 07:09 PM)Alper f92 demiş ki: Sayın Alpyeşilay;
Paylaşım için, teşekkürler.
Gözüme takılan iki ayrıntıyı, size sormak istiyorum.
Beretta, bu 2011 ilalatı, inox'ların renginde, oynamamı yapmış?
Birde, gövde'de hafif bir, şekil değişimi var gibi.
[Resim: 39030ed2.jpg]
Benim Beretta'da, her hangi bir eğim yok.
Sizin paylaşımınızdaki Beretta'nın gövdesi, ucu doğru, inceliyor.
Saygılarımla.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1268

(02-01-2009, 04:12 PM)lupus demiş ki: Arkadaşlar yanılmıyorsam 90'ların ilk yarısına kadar Beretta, 92 serilerinin gövde ön uzantılarını, silahın genel hatlarına ve özellikle de sürgü hatlarına uyumlu olarak dümdüz üretiyordu. Ki bence bu gövde uzantısı Beretta 92 nin hatlarına çok daha uyumlu ve ağır bir görüntü veriyordu.

[Resim: 92inoxoa3.jpg]

[Resim: inox92lerfw7.png]

[Resim: beretta92inoxht0.jpg]

[Resim: beretta92fsoc2.png]

[Resim: beretta92inox1kt4.jpg]

Aşağıda da Beretta'nın bir rivayete aynı bloktan daha çok gövde çıkarak, maliyet düşürmek için, bir başka rivayete göre kılıfa girişi kolaylaştırmak için, bir başka rivayete göre de ağırlık azaltmak için ki, bu traş ne kadar anlamlı ağırlık azalması sağlayabilir o da tartışma konusu, değiştirdiği söylenen yeni gövde traşını görüyorsunuz. Hangisini tercih edeceğiniz ve seveceğiniz ise artık tamamen kişisel zevk unsuruna kalıyor. Big Grin

[Resim: 92fsinox1he1.jpg]

[Resim: yeniberetta92hk8.jpg]

Alıntı

Sn.Alpyeşilay,Beretta tecrübelerinizi ve çalışmalarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum.Merak ettiğim bir nokta var.Hedef ve puanlama atıcılığında gezin siyah,arpacığın beyaz oluşu özellikle açık alan atışlarında gez arpacık arası boşlukları ayarlamada biraz yorucu oluyor.Dolayısıyla şahsi terciğimi bu tip atışlarda her iki parçanında siyah olmasına dikkat etmeye çalışıyorum.Sizin gibi tabancasınla bütünleşmiş,skorel atışlara imza atmış biri olarak bu konu ile alakalı tecrübelerinizi bizlerle paylaşırmısınız.

saygılarımla...

Alıntı

Bakalım Beretta Inox sürgülerine ne zaman kırlangıç yatağa geçme siyah arpacık takmaya başlayacak...Yeni 92 türevlerinde bu özellik mevcut. Aslında atla deve değil, tek yapacakları şey tüm modellerde bunu standard hale getirmek...İşe yarar bir şeyler yapmak yerine yıllar içerisinde tek yaptıkları şey sürgüleri '' Bill Board '' haline getirmek oldu...

Arkadaşınıza hayırlı olsun Sn.alpyeşilay. Ama bu tabanca arkadaşınızdan çok sizin elinizde rodaj yapacak diye tahmin ediyorum...Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi