Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerikada Silah Sahibi Olmak
(21-04-2018, 12:55 AM)musti267 demiş ki:
(20-04-2018, 11:12 AM)Vectra demiş ki: Sayın musti267

Bildiğim kadarı ile sadece vazife için gidenler bir defaya mahsus getirebiliyor, yine yanlış bilmiyorsam bu işlemede permi deniliyor.
Sonradan fark ettim bu konu daha evvelde forumda tartışılmış http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=268

Saygılar.

Sn. vectra .

Benim sorum bu değildi .   Sadece alabilir mi alamaz mıydı ? Turist olarak gidip  gunshop yada pawnshopa gidip  bir tabanca alınabilir miydi ? 

Sn.Lenduha ve Sn.Ombra konuyu gayet açık netliğe kavuşturmuşlar. Sağolsunlar. 

Sn.Ombra:

İlkay Zaman adlı bir yurttaşımız ABD de geçici şekilde ikamet ediyor.  Bu yaşantsıyla ilgil videoları internette paylaşıyor. Paylaşımlarından ikisinde Los Angeles'ta poligonlara giderek atış denemeleri yapmış. Hatta birinde galiba 5.56mm FN Minimi   silahıyla denemeler yapmıştı. Poligon çalışanları hiç bir uyarıda bulunmamış.  

saygılarımla.

Hangi statü ile kalıyor bilmiyorum.Hatta videolarını da izlemediğimden yorum yapamam SSN olmadan hiçbir şekilde edinemez.

(21-04-2018, 03:06 AM)ilksurfer demiş ki: Arkadaşlar, Amerika da turist vizesi ile gelip silah eğitimi almak yasak, başınız ağrıyabilir, bilginize...

Alıntı

Edinmek ile poligona gidip atış yapmak herhalde aynı degildir diye tahmin ediyorum.
Bu konuda bilgisi olan yazabilir mi? Misal ben turist olarak Las Vegas da Böke Tuncer in poligonuna gittim diyelim, benim orada atış yapmam yasak mı?
Saygılarımla...

Alıntı

Sn. Ombra .

Yurttaşımız hangi statü ile orda tam olarak bilmiyorum . Ama ifadelerinde ikametinin geçici olduğu yönünde.

Saygılarımla.

Alıntı

(21-04-2018, 09:39 PM)DaRkNeSs- demiş ki: Edinmek ile poligona gidip atış yapmak herhalde aynı degildir diye tahmin ediyorum.
Bu konuda bilgisi olan yazabilir mi? Misal ben turist olarak Las Vegas da Böke Tuncer in poligonuna gittim diyelim, benim orada atış yapmam yasak mı?
Saygılarımla...

Hayır değildir tabiki.
İlkay Zamanın önceki videolarından aklımda kalan oraya turist olarak geldiği idi eşi ile beraber dil eğitimi alma amaçlı.
Amerikada silah almak için oturum olması gerekli ve min. 90 günü doldurma şartınız var bulunduğunuz eyalette.Kendimden biliyorum bende bu şekilde geldim ve süreç bu şekilde işliyor.

Alıntı

(20-04-2018, 05:19 PM)ombra demiş ki: F1 vizesine sahip olan yabancı öğrenciler Amerika'da poligona bile gitmesi yasak. Ancak o zaman dil okulundaki sınıf arkadaşlarım ile toplanıp gitmiştik. Bizde California ehliyeti olduğundan kimlik istediklerinde ehliyetleri vermişti. Hatta 2 arkadaşımızda ehliyet olmadığından pasaport vermişlerdi. Ancak onları poligona almayıp dışarda bekletmişlerdi.

Daha sonra okulun müdürü Facebookta fotoğrafları görüp siz nasıl gidersiniz. Size yasak kardeşim demişti. Bizde poligonda sıkıntı çıkarmadılar diyince. Gerekli maddeyi göstermişti. Siz en iyisi fotoğrafları silin, benim de bu olaydan haberim yokmuş gibi davranıyım demişti. Bazı arkadaşlar vizeleri yanar korkusu ile fotoğrafları silmişti.

Bütün eyaletlerde aynı mıdır bilemem ama California'da Social Security Number olmadan hiçbir şekilde mermi alamıyorsunuz. Zaten vatandaşlık yada Green Card yoksa Social Security Number sahip olamazsınız.

Evet aynıdır.Hatta geçenlerde Florida'da bir çinli kolej öğrencisi silah almaya kalktı ya da aldı diye sınır dışı edildi diye hatırlıyorum haberlerde görmüştüm.

Alıntı

ABD de MKE bazı ürünleri zenith markası adı altında satılıyor. Özellikle Mp-5 Makinalı tabanca ürünü bayağı meşhur gözüküyor. Ama 1800 dolar.

Bize bu fiyat çok makul çok sıradan gelebilir ama Amerikalılara bu fiyat bayağı tuzlu geliyormuş. Hemen hemen silahla ilgili bütün yorumlarda fiyatının mutlaka pahalı olduğundan bahsediliyor. Kalitesine pek bişey diyen yok.

Muadili 2 silah daha bugünlerde gündemde. Sig fırmasının Sig MPX ve CZ firmasının scorpion makinalı tabancaları başlı ca rakibi. Her ikiside hem daha yeni modeller hemde daha ucuzlar.

Anlaşılan MKE Amerikayı Türkiye ile karıştırıyor. Türkiye gibi ne yaslasam olur kafasıyla gidiyor.

Saygılar.

Alıntı

(27-04-2018, 12:30 AM)musti267 demiş ki: ABD de MKE bazı ürünleri zenith markası adı altında satılıyor. Özellikle Mp-5 Makinalı tabanca ürünü bayağı meşhur gözüküyor. Ama 1800 dolar.

Bize bu fiyat çok makul çok sıradan gelebilir ama Amerikalılara bu fiyat bayağı tuzlu geliyormuş. Hemen hemen silahla ilgili bütün yorumlarda fiyatının mutlaka  pahalı olduğundan bahsediliyor. Kalitesine pek bişey diyen yok.

Muadili 2 silah daha bugünlerde gündemde. Sig fırmasının Sig MPX ve  CZ firmasının scorpion makinalı tabancaları başlı ca rakibi. Her ikiside hem daha yeni modeller hemde daha ucuzlar.

Anlaşılan  MKE Amerikayı Türkiye ile karıştırıyor. Türkiye gibi  ne yaslasam olur kafasıyla gidiyor.  

Saygılar.

Sn. musti267

Bahsedilen fiyatın büyük bir kısmının aracı firma tarafından oluşturulduğunu ve MKE'nin pek de kar etmediğini zamanında kurum içerisindeki bir büyüğümüzden dinlemiştim.

Zenith firmasının ticari olarak yapısını ve MKE ile ilişkisini bilemiyorum ama seri atışı iptal edilmiş şekilde satılan Mp5, Hk33 model silahların kendine has müşteri kitlesinin olduğunu ve kayda değer adetlerde satıldığını biliyorum.

Umarım gelecekte bir gün bizde satın alma kağıdımız elimizde hangisini seçsek diye düşünebiliriz. Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Photo 

Ar15 platformuna alternatif en iyi 5 tüfek arasında MKE'nin ürettiği HK 33 kopyası bir silahta var. 13.20'den itibaren izleyebilirsiniz.

Zenith Z-5 türevleri ise ABD'de tutulan tabancalar. Zaten Mp5 SMG yada pistol olarak sevilen platformlar.

Zenith Firearms Sahibi Türk asıllı ABD vatandaşı Kutlay KAYA'dır. Zenith'in sayfasından ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ercan 45
ZQI da Zenith'e bağlı sanırım doğrumudur?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi