Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerikada Silah Sahibi Olmak
Diğer bazı forumlarda olduğu gibi bir tür "Sıcak Fırsat" ya da "Duyuru" konusuna denk gelmediğim için burada paylaşıyorum, Amerika'da yaşayan ve uygun yeterlilikte olan üyelerin haberi olsun.

http://www.tactical-life.com/sweepstakes...n-octagon/
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
Üç boyutlu yazıcılardan basılan silahlar konusunu araştırırken öğrendim ki Amerika'da Ar-15 platformunda bir tüfek satın alınırken izin, ruhsat, sabıka kaydı vb. bürokratik işlemlere tabi olan temel parça "lower receiver" isimli parçaymış. Bunun sebebi bu parçanın hem tüm parçaları bir arada tutan bir yapıda olması hem de tüfeğin seri numarasının bu parça üzerinde yer almasıymış.

[Resim: IMG_5312.jpg]

Tetik mekanizması, namlu, icra yayı, dipçik gibi diğer parçalar herhangi bir izine tabi olmadan satın alınabiliyormuş.

Zaten üç boyutlu yazıcıda otomatik tüfek basma olayı da buna dayanıyormuş. Üç boyutlu yazıcıda sadece satın alırken izin almanız gereken lower receiver parçasını basılıyor kalan parçalar izne tabi olmaksızın satın alınıp basılan bu parçanın etrafında birleştiriliyor ve finalde elinizde edinmek için kimseden izin ya da ruhsat almanız gerekmemiş, seri numarası da olmayan bir "Ghost Gun" Ar-15'iniz oluyor. (İlk duyduğunda tüm tüfek parçaları yazıcıda basılıyor gibi düşünmüştüm)
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Flobert, tej06
 

Youtubeda  takip ettiğim bir arkadas.Kendisi pek silahlardan hoşlanmıyor ama dilinin döndüğünce anlatmaya çalışmış.Not:Sn Yönetici konuyu yanlış yere eklemiş isem değiştirebilir misiniz ?
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sem, lupus
Emlakçı'nın tarafındaki silahlı adamlar sanırım.

https://twitter.com/letsgomathias/status...8918327297
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi