Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerikada Silah Sahibi Olmak
Kişisel görüşüm güzel bir işleyiş söz konusu imiş oralarda trafik suçu bile ruhsata engel olması ki derecelendirmeleri vardır herhalde mantıklı ve olması gereken.

Böylece insanlar birbirine daha saygılı olur belirli çerceveler içinde kimsenin özgürlüğüne ve canına kasıt etmeden yaşar ve namuslu düzgün vatandaşta haklı olduğu durumlarda kendini rahatça savunabilir(yasal olarak taşımaya haiz olduğu silahıyla).

Bu da otomatikman kötü niyetli şahısları bir işe girişecekken bin kez düşünmeye iter.

Alıntı

Evet Sn. Glock, size katiliyorum.

(03-11-2011, 01:38 PM)Yavuzhan demiş ki: Sn.İlksurfer, peki alınan silah ruhsatı sadece ruhsatı veren eyalettemi, yoksa tüm birleşik devletlerde mi geçerli?

Her eyaletin karsilikli tanima anlasmalari var. Bizim ruhsati taniyanlari biz de taniyoruz. Turkiye'ye uygulanan vize uygulamasi gibi.Smile Asagidaki harita Florida ruhsatinin gecerli oldugu eyaletleri gosteriyor. Beyaz olan bolgelerde Florida ruhsati gecerli degil. Diger eyaletlerde Florida ruhsati gecerli ama kural detaylarini bilmek gerek. Bizde serbest olan bir ugulama onlarda yasak olabiliyor.

[Resim: florida_map.t.gif]

(03-11-2011, 01:40 PM)Sbilgen demiş ki: İmzayi da Charles Bronson abi atmışSmile

[Resim: bronsondeathwish.jpg]

Sn. Sbilgen cok dikkatlisiniz. Evet, ruhsatlari imzalayan eyalet encumenimizin adi malum artist ile ayni.Big Grin

Alıntı

(02-11-2011, 07:20 PM)ilksurfer demiş ki: Doktor raporu falan yok. Zihinsel raporlu degilseniz herkezin kendini koruma ve tasima hakki var

Ne güzel. İşin özü burada zaten 'kendini koruma hakkı'. Bizde ise 7 imzalı heyet raporu istiyorlar. Ellerine ayaklarına bakıyorlar, sanki yıllardır silah kullanan adamların kulakları çok sağlam kalırmış gibi yarasa misali duymanızı, kartal gibi görmenizi bekliyorlar.
Psikolog nasıl bir insan olduğunuzu bir bakışta anlıyor zaten. İç hastalıkları, ortopedi, psikolog, nörolog sanki hava kuvvetlerine pilot alıyorlar.

Amaç belli öyle belli ki bu heyet işinde son yasa taslağında en çok tepki gösterdikleri yerlerin başında geldi bu tek doktordan rapor alma olayı. Sonuçta da tekrar heyet raporuna geri döndürdüler işi.

Alıntı

Sayın ilksurfer, ruhsatta benim dikkatimi en çok ırkın belirtilmesi çekti, zira ruhsat zaten fotoğraflı. Burada da acaba "W" olmanın avantajı, "B" olmanın bir dezavantajı var mı?

Alıntı

Yok efendim. Sadece ayirdedici bir ozellik diye yazildigini tahmin ediyorum. Sahtesini yaparken resim degistirirlerse irk uyuyormu diye kontrol edilsin diye olabilir.

Alıntı

Teşekkürler Sayın ilksurfer, basit ayrıntılar gibi gönünse de merak uyandırıyor bu tarz şeyler.

Alıntı

Amerika'da silah alimi kolay Sn.uyeler zira Amerika'nin gelirleri icinde hollywood film ve silah endustrisi en onemli gelir kalemleri arasinda,bu yuzden Amerika her sene kah Afganistan kah Irak herhangi bir devlete savas acar,cunku silah satilmasi lazim.Halkin anormal silahlanma egilimi Amerika'nin bir korku cumhuriyeti olmasindandir.Halk surekli kaygi ve korku icindedir,tv'ler bunu korukler.

Alıntı

Bazı eyaletlerde gizli taşıma belgesine bile gerek yok deniyor doğrumu acaba.Mesela Alaska.

Alıntı

Vermont'ta gerek yok sanırım.

Alıntı

Valla her eyalette farkli kanunlar. Tam olarak hepsini bilmiyorum ama bazilarinda gizli tasimak yasak, acikda tasimak zorundasiniz, bazisinda ruhsat gerekmiyor, bazisinda ruhsat imkansiz, bazisinda da Turkiye'den bile zor silah almak...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi