Amerikada Silah Sahibi Olmak
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerikada Silah Sahibi Olmak
Ruhsat alımının böyle olması ruhsatsızın önüne geçer diye bir düz mantık güdüyorum.Soralım Sn.İlksurfer'a Amerika da ki ruhsatlı sayısı ruhsatsız dan daha fazla değilmi?

Alıntı

Smile Sn Glock, bizdeki silahlarin hepsi ruhsatsiz.Smile

Alıntı

(02-11-2011, 11:19 PM)ilksurfer demiş ki: Smile Sn Glock, bizdeki silahlarin hepsi ruhsatsiz.Smile

Ruhsatın silaha değil şahsa verilmesinden dolayı değil mi?

Alıntı

Evet.

Alıntı

Sn. İlksurfer silah taşıma belgesi olarak bahsettiğiniz belge nasıl bir şeydir. Bizim silah ruhsatlarına mı benziyor yoksa çipli elektronik bir yapıda mı? Bir örnek görebilir miyiz?

Alıntı

Sn.ilksurfer biz şimdi yaşayamadığımız için alice harikalar diyarı gibi geliyor anlattıklarınız.Big Grin

Ondan bu kadar çok soru çıkıyor ortaya.

Sabrınıza teşekkürler ellerinize sağlık.

Alıntı

Tüketime endeksli bir ekonomisi olan Amerikada, silah sahibi olmanın bu kadar kolay olmasının sebeplerinden birisi de, satışların mümkün olduğunca yüksek tutularak "ekonomi çarkının dönmesi" ve "vergi gelirlerinin arttırılması" olabilir diye düşünüyorum. Silah sahibi olmak ile ilgili kanunların düzenlenmesinde, silah şirketlerinin de büyük payı vardır acizane kanaatimce.

Sn. ilksurfer,

Müsaadeniz olursa, bir nokta hakkında daha, bilgilerinizi rica edeceğim:

Amerikadaki sivil vatandaşlar, bu haklarını kullanma konusunda nasıl bir tutum sergiliyorlar? Örneğin - gözlemleyebildiğiniz kadarı ile - herkesin evinde silah var mı? Yoksa çok az bir kısmı mı silah sahibi? Evde bulundurma yanında, "gizli taşıma belgesi" edinerek, üzerinde taşıyanların oranı yaklaşık nedir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Alıntı

Sn ecorotti, gili tasima belgesi diye adlandirilan belge ehliyet gibi bir belge. Cip yok. Ekte bir ornegin gonderiyorum.

[Resim: florida_concealed_carry_permit.jpg]

Sn vgun,
Her eyalette durum farkli. Ornegin New York, Chicago gibi metropollerde silah edinmek bulundurmak tasimak neredeyse imkansiz. Bazi eyaletlerde ise ozellikle avin yaygin oldugu orta kesimlerde silah hayatin bir parcasi ve silah olmayan ev yok.
Kesin olarak oranlari bilmesem de tahminime gore genelde silah sayisi oldukca fazla. Adam basina en az 2-3 silah duser herhalde. Cogunlugu evde ve aracda bulundurmak uzere ve herkezde tasima ruhsati yok. Belli yasa gelip bebek gibi temiz kalmis insan sayisi cok degil o yuzden herkez tasima belgesi alamiyor. Belli trafik suclari bile ruhsat almaya engel sayilabiliyor. Benim bulundugum eyalette silahli ev orani sehirlerde %50 civarinda kirsal kesimde %80 civarindadir diye dusunuyorum.

Sn Glock,
Rica ederim. Pek oyle harikalar diyari olmasa da silah konusunda uzun gecmise sahip bir ulke ve NRA dedikleri silah lobisi kazanilmis haklarin kaybedilmemesi icin inanilmaz guzel efor sarfediyor ve oldukca da basarililar.

Alıntı

Sn.İlksurfer, peki alınan silah ruhsatı sadece ruhsatı veren eyalettemi, yoksa tüm birleşik devletlerde mi geçerli?

Alıntı

İmzayi da Charles Bronson abi atmışSmile

[Resim: bronsondeathwish.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi