Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 FL'ye Bir Bakış
Sitenizin (şimdilik)
 son üyesi olarak hepinize teşekkür ederim. Sayenizde bayağı fikir sahibi oldum. Stoeger Cougar 8000 lerin şarjörleri acaba 8000 FL ' uyumlumu?

Alıntı

O zaman hoş geldiniz sayın cemal69.

Uyumlu olmasına uyumludur lakin, 15'li şarjör 13 mermi kapasiteli FL versiyon tabancanın kabzasından sarkacağından dolayı görüntüsü pek hoş olmaz. Çalışması nasıl olur derseniz şayet, sıkıntısız çalışır.

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
cemal69, ckarabina, tanerzorlu01
Teşekkür ederim demirci57. Saygı bizden.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57
Selamunaleyküm sayın forumdaşlarım,  

Bende daha yeni bulundurma ruhsatlı bir tabanca almak için silah alım belgesini aldım. Silahlar konusunda pek bilgim ve tecrübem yok. Daha önce bir arkadaşla girip bir kere poligonda atış yapmıştım. O kadar. Pek isteksiz gittiğim poligondan çıktıktan sonra silah sevdalısı olmuştum. Smile Silah alım belgemi almadan öncede baya araştırma yaptım. Girsan MC R9, Cougar 8000F ve Sarsılmaz K10C modeli arasındayım. El boyutum Büyük sayılır. Sizce bu üç model arasından hangini tercih etmeliyim. Siteye telefondan giriyorum o yüzden fotoğrafları göremedim. Cougar 8000F modelinin gri krom rengi mevcut mu acaba MKE Kurumunun sitesinde de görünmüyor. Ben ahşap kabze kapaklı ve gri krom renginde silah almak istiyorum. Beni bu konuda aydınlatır ve karar vermemde üstadlarımız yardımcı olurlarsa kendilerine çok müteşekkir olacağım.

Birde konuyla alakası yok ama nerede soracağımı bilemediğim için burada sormak istedim. 

1. Bulundurma ruhsatlı silahımız ile meskün mahal dışında güvenli bir yerde atış yapmamız kanunlarca izne tabii midir?

2. İkinci el silah alımıyla ilgili bir sorum olacak. bizim bulundurma ruhsatımız olduğunu varsayalım. Taşıma ruhsatlı bir silahı alabiliyor muyuz? Yani bunu bulundurma ruhsatlı olarak alabiliyor muyuz?

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim. 

Selametle

Alıntı

Güncel

Alıntı

Sn. Gundoğan

- MKE'de almak istediğiniz silahın stokta olup olmadığını kontrol etmek için gitmek istediğiniz şubeleri arayıp bilgi
alabilirsiniz. Genellikle internette belirtilen stokları güncel oluyor.Ama arayıp bilgi almak isterseniz;İstanbul /
Gümüşsuyu: (0212) 3343060 , Ankara / Tandoğan: (0312) 296 16 57

- Bulundurma ruhsatlı silahınızla sadece bağlı bulunduğunuz emniyetten, ikametiniz olan şehirde poligon var ise yol
belgesi almak suretiyle poligona gidip atış yapabilirsiniz. Bunun haricinde herhangi bir alan için yol belgesi alamaz,
yasal olarak atışta yapamazsınız.

- İkinci el tabanca satın alırken, alacağınız silahın bulundurma veya taşıma ruhsatı ile ruhsatlandırıldığının bir önemi
yoktur. Siz hangi tür ruhsatı almaya haizseniz silahınız o şekilde ruhsatlandırılır. Yani alacağınız silah taşıma ruhsatlı
olabilir, ama size bulundurma ruhsatı alabiliyorsanız bulundurma alırsınız.

- Silah tercihi için bahsettiğiniz modeller ile ilgili forumumuz da birçok başlık, yorum ve inceleme mevcut. Uzun uzun
okumanızı, tekrar tekrar okumanızı, fırsatınız var ise poligon ortamında atış yaparak, inceleyerek karar vermenizi
öneririm.

Aklınıza gelebilecek birçok soru daha önce sorulduğundan ve defalarca cevaplandığından, merak ettiklerinizi arama
kısmına yazarak daha hızlı cevap bulabilirsiniz

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
harun, Murata, demirci57, tanerzorlu01, vgun
(06-01-2019, 07:39 PM)gundogan demiş ki: Ben ahşap kabze kapaklı ve gri krom renginde silah almak istiyorum. 
Sn.gundogan, 
Size naçizane tavsiyem silah alımı konusunda acele etmeyip, bol bol bu güzel forumu okumanızdır. İnanın okudukça en doğru kararı kendiniz vereceksiniz. 
En net, en kısa, en doğru mesaj, Sn. Lupus'un tavsiyesi, sahada kendini kanıtlamayan silaha para vermeyin.   
Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Murata, harun, demirci57, tirendaz, vgun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi