Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 FL'ye Bir Bakış
Sn Vgun,
Teşekkürler.
Cougar için birkaç kişiden "biraz üst vuruyor" yorumunu duydum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Alıntı

Sn. zucchero,

10 ve 15 metrelerden, hedef kağıdındaki siyah boyalı dairenin, alt kenar orta noktasına, arpacığın üst kenarını sıfırlayarak yaptığım atışlarda, atışlarımın %70 kadarı, hedefin üstünden vuruyordu. Henüz grupman açısından kötü bir performansım olsa da, çoğu atışımın üstte olması, benim de bu konuda benzer şekilde düşünmeme sebep olmuştu.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn Vgun,
Kısmen buna alışsam da atışlarım resimde görüldüğü üzere zaman zaman üstte toplanıyor. Gezi sildirmek ya da tamamıyla değiştirmek bir seçenek olabilir ancak şimdilik bunu düşünmüyorum.

Saygılar...

Alıntı

Merhaba Sn. forum üyeleri,

Stoeger Cougar 8000 silahımın gövdesi, bildiğiniz gibi çizilmişti. Sn. lupus, bir yazısında "eloksel gövdeyi kesinlikle boyatmayın" demişti. Ben de, Sn. üstadın bu tavsiyesine uyarak, boyatma işleminden uzak duruyorum. Ama bir kaç yıl sonra, silahın gövdesi daha çok çizilirse ve göze hoş görünmezse, bu durumda yapmam gereken nedir?

1. Hiç boyatmayıp aynı şekilde kullanmak
2. Fabrikaya gönderip, orijinal işlemi tekrarlatmak ve siyaha boyatmak
3. Sn. üstadların tavsiye edeceği gerçek bir ustaya teslim ederek, sadece gövdeyi boyatmak (bu durumda beyaz krom olmasını tercih edeceğim)

Benim tercihim 3. seçenek olacaktır, ama üstadlar bu işlemin zararı olacağını söylerse vazgeçebilirim. Bu konuda tavsiyeleriniz neler olacaktır Sn. üstadlarım?

Saygılarımla.

[Resim: 14tetik01.jpg]

Alıntı

Sn Vgun,
Boya ya da başka işlemden önce Birchwood Aluminium Black ile rötüş yapmayı öneririm. Ankara'da iseniz yardımcı olabilirim. (Bu bir dejavu mu yoksa böyle bir sohbet daha önce de geçmiş miydi?)

Alıntı

Sn. zucchero,

Boya yerine, Birchwood Aluminium Black ile rötüş yapmak en mantıklı çözüm gibi duruyor. Sizin teklifiniz aklımda. İnşallah bir fırsatta, forumdan aldığım mailiniz yolu ile sizinle görüşmek ve rötüş işlemini yapmak isterim.

Bununla beraber, daha sonra boyatmak istersem (beyaz krom) bunun herhangibir yolu var mıdır diye de düşünüyorum Smile

Saygılarımla.

Alıntı

(20-12-2011, 06:43 PM)vgun demiş ki: Bununla beraber, daha sonra boyatmak istersem (beyaz krom) bunun herhangibir yolu var mıdır diye de düşünüyorum Smile

Evet vardır önce nikel sonra üstüne beyaz krom kaplanabilir, böylece daha dayanıklı da olmuş olur, ama orjinal hali kesinlikle tercih ve tavsiye edilir.

Alıntı

Sn. sekman, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu durumda en doğru hareket, Birchwood Aluminium Black ile rötüş yapmak ve başka bir işlem yapmamaktır. Ben de bu şekilde yapacağım.

Saygılarımla.

Alıntı

Merhaba Sn. forum üyeleri,

Bu silah ile, 10 m civarından yaptığım yeni bir atışın sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Atış heyecanının da eşlik ettiği ilk üç atış, solda toplanınca, önce sakinleşmeye çalıştım, sonra derin bir nefes aldım, mümkün olduğunca konsantre oldum... ve sonuç Smile. Henüz grupman olmadığı için, ben buna acemi şansı diyorum.

Bu atış eşimin de takdirini topladı. "Evet, demek biraz daha çalışsan olacak bu iş" dedi.

Saygılarımla.

[Resim: atis1-1-1.png]

Alıntı

Sn Vgun,
İlk 3 atışınız tetik parmağınızın biraz uç kısmını kullanmanız dolayısıyla tabancayı itmenizden kaynaklanmış sanırım. Ama bunu zaten düzeltmişsiniz ve peşinden 4. atış gelmiş. Tebrikler...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi