Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 FL'ye Bir Bakış
Sayın vgun,
Şimdi Aklıma geldide,garantiden faydalanarak horozdaki sol tarafa doğru olan eğikliği düzelttirmeyi düşünüyor musunuz ?

Alıntı

Bu başlıkta cevap yazarak, iyi dileklerini belirten bütün Sn. forum üyelerine sonsuz teşekkür ederim. Kendilerine tek tek saygılarımı sunuyorum.

(01-11-2011, 11:34 PM)lupus demiş ki: Sn.vgun, sabitlenmeyi hak eden, bilgilendirici çalışmanız için çok teşekkür ederim.

Şarjörlerle ilgili küçük bir ayrıntı eklemek isterim, pek üretici için geçerli olduğu gibi, Cougar şarjörleri de dahil olmak üzere tüm yarı otomatik Beretta tabancaların şarjörleri Mec-Gar üretilmektedir.

Saygılar.

Sn. lupus üstadım, sizin takdirleriniz, bütün forum üyeleri için olduğu gibi, benim için de çok değerlidir efendim. Bunun için, çok teşekkür ederim.

Bu yazıyı hazırlarken, sizin incelemelerinizi kendime örnek almaya çalıştım. Bir anlamda, sizin çalışmalarınızdan kopya çektim sayılır. Bu konuda hoşgörünüze sığınıyorum Smile.

Sn. üstadım, şarjörler hakkında verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.

İnanıyorum ki, Sn.üstadlarımız ve Cougar 8000 sahibi Sn. forum üyelerimiz, acemi bir silahseverin sahra sökümünden öteye gitmeyen bu çalışmasından daha iyi incelemeler ortaya çıkarabileceklerdir. Benim yaptığım, "Stoeger" başlığı altında bilgilerini paylaşan Sn. forum üyelerinden öğrendiklerimi, burada sunmaya çalışmaktır.

Bu başlık altında, bilgilerini paylaşan Sn. forum üyelerine de teşekkür etmek isterim.

Saygılarımla.
(02-11-2011, 12:19 AM)passatcan demiş ki: Sayın vgun,
Şimdi Aklıma geldide,garantiden faydalanarak horozdaki sol tarafa doğru olan eğikliği düzelttirmeyi düşünüyor musunuz ?

Sn. passatcan,

Evet, silahı göndermek yerine, İstanbul'a gittiğimde, fabrikaya bizzat uğramak istiyorum. O yüzden şimdilik müdahele etmedim. Ama en kısa zamanda fabrikaya uğramaya çalışacağım efendim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. forum üyeleri,

Bu silah ile, 10 m civarından, A4 kağıdına yaptığım 4 atış:

Atış yapmadan önce, hedefin yakınından çektiğim fotoğraf:

[Resim: hedef1.jpg]

Atış sonrası:

[Resim: atis1.jpg]

Çok çalışmam gerek, çok...

Alıntı

Sn. Vgun
Emeğinize sağlık...
Atış yaparken kabzeyi çok sıkmayın...
Formda atış hataları ile alakalı bir çalışma var, bulunca linki kopyalarım.
Saygılarımla...
Sn. Zucherro tarafından açılmış başlıkta konu tartışılmıştı...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4656

Alıntı

Sn Vgun,
10 mt'den A4'e yapılan atışlar için çok iyi. Tebrikler...

Alıntı

(10-11-2011, 09:06 PM)mavibere277 demiş ki: Sn. Vgun
Emeğinize sağlık...
Atış yaparken kabzeyi çok sıkmayın...
Formda atış hataları ile alakalı bir çalışma var, bulunca linki kopyalarım.
Saygılarımla...
Sn. Zucherro tarafından açılmış başlıkta konu tartışılmıştı...

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4656

Sn. mavibere277,

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Evet haklısınız, kabzeyi fazla sıktığımı ve geri tepmeyi beklediğimi farkettim.

Forumda verilmiş olan "9.4 m menzilli A4 olimpik hedefi" ve Sn. zucchero tarafından verilmiş olan atış hataları rehberini, daha önce, tek bir A4 hedef kağıdında, aşağıdaki gibi birleştirmiş ve bu hedefe atış yapmak istemiştim:

[Resim: a4hedefrehber.png]

Bu hedef kağıdında, aşağıdaki özellikleri biraraya getirdim:

- 9.4 m menzilli, A4 boyutlarında, numaralı hedef
- Atış hataları rehberi
- Hedef üzerinde belirlenmiş, "atış hataları" çizgileri
- Atış bilgileri formu
- Hedefi menzile yerleştirme rehberi

Atışa giderken bu hedefin çıktısını almayı unuttuğum için, eskiden çıkardığım hedefe atış yaptım. Bundan sonra inşallah, çalışmalarımı bu hedef üzerinde yapacağım efendim.

Bu hedef kağıdını kullanmak isteyen üyelerimiz için, tam boy olarak aşağıdaki dosya sunucusuna yükledim. Dileyen üyelerimiz, indirip kullanabilirler:

http://www.dosyaupload.net/54a4hedefvgun.rar

Saygılarımla.
(10-11-2011, 09:37 PM)zucchero demiş ki: Sn Vgun,
10 mt'den A4'e yapılan atışlar için çok iyi. Tebrikler...

Sn. zucchero, teşekkür ederim efendim. Forumdan takip edebildiğim kadarı ile siz, elinizdeki Cougar 8000 F ile, çok daha başarılı atışlar yapıyorsunuz.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn Vgun,
Sn Ortaç, Sn Berkeley ve diğer ustalarımızı düşünüldüğünde atışlarım iyi olmaktan çok uzak. Aylar süren aradan sonra Perşembe günü MKEK poligonunda aşağıdaki atışları gerçekleştirebildim. 10 mt'den tahminimce 8 atış. 15 mt sonuçlarını ise göstermiyorum Smile

[Resim: gufj.jpg]
Fiyatı ve hedef kağıdındaki sonuçları düşünüldüğünde Stoeger Cougar gerek F gerekse L modellerinde oldukça iyi bir seçenek...

Alıntı

Sn vgun; chrome bu dosya zararlı diyor. Smile Bir kontrol etseniz belki istemeden virutik birşeyler bulaşmıştır dosyaya. Çalışmanız çok güzel olmuş indirmek isterim.

Saygılarımla

Alıntı

Sn. zucchero,

Atış sonuçlarınızı burada paylaştığınız için teşekkür ederim. Sn. üyelerimizin, bu silahın performansını daha iyi değerlendirmelerini sağlayacak bu güzel grupman için de tebrik ederim. Benim de şu anda öncelikli hedefim bu şekilde grupman yapabilmek.

Saygılarımla.
(12-11-2011, 12:38 PM)nutkey demiş ki: Sn vgun; chrome bu dosya zararlı diyor. Smile Bir kontrol etseniz belki istemeden virutik birşeyler bulaşmıştır dosyaya. Çalışmanız çok güzel olmuş indirmek isterim.

Saygılarımla

Sn. nutkey,

Uyarınız için teşekkür ederim. Sn. üyelerimize, virüs sebebi ile mahcup olmak istemem.

Dosyayı tekrar kontrol ettim. Benim kullandığım yazılım virüs bulamadı, dosya temiz görünüyor. Ben firefox ile indirdiğim zaman, o da virüs ile ilgili bir uyarı vermedi. Sanırım chrome'un güvenlik ayarları ile ilgili bir durumdan kaynaklanıyor, chrome'daki uyarı. Chrome, arşiv dosyaları indirirken (rar, zip ... gibi), dikkatli olunması konusunda uyarmak için o şekilde mesaj vermiş olabilir belki.

Yine de tedbirli olmakta fayda görüyorum. Ben, tam boyutlu dosyayı photobucket'e yükledim. Resmin boyu büyük olduğu için, burada görüntü kirliliği olmaması adına, sadece linki aşağıda veriyorum. Bu linke tıkladığınızda, resim tam boyut olarak ekranda açılacaktır. Bu ekranda, resmin üzerine sağ tuşla tıklayıp, "Hedefi farklı kaydet"i seçerek dosyayı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

http://i1105.photobucket.com/albums/h352...efvgun.jpg

Saygılarımla.

Alıntı

Paylaşım için teşekkürler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi