Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000 FL'ye Bir Bakış
(01-01-2018, 08:52 PM)sirflayer demiş ki:
(01-01-2018, 06:16 PM)Flyaway demiş ki: Sayın forumüyeleri iyi seneler aranıza bulundurma ruhsatı alarak yeni katıldım. Ben evde bulundurma ve ayda bir kere de 20 civarı  atış yapmak için bir tabanca arayışındayım. Belki ilerde şartlar elverirse bunu taşıma ruhsatı da alabilirim. İthal tabancalara baktım ancak kayda değer bir silah bulamadım. Cz gelecek deniliyor ama tarih hep ötelenmiş. Almak istediğim stoper cougar 8000 f yada canik tp 9 sf elite. Bu iki silahtan hangisini önerirsiniz artıları eksileri nelerdir? Benim için en önemlisi tutukluk yapmaması ve atış isabet oranı. Bütçe olarak maksimum 15.000 tl bütçem var . Eğer önerebileceğiniz sıfır yabancı silah varsa ona da rica ediyorum.saygılar.

Sayın Flyaway

Ruhsatınız hayırlı olsun, 20 civarı atış tabancayı elinize alıp, atışa başladığınızda bir bakmışsınız 100 - 150 olacaktır  Smile

Cougar sahibi olarak, yerlilerde nacizane tavsiyem Cougar olacaktır.

Ancak 15.000 TL bütçeyle forum içerisinden güzel bir 2. el ithal silah bakmanızı öneririm. Bir Glock 19 bulabilirsiniz mesela  Smile

Saygılar

Sn Sirflayer 
cevabınız için çok teşekkür ederim 

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sirflayer
Sayın PersonalDefence

Çok teşekkür ederim . Elim küçük ancak tavsiyeniz üzerine iki silahı da deneyeceğim. Yanlız satın alma belgem 6 ay geçerli dolayısıyla cz yine gelmezse yetişmeyecek. Şu anda MKEK de önerebileceğiniz silah var mıdır?

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid346819

XDm 3,8" Compact Steel Modeline bakmanızı tavsiye ederim Ocak ayı içinde MKE de  olacakmış

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, Flyaway
(02-01-2018, 01:18 PM)Flyaway demiş ki: Sayın PersonalDefence

Çok teşekkür ederim . Elim küçük ancak tavsiyeniz üzerine iki silahı da deneyeceğim. Yanlız satın alma belgem 6 ay geçerli dolay
ısıyla cz yine gelmezse yetişmeyecek. Şu anda MKEK de önerebileceğiniz silah var mıdır?

Eğer diğer yerli modellerle karşılaştırılacak olursa benim şahsi kanaatim Stoeger Cougar'ın hala en iyi yerli olduğu yönündedir, forumdaşlarımızın çoğunun yıllar boyu yazdığı tecrübe ve yorumlar da büyük oranda bunu destekler niteliktedir. Eğer eliniz küçükse Fl modelini deneyebilirsiniz. Ama F ve Ft modelleri de çoğu insana uyum sağlıyor iyi bir ergonomiyle dizayn edildiği için. Bulundurma olacağından fenerin ev savunmadaki önemi göz önünde bulundurulursa picattiny raya sahip Ft modeli de iyi bir alternatif.

Cougar'ı bunca tecrübenin özeti olarak değerlendirecek olursak güvenilir bir silah olduğunu tutukluk vs bir problemi olmadığını söyleyebiliriz. 800 gram mertebesindeki boş şarjörlü ağırlığıyla ne Glock kadar hafif, ne Cz kadar ağırdır. Cougar'ın bence olumsuz olan noktasi 38 mm lik genişliğidir. Genişlik ve kabze boyu gizli taşımada eksi puan hanesine yazılsa da ağırlığının çoğu yerli polimere denk olması, sorunsuzluğu ve atım yatağı dolu güvenle taşınabilmeye izin veren ateşleme mekanizmasi, emniyet sistemiyle bence taşıma ruhsatlı olarak da bulundurma ruhsatlı olarak da alınabilecek de en iyi yerlidir. 

Yabancılar konusunda biraz daha fazla alternatif var. Ikinci el temiz Glock, Bhp vs olabileceği gibi sıfır Hs ve Cz ler çok iyi alternatifler. Bu yazdığım bilgilerin çoğu forumdaşlarımızın ve üstadların bilgi ve tecrübelerinin yansımasıdır. Forumda biraz vakit geçirirseniz tavsiye almak yerine kendi kararınızı verebilecek bilgi seviyesine ulaşıp içinize gerçekten sinen bir tercih yapacak hale gelmiş olursunuz. 

Saygılarımla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
sirflayer, defender45acp, Flyaway, 6patlar
Stoeger Cougar, Canik Tp9 Elite S, ve Tisaş Px9 olmak üzere 3 adet bulundurma ruhsatlı silahımdan birini taşımaya çevirmek istedim ve o nedenle her birinden hızlı, yavaş, çok hızlı seri olmak üzere yaklaşık 500 er mermi yaktım. Bence de
Stoeger Cougar her ne kadar tetiği diğerleri kadar hassas değilsede dayanıklılık ve her mühimmatta çalışma açısından benim için daha tatmin edici oldu ve hiç sorun çıkarmadı. Yinede karar sizin...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
vgun
Stoeger Cougar, Canik Tp9 Elite S, ve Tisaş Px9 olmak üzere 3 adet bulundurma ruhsatlı silahımdan birini taşımaya çevirmek istedim ve o nedenle her birinden hızlı, yavaş, çok hızlı seri olmak üzere yaklaşık 500 er mermi yaktım. Bence de Stoeger Cougar her ne kadar tetiği diğerleri kadar hassas değilsede dayanıklılık ve her mühimmatta çalışma açısından benim için daha tatmin edici oldu ve hiç sorun çıkarmadı. Yinede karar sizin...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Flyaway, sirflayer, wubıh
(01-01-2018, 06:16 PM)Flyaway demiş ki: Sayın forumüyeleri iyi seneler aranıza bulundurma ruhsatı alarak yeni katıldım. Ben evde bulundurma ve ayda bir kere de 20 civarı  atış yapmak için bir tabanca arayışındayım. Belki ilerde şartlar elverirse bunu taşıma ruhsatı da alabilirim. İthal tabancalara baktım ancak kayda değer bir silah bulamadım. Cz gelecek deniliyor ama tarih hep ötelenmiş. Almak istediğim stoper cougar 8000 f yada canik tp 9 sf elite. Bu iki silahtan hangisini önerirsiniz artıları eksileri nelerdir? Benim için en önemlisi tutukluk yapmaması ve atış isabet oranı. Bütçe olarak maksimum 15.000 tl bütçem var . Eğer önerebileceğiniz sıfır yabancı silah varsa ona da rica ediyorum.saygılar.
Sn. Flyaway, 15,000 tl gibi bir bütçeniz var ise, kesinlikle yerli tabanca hevesinden vazgeçin. Forum dahilinde bir müddet detaylı bir şekilde zaman geçirin, o zaman beyninizdeki taşlar yerine daha iyi oturacak, ve o bütçe ile çok daha kaliteli, yıllar sonrasında da maddi değerini her zaman koruyacak ithal bir tabanca sahibi olabilirsiniz. (Bu bir glock olur, sig sauer olur, beretta olur, hp olur; olur da olur) bütçeniz dahilinde.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Flyaway, PersonalDefence, alpi, defender45acp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi