Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NIGHTFORCE Tüfek Dürbünleri
(03-11-2011, 02:38 PM)yivlici demiş ki: Sn Glock ilginize teşekkür ederim ancak ,bu konu buraya uygun düşmez,etik değil.Sn Harun meslektaşımız belkide yarın öbür gün birlikte iş yapacağımız bir insan.Onun üstünden olmaz.Size Nightforce tavsiyesinde bulunabilirim kendini ispatlamış bir marka.Bu konuda sn Harun ile irtibata geçmenizi öneririm.ama montaj gerekirse beklerim.Saygılar

Mesajı yazdıktan sonra pişman oldum açıkcası etik bir hareket değildi haklısınız.Sn.Harun da kusuruma bakmasın.

Saygılar.
Bir de açıklama ihtiyaçı duydum ekleme yapıyım,ben biraz ince eliyip sık dokuğum için incelemeden veya sahada denemeden ürün almıyorum.Ama dediğim gibi hatalı bir mesaj dı kusuruma bakılmasın lütfen.

(03-11-2011, 11:22 AM)yivlici demiş ki: Amerika + % 18 teslim rakamı makul bir rakam.

Sn harun orman dürbünleri getirmeyi planlıyormusunuz ??

Arkadaşlar, birkaç konuya açıklık getirmek isterim.

Öncelikle fiyatlar Nightforce'un yayınladığı "Uluslaraarsı Perakende Satış Fiyatı" (+%18 KDV). Bunu açıklmamın nedeni ABD iç piyasasında bu fiyattan daha ucuza alım yapmak mümkün, çünkü iç piyasa rekabeti nedeniyle satıcılar kar marjlrından bir miktar feragat ederek indirimler uyguluyor.

Ben ise bu fiyati sabit tutarak, içinde nakliye, gümrük vergisi ve diğer ithalat masraflarını indirim olarak sunuyorum. Aslında Nightforce'un bana uyguladığı nisbeten az miktardaki indirimi göz önünde tutarsak, bu fiyattan malzeme satmak "ticaret" değil. Zaten toptan satış yaptığım bir partinin içinde geleceğinden ve ciddi bir ticari bir kazanç veya kaygı gözetmediğimden bu fiyatla ihtiyacı olana getirtebilirim.

Nightforce bu arada bana bir esneklik sundu: Benim ana siparişimin hazırlanması 3-4 ay süreceğinden, sipariş sevkiyata hazır olana kadar, Nightforce güncel stoğundan olmak kaydı ile, ek sipariş girebileceğim. Bu durumda sipariş vermek isteyip de benim verdiğim zaman limitinden daralanlar, önümüzdeki aylarda da istekleri için benimle temas kurabilirler.

Sn yivlici ve Glock,
Yukarıda yazdığım gibi, bu konuyu ticaret maksadıyla açmadığım için, konu içinde yazışmanızda kusur gözetle cidii bircek bir durum yok. Düşünceli tutumunuz için ayrıca teşekkür ederim, ama lütfen rahatça yazışın.

Sn yivlici,
Nightforce'un özellikle "orman dürbünü" olarak tanıttığı bir modeli yok. Web sayfalarında yer alan tüm model ve reticle seçeneklerinden sipariş etmeniz mümkün. Compact modeller olan NSX 1-4x24 ve 2.5-10x32 modellerinin yakın muharebe (CQB) ve yakın menzil avlar için tasarlanan FC-2 reticle ile kullanıldığında orman içinde kullanıma uygun olacağını değerlendiriyorum. Nightforce orman-çalılık ortamlar için 1-4x24 tavsiye ediyor.

(03-11-2011, 03:40 PM)harun demiş ki: Nightforce bu arada bana bir esneklik sundu: Benim ana siparişimin hazırlanması 3-4 ay süreceğinden, sipariş sevkiyata hazır olana kadar, Nightforce güncel stoğundan olmak kaydı ile, ek sipariş girebileceğim. Bu durumda sipariş vermek isteyip de benim verdiğim zaman limitinden daralanlar, önümüzdeki aylarda da istekleri için benimle temas kurabilirler.

İşte bu iyi haber Sn.Harun.

(02-11-2011, 11:25 PM)yivlici demiş ki:
(02-11-2011, 02:53 PM)blacksea demiş ki:
(02-11-2011, 12:58 PM)harun demiş ki: Arkadaşlar, Gümrük ve gümrük komisyoncum ile görüştüm. Silah dürdünlerine ÖTV uygulanmayacağının garantisini aldım. Fiyat uluslararası perakende satış fiyati + %18 KDV olacak.

Yivli tüfeği olupta dürbün ihtiyacı olan kişiler için büyük bir fırsat.

Yurtdışı fiyatı 1000 USD olan bir dürbünün fiyatı 1180 USD olurki, normalde bu dürbüne ülkemizde istenecek fiyat 2000 EURO civarlarında olurdu.

-----------------------------------------------------------------------
Dışarıda 1000 $ olupta Türkiyede 2000 euro istenen dürbün hangisi ?????
Varsa böyle bir durum kimin bu şekilde sattığını ve alanı öğrenmek isterim.

Sn yivlici,

Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Kendi adıma daha önemlisi silah gibi konularda, başka bir mesajınızda bahsettiğiniz Habur'dan giriş gibi pek çok konuda sizinle aynı dünya görüşünü paylaşıyorum. Ortak pek çok tanıdığımız olduğunuda biliyorum.

Ancak yukarıdaki mesajınızda şaka yaptığınızı varsayıyorum. 1000 USDlik değil, 500 USDlik dürbünü bile 2000 Euro'ya satanlar veya veya satmak isteyenler olduğunu siz benden iyi bilirsiniz. Veya ülkemizde 2500 USDlik tabancayı 7000 USD'ye satanlar veya satmak isteyenler de yoktur. (Küçük bir örnek vereyim, Gebze'de bir şahıs Walther P99 AS'ye benim yanımda, cahil ama paralı bir vatandaştan 10.000 USD para istedi, satış oldu mu bilmiyorum, merak ta etmiyorum).

Bu pekçok kişinin tanıdığı veya bildiği simaların isimlerini ise bu platformda zikretmek doğru olmaz, belli sebepler dolayısı ile.

(03-11-2011, 09:01 PM)blacksea demiş ki:
(02-11-2011, 12:58 PM)harun demiş ki: Arkadaşlar, Gümrük ve gümrük komisyoncum ile görüştüm. Silah dürdünlerine ÖTV uygulanmayacağının garantisini aldım. Fiyat uluslararası perakende satış fiyati + %18 KDV olacak.

Yurtdışı fiyatı 1000 USD olan bir dürbünün fiyatı 1180 USD olurki, normalde bu dürbüne ülkemizde istenecek fiyat 2000 EURO civarlarında olurdu.

Sn yivlici,

Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Kendi adıma daha önemlisi silah gibi konularda, başka bir mesajınızda bahsettiğiniz Habur'dan giriş gibi pek çok konuda sizinle aynı dünya görüşünü paylaşıyorum. Ortak pek çok tanıdığımız olduğunuda biliyorum.

Ancak yukarıdaki mesajınızda şaka yaptığınızı varsayıyorum. 1000 USDlik değil, 500 USDlik dürbünü bile 2000 Euro'ya satanlar veya veya satmak isteyenler olduğunu siz benden iyi bilirsiniz. Veya ülkemizde 2500 USDlik tabancayı 7000 USD'ye satanlar veya satmak isteyenler de yoktur. (Küçük bir örnek vereyim, Gebze'de bir şahıs Walther P99 AS'ye benim yanımda, cahil ama paralı bir vatandaştan 10.000 USD para istedi, satış oldu mu bilmiyorum, merak ta etmiyorum).

Bu pekçok kişinin tanıdığı veya bildiği simaların isimlerini ise bu platformda zikretmek doğru olmaz, belli sebepler dolayısı ile.

---------------------------------------------------------------------
Sn blacksea bu tarz fiyat ve uygulamalarla mal satan benim bir tek tanıdığım var,bir çok kişininde tanıdığı ve müşteri olduğu bir vatandaş.Niye bunu yapıyorsun dediğimde !! TİCARET KARDEŞİM BU ALMASINLAR ZORLAMI VERİYORUM !! şeklinde savunma yaptığını iyi hatırlıyorum.Onu artık ciddiye almadığımdan başka kimin yaptığını merak etmiştim.
Size ilginç bir anımı anlatayım.Çok yüksek ekonomik güce sahip bir vatandaş işyerime geldi,dürbünlere baktı,tüfek fiyatlarını sordu.Bende optiklerin dünya fiyatı neyse aynısını söyledim( bayiliği bende zaten),tüfeklerin Türkiye şartlarında olabilecek en uygun rakamlarını söyledim adam gitti.Sonra duydumki aynı kişi benden 1000 euro fazlasına aynı dürbünü malum kişiden,3500 euro fazlasınada aynı tüfeği hatta kullanılmışını almış.Bendeki rakamları söyleyince vatandaş ona bendeki dürbünlerin çakma olduğunu( ÇAKMA SWAROVSKİ Z6İ ),tüfeğin( ÇANTASINDA DURAN BLASER R8 20 günlük gümrük makbuzlu) ise revizyondan geçtiği için ucuz olduğunu elindekinin ise sadece deneme atışı yapılmış,kenarının ise arabaya koyarken poligonda çizildiğini söyleyip itina ile giydirmiş.Bazen millet'te kaşınıyor,gidip kaşıyıcılarıda bulmuyor değil.

Sn yivlici, ilerleyen dönemde yivli bir tüfek edinmek niyetinde olsak size nasıl ulaşırız. Saygılar.

(04-11-2011, 03:14 PM)sem demiş ki: Sn yivlici, ilerleyen dönemde yivli bir tüfek edinmek niyetinde olsak size nasıl ulaşırız. Saygılar.

sfkltd@hotmail.com
05324911091
02164819901

Hayırlı uğurlu olsun Sn. harun. Umarım beklediğiniz satış oranlarını yakalar ve hem siz hem ülkemiz avcı ve atıcıları kazanırsınız.

Ülkemizde konu tüfek dürbünlerinden açılınca çoğu avcı hangi dürbünün net gösterdiğinden, hangisinin merceğinin daha kaliteli olduğundan bahseder. Bana göre ise dürbünün ne kadar net gösterdiği kadar ve hatta daha önemli olan ise dürbünün sağlam, keskin ve hassas bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Eğer mekanizma sağlam ve hassas değilse lensleri ne kadar kaliteli olursa olsun kullandığınız dürbünden azami verimi alamazsınız. NF bu konuda kendini ispatlamıştır ve bu nedenle kaliteli bilinen çoğu dürbünden bir adım öndedir.

Aşağıdaki videoda istihkak problemi olmayan bir ecnebi Nightforce'yi test etmiş. İlgili bölümü 8:45'den itibaren izleyebilirsiniz.

(04-11-2011, 12:32 PM)yivlici demiş ki:
(03-11-2011, 09:01 PM)blacksea demiş ki:

Sn yivlici,

---------------------------------------------------------------------
Sn blacksea bu tarz fiyat ve uygulamalarla mal satan benim bir tek tanıdığım var,bir çok kişininde tanıdığı ve müşteri olduğu bir vatandaş.Niye bunu yapıyorsun dediğimde !! TİCARET KARDEŞİM BU ALMASINLAR ZORLAMI VERİYORUM !! şeklinde savunma yaptığını iyi hatırlıyorum.Onu artık ciddiye almadığımdan başka kimin yaptığını merak etmiştim.
Size ilginç bir anımı anlatayım.Çok yüksek ekonomik güce sahip bir vatandaş işyerime geldi,dürbünlere baktı,tüfek fiyatlarını sordu.Bende optiklerin dünya fiyatı neyse aynısını söyledim( bayiliği bende zaten),tüfeklerin Türkiye şartlarında olabilecek en uygun rakamlarını söyledim adam gitti.Sonra duydumki aynı kişi benden 1000 euro fazlasına aynı dürbünü malum kişiden,3500 euro fazlasınada aynı tüfeği hatta kullanılmışını almış.Bendeki rakamları söyleyince vatandaş ona bendeki dürbünlerin çakma olduğunu( ÇAKMA SWAROVSKİ Z6İ ),tüfeğin( ÇANTASINDA DURAN BLASER R8 20 günlük gümrük makbuzlu) ise revizyondan geçtiği için ucuz olduğunu elindekinin ise sadece deneme atışı yapılmış,kenarının ise arabaya koyarken poligonda çizildiğini söyleyip itina ile giydirmiş.Bazen millet'te kaşınıyor,gidip kaşıyıcılarıda bulmuyor değil.

Sn yivlici, güzel memleketimizde MKEK kaşır, kaptırmatör kaşır, avcı kardeşim MKEK'den aldığı tüfeğe bir dürbün taktırtıp satışa çıkartır yani kaşıyıcı rolune soyunur vs vs.

Sizin gibi, Sn harun gibi esnafların ülkemizde artmasını ve sektörün bir nizam intizama kavuşmasını canı gönülden diliyorum.

Saygılarımla

(04-11-2011, 03:14 PM)sem demiş ki: Sn yivlici, ilerleyen dönemde yivli bir tüfek edinmek niyetinde olsak size nasıl ulaşırız. Saygılar.

http://www.ctm.com.tr/

Extrem bir tüfek almak isterseniz üstteki linkten bağlantıya geçebilirsiniz,muhakkak yardımcı olacaklardır.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi