Konu Kapalı 

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NIGHTFORCE Tüfek Dürbünleri
27-10-2011, 07:59 PM
NIGHTFORCE Tüfek Dürbünleri
Arkadaşlar,

Nightforce distribütörü olarak bir parti dürbün siparişim olacak. Bu parti içerisinde sipariş vermek isteyenler 2 Kasım 2011 Salı akşamına kadar benimle temas kurabilirler. Ürün fiyatları, uluslarası parekende satış fiyatı + vergiler olacaktır.

Dürbünlerin uluslararası liste fiyatları; modeli, büyütmesi, reticle seçimi ve diğer bazı özelliklerine göre 1,468 ile 3,063 USD arasında değişiyor. İsteyene tam fiyat listesini gönderebilirim.

Sipariş edilen tüm ürünler birlikte geleceği için siparis teslim süresi 4 aya kadar uzayabilir. (Nightforce bu aralar yok satıyormuş.)

İlgilenenler malzemeleri Nightforce web sitesinden inceleyebilir:
http://www.nightforceoptics.com

ve bana asagidaki e-posta adresinden ulasabilirler:
harun@ctm.com.tr
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
28-10-2011, 09:33 AM
RE: NIGHTFORCE Tüfek Dürbünleri
Sn Harun hayalimdeki dürbünler.Avda kullanabilecegim mildotlu yada mlr reticle'li bir dürbün öneriniz ne olurdu.
Ayrıca dünya satıcılarının bulundugu, harita üstündeki 3 ülkenin ,neden siyah renkle boyandıgını merak ettim.sudan,suriye,iran !
Tüm Mesajlarını Bul
28-10-2011, 02:00 PM
400-600m max menziller icin NSX 5.5-22x50 uygun bir secim, ayni zamanda Nightforce'un en çok satan modeli (1,915 USD+vergiler). Daha geniş görüş açısı (field of view) tercih edilirse 5.5-22x56 alınabilir. Daha kısa menziller icin 3.5-15x50 (1,741 USD+vergiler) zoom ideal. Eger özel bir alışkanlığınız yoksa bence MilDot reticle Türkiye sartlarında ideal çözüm sunuyor. Tüfeğinizde Picatinny (Mil-Std 1913) kızak varsa Nighforce Titanyum alaşım dürbün ayakları çeliğe göre yaklaşık 3 kat güçlü ve 3'te bir ağırlıkta (166 USD+vergi). [Vergilerden kastım KDV ve ÖTV.]

Dürbünler askeri kullanıma da uygun olduğundan, ABD'nin arızalı bulduğu ülkelere mal verilmiyor. Nightforce Avusturalya markası ve üretimi ancak genel dağıtım ABD üzerinden yapılıyor. Bu durumda hem ABD, hem Avusturalya'dan son kullanıcı takibi yapılıyor. Örneğin benim şirketim inceleme sonrası ve end user taahhütleri sonunda distribütörlük aldı. (Sertifikasyon yeni olduğundan henüz sitede görünmüyor.)
30-10-2011, 12:12 AM
Night Force çok kaliteli dürbün.Bende 5.5-22x50 var.200m den kağıttaki mermi delikleri görülebiliyor.Dürbünü aldığımda çok şaşırmıştım ben,ABD yapısı zannediyordum Made in Japan yazısını görünce bir 10 sn kilitlendim.Meğer lensleri japonyada üretiliyormuş.Geceleride oldukça iyi gösteriyor.Asıl öne çıkan özelliği çoğu kulelli dürbünün yükseklik ayar aralığı 100m de 1-1.5 m iken night force da 2.5m buda çok uzak mesafelere ayar yapabilmeyi sağlıyor.Mercekleri çok kaliteli olduğu halde Kahles almamamın sebebi bu idi.Nasıl bir zeka kuleli dürbüne 100m de 1m ayar aralığı yapar aklım almadı.
Tüm Mesajlarını Bul
01-11-2011, 12:06 PM
Sayın m16a2,
Nightforce'de kulenin 100 metrede 2.5 m ayar aralığında olduğuna dair ifadenizden bir şey anlamadım. 2.5 mm mi demek istediniz?
Eğer sizdeki de benimki gibi 1 klik 100 metrede 1/4MOA(0.25MOA)ayarlı modelden ise 100 metrede 1 klik yaklaşık 0.7 cm ya da 7mm ayar yapar. Ancak sizinki 1/8 MOA ise bu rakam daha da düşer. Başka bir model ise bilemem.
Sanıyorum siz toplam klik sayısının fazlalığını kast ettiniz. Schmidt Bender duble turn'da klik sayısı 250 idi.
Saygılarımla..
01-11-2011, 12:29 PM
Burda bahsedilen 100 metrede 2.5 metre ayar aralığı.. Sanırım Sabit vaziyetteki dürbünün, 100 metrede görülen hedef üzerindeki artıkıl 'ın dikey veya yanal maksimum hareket alanı..Bilemiyorum ama ben öyle anladım..
Tüm Mesajlarını Bul
01-11-2011, 12:31 PM (Bu Mesaj 01-11-2011 12:35 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : bezoaribex.)
Bu tip dürbünlerde her nedense mercek kalitesini ikinci plana atıyorlar. Maliyet kaygısıyla yapıyorlar sanırım. Bendeki Schmidt Bender PM II nin 34 mm tüp kalınlığı olmasına rağmen görüntü keskinliği 30 mm klasik Schmidt Bender kadar hatta Leupold VX7 kadar iyi değil. Bu durum NF içinde geçerli..Tüm emeği kule ve ayar sistemine veriyorlar..
Sayın markhor,
Doğru söylüyorsunuz. Bi an için benim kafam karıştı.Dediğiniz gibi toplam ayar aralığı yani klik sayısının fazlalığı kast ediliyor..
01-11-2011, 01:53 PM
Evet toplam yükseklik ayar aralığı.20 MOA base ile 100m de sıfırlı dürbünümün kulesini 20 Mil yukarı çıkartabiliyorum.Sn.bezoaribex,PMII için söylediklerinizden sonra iyiki 1000 dolar fazla vermemişim diyorum şimdi.
Tüm Mesajlarını Bul
01-11-2011, 02:47 PM
PM II 'nin keskinliği SB nin klasik modelleri ya da Zeiss,Swarovski gibi değil ama her halükarda NF den daha iyi. Ama dediğiniz gibi 1000 dolar fazla para vermeğe değmez.
02-11-2011, 01:10 AM (Bu Mesaj 02-11-2011 01:11 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ilksurfer.)
Durbun modelleri:
[Resim: 53b63c6d.jpg]

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
« Önceki | Sonraki »
Konu Kapalı 

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS