Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 81 F Komple Montaj, Full Assembly
Selamlar sayın arkadaşlar,

Yakın zamanda bir adet Beretta F-81'i almak niyetiyle inceleyeceğim. Silahın kondisyonunu anlamak için, silahı söktüğüm zaman özellikle hangi kısımlarını incelemem gerekir. Eğer silah iyi durumdaysa taşıma ruhsatlı olarak almak ve uzun yıllar kullanmak niyetindeyim inşaAllah. İyi günler. İyi çalışmalar.

Alıntı

(26-10-2011, 03:06 PM)alpyesilay demiş ki: Gövde üzerindeki parçaların aile resmi.

[Resim: DSC09640.jpg]

Sn. alpyeşilay.

Silaha periyodik bakım yapmak için böyle en küçük civatasına kadar sökmek mi lazım ?

Bu tip yapılacak bakımlar silahta laçkalaşamaya yol açmaz mı ? Özellikle saplama pimleri kötü etkilemez mi.

Selamlar.

Alıntı

(16-04-2015, 01:18 PM)amiral1905 demiş ki: Selamlar sayın arkadaşlar,

Yakın zamanda bir adet Beretta F-81'i almak niyetiyle inceleyeceğim. Silahın kondisyonunu anlamak için, silahı söktüğüm zaman özellikle hangi kısımlarını incelemem gerekir. Eğer silah iyi durumdaysa taşıma ruhsatlı olarak almak ve uzun yıllar kullanmak niyetindeyim inşaAllah. İyi günler. İyi çalışmalar.

Selamlar arkadaşlar,

Sorumu güncel tutmak adına yeni bir mesaj yazıyorum. Saygılar.

Alıntı

Sn.amiral1905

Bir bilenden yardım istemeniz daha mantıklı.Şimdi orası öyle olacak , burası böyle olacak anlatmak ne kadar faydalı olur bilmem.Görerek öğrenmek bir başka oluyor.

Öncelikle F81 ' lerde kızaklarını kontrol etmenizde fayda var.Namlu içleri krom kaplamadır .

Ülkemiz şartlarında yıllık 200 adet mermi istikatı ile ( bulundurma ruhsatlı ise ) F 81 'i kolay kolay yıpratamazsınız.

Saygılarımla.

Alıntı

(16-04-2015, 07:46 PM)musti267 demiş ki:
(26-10-2011, 03:06 PM)alpyesilay demiş ki: Gövde üzerindeki parçaların aile resmi.

[Resim: DSC09640.jpg]

Sn. alpyeşilay.

Silaha periyodik bakım yapmak için böyle en küçük civatasına kadar sökmek mi lazım ?

Bu tip yapılacak bakımlar silahta laçkalaşamaya yol açmaz mı ? Özellikle saplama pimleri kötü etkilemez mi.

Selamlar.

Periyodik bakım konusunu;
atış öncesi ve sonrası bakım ve belirli aralıklar ile yapılan kullanıcı düzey bakım olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Silahın tüm parçaları sökülüp, parçalar ve silah toleransları kontrol edilip, ayrıntılı olarak temizlendikten sonra tekrar monte edilmesi konusu AĞIR BAKIM olarak değerlendirilmektedir. Konuya hakim olmayan ve gerekli alet araç ve edevatlar olmadan sökülmesi tavsiye edilmez. Gerekli aletler olmadan yapılan sökümlerde parçalar (özellikle pimler) zarar görüp laçkalaşma ihtimali mevcuttur. Doğru usülle yapılan söküm ve montajlar silaha zarar vermeyecektir.

Alıntı

(18-04-2015, 07:52 PM)amiral1905 demiş ki:
(16-04-2015, 01:18 PM)amiral1905 demiş ki: Selamlar sayın arkadaşlar,

Selamlar arkadaşlar,

Sorumu güncel tutmak adına yeni bir mesaj yazıyorum. Saygılar.

Yeni alınan bir silahta dikkat edilmesi gereken unsurları hatırlayacak olursak;
1- Namlu içerisinde şişlik, bozulma ve yiv set yapısı
2- İrca yayı başta olmak üzere, tırnak tetik vb diğer yaylar.
3- Sürgü namlu toleransları,
4- Yüzeylerde şiddetli darbeden olabilecek izler,
5- Önceden boya vb. tadilat görüp görmediği,
6- Proof marks olarak bilinen silah üretim fabrikasına ilişkin damgalar,
7- Nişangahların durumu,
8- Şarjör dudak kısımlarında düşmeye bağlı olabilecek ezilme ve deformasyonlar,
9- Tetik ağırlıkları (tek ve çift hareket)
10- Sürgü manipilasyonunda sistemin ne derece rahat çalıştığı (kumlanma, gıcırtı ve sürtünme hisleri)
11- Silahın iç ve dış kısımlarında bakımsızlıktan dolayı olabilecek korozyon ve aşınmalar.

Akla ilk olarak bunlar geliyor.
Kıymetli arkadaşların illa ki ekleyecek hususları vardır.

Alıntı

Selamlar alpyesilay,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Hepsini aklımda tutamasam da dediklerinizi kontrol edeceğim. Sağolun. İyi günler.

Alıntı

Selamlar Sayın alpyesilay,

Geçen hafta Beretta Mod 81 aldığımı belirtmiştim. Silahı detaylı inceleyince iç aksamının bayağı bir kirli olduğunu gördüm. Sürgüyü söktükten sonra diş fırçası ile ulaşabildiğim her yeri temizlemeye çalıştım ama özellikle tetiğin iç kısmı hala kirli. Sizin ilk sayfada ayrıntılı açıkladığınız sökümü yapmak içinde özel alet edevat gerekli demişsiniz. Gerekli alet edevatı nerden temin edebilirim? Ya da ankara'da bu işi yaptırabileceğim birilerini tanıyormusunuz? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. İyi günler, iyi çalışmalar.

Alıntı

Bu güzel paylaşım için teşekkürler.

Benim merak ettiğim bir konu var...Ben de yeni Beretta 81 F aldım, 81 F ile 81 FS arasında teknik olarak ne gibi farklar vardır? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.

Alıntı

Mesajda bir yanlış farkettim özür dilerim arkadaşlar, 81 FS aldım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi