Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
45'lik, ama hangisi ?
Ne denir ki şimdi? Almak ve denemek lazım o zaman. Bu arada hiç Zig 1911 2. el ilanına da rastlamadım, nedendir acaba?

Alıntı

Sn.ozyigit, asker veya polis olmadığınızı ve profesyonel amaçlarla silah kullanmayacağınızı belirttiğinize göre, taşıma ruhsatlı silah almanızın nedeni silahınızı yol nakil belgesi almadan istediğiniz yere rahatça götürüp, arada sırada da olsa keyif için rahatça atış yapma arzusu olsa gerek. Ancak profesyonel manada silah taşımayacağınız için, bu düzeyde eğitim yapmayacağınızı da düşünürsek, ihtiyaç olduğunda kullanmakta daha çok zorlanacağınızı düşündüğüm .45 ACP kalibrede bir silahı isteme nedeninizi anlamakta biraz zorlanıyorum...Eğer sadece keyif için alınan tabancanızdaki fişeğin size ve çevrenize vereceği güç hissinden tatmin olmak için bu kalibreyi tercih ediyorsanız, Sn.dogo ' nun önerisi doğrultusunda, fazla baş ağrısı çekmeden zevkinize en uygun olan modeli tercih edin geçin...

Alıntı

Meslek gurubundan taşıma ruhsatına başvurdum.45 cal. isteme nedenim yazılarınızdan okuduğum ve edindiğim bilgi durduruculuğu düşünülünce en doğru kalibre.
Siz yazılarınızda couger 8000 için alınabilecek en iyi yerli olduğundan bahsediyorsunuz.8045 için yada farklı bir yerli için iyi bir yorum alabilecekmiyim bu maksatla bu başlığı açtım.Yoksa çaresiz uygun bir ithal silah alacağız.

Alıntı

(09-10-2011, 11:44 PM)alpyesilay demiş ki: Dursun Usta'nın Trabzon'lu olduğunu ve 1911 Zig'in Trabzon'da üretildiğini, aynı zamanda Trabzonlu hemşehrilerimizin milliyetçi damarları olduklarını da unutmayalım. Smile

''Ofli Tursun duymasun bu sözi.'' Big Grin

Alıntı

Sayın xhmyt, kendisi yeni komşum ve ben de onun yeni baş belası olacağım Smile Dursun usta bence "sadece şahsi fikrimdir" bu işte sayılı şahsiyetlerden dir. Ama herkesin beğendiği, usta da olsa tasarımcı da olsa sadece kendisini ve o fikri beğenen kişileri etkiler (örnek; ben). Alpaslan bey de hatırı sayılır bir bilgi birikime sahiptir. O da mod 29 u çok sever Smile ve Rizelidir. Ben de 2 karadenizlinin arasın da kalmış ve her tür kalibre ve silahı seven biri olarak durumdan gayet memnunum Smile Siz tabi ki olaya espirili bir şekilde yaklaşmıssınız ve olaya yeni bir boyut kattınız.
Sizin tercihiniz ne olurdu acaba?
Saygılar.

Alıntı

Sn.ozyigit, eğer mutlaka bir yarı otomatik tabanca istiyorsanız ve ülkemizdeki gibi FMJ ( tam bakır gömlekli, yuvarlak uçlu ) çekirdekli mühimmata mecbur iseniz, arada afaki bir fark olmasa da, gerek yeterli ancak abartılı olmayan deliciliği ile hedefte kalma ihtimali daha yüksek olan, gerekse de açtığı geçici ve kalıcı kaviteler nisbeten daha geniş olan .45 ACP gerçekten çok makul ve mantıklı bir seçenek haline geliyor. Ancak .45 ACP özellikle hızlı ve isabetli mükerrer vuruşlar yapabilmek için 9x19 mm den daha çok eğitim gerektiren ve ülkemizdeki tedarik zorluğu mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir kalibredir. Bunu kesinlikle göz ardı etmeyin...

Alacağınız silahı fabrikasından çıktığı gibi kullanmak istiyorsanız ve etrafınızda bu platforma hakim usta ve kullanıcılar yoksa, 1911 klonlarından uzak durun derim...Fabrikasından çıktığı hali ile kullanılacak bir tabanca tercih edilecekse, denenmiş ve rüştünü isbatlamış bir platform her zaman daha iyidir. Bu durumda tercih listenizde olan Stoeger Cougar Sarsılmaz K2 45 ' den daha makul bir seçenektir.

Taşınacak bir tabancada boyutlar ve ağırlık önemli bir faktördür. Bu konuda da daha kompakt boyutlardaki ve daha hafif olan Stoeger Cougar, Sarsılmaz K2 45 ' den daha makul bir seçenektir. Ancak daha hafif, daha kısa namlu ve nişangah hattı olan Cougar ile hızlı ve refleks atışların daha ağır, namlu ve nişangah hattı daha uzun olan K2 45 ' e kıyasla daha zor olacağı ve daha çok eğitim gerektireceği de aşikardır. Ancak Cougar kısa namlusuna rağmen, döner namlu sistemi nedeni ile atışı yine de şaşırtıcı derecede konforlu ve rahat olan bir .45 liktir. Kabza yükselikleri ve kabza hacimleri arasında çok fark olmayan, bu nedenle belde verecekleri iz de çok farklı olmayacak olan bu iki tabancadan K2 sunduğu daha yüksek fişek kapasitesi ile bir adım öne çıkmaktadır.

Bu iki tabancanın avantajları özetleyecek olursak:

Sarsılmaz K2 45; Komple çelik, yüksek kapasiteli, tetiği yumuşak, atışı daha keyifli bir tabanca.

Stoeger Cougar; Hafif, daha kompakt, rüştünü ispatlamış, yaklaşık 1000 TL daha hesaplı bir tabanca.

Bu özelliklerinden hangisi size daha çok hitap ediyorsa, tercihinizi o yönde kullanın..

Alıntı

(10-10-2011, 12:25 PM)karabasan demiş ki: Dursun usta bence "sadece şahsi fikrimdir" bu işte sayılı şahsiyetlerdendir.

Bu fikrinizi paylaşan silahsever sayısı sandığınızdan daha fazla Sn.karabasan...Smile

Alıntı

Öncelikle selamlar saygılar...

Bende aranıza yeni katıldım ve silah seçimimdeki heveslerimi forum sayesinde yönlendirdim.

Öncelikle kendi imkanlarım dahilinde kalabilmesi için yerli silahları, kişisel tercih olarakta .45'lik bir silahı araştırdım.

Sonuç olarak Tisaş Zig M1911 SS almaya karar verdim.

Evet mükemmel bir klon değil ama mükemmelliğe yaklaştırmak için yapılacak masraflarda öyle çok aman aman değil.

Orta gelir düzeyindeki bir sivil için oldukça tatmin edici bir sonuç elde edilebiliyor.

Tavsiye edebilirim.

Saygılar...

Alıntı

(10-10-2011, 12:25 PM)karabasan demiş ki: Sizin tercihiniz ne olurdu acaba?

TT forum'um bir talebesiyim. Ahkâm bilenlerin meziyeti. Yerlide Barış MANÇO gibi ''Domates, biber, patlıcan'' ı severim.
Kalibrede 9mm ve .357sıg.

Alıntı

Sn.Lupus yapmış olduğunuz yorum için çok teşekkür ederim.Ben istediğim cevabı almış oldum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi