Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
45'lik, ama hangisi ?
Öncelikle herkese selamlar.Ben taşıma için bir 45 lik almaya karar verdim.Couger 8000 için çok güzel yorumlar var bu sitede .İki silah arasında kaldım .Couger 8045 yada k2 45 .Siz değerli silah severlerden öğrenmek istediğim, bu iki silah arasında bir karşılaştırma yapmak.Şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

Öncelikle bizden de size selamlar ve hoş geldiniz. Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz 45 cal dışında bir de 1911 düşünün bence. Sayın Ozyiğit ben sizi 1911 furyasına dahil etmeye çalışacağım. Buyurun bu işlerin olabileceği son noktada ki adam dır kendisi; sayın Ortaç. Konu hakkında bazı başlıklar da aşağıdadır.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...151&page=4

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6510

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6674

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Özyiğit,
Öncelikle hoşgeldiniz.
Yerli bir marka düşündüğünüzden dolayı, müstakbel silahınızı, elinizle tutup test etme olanağına sahipsiniz. Tavsiyem, forumdaki bilgiler ışığında, kullanım amacınıza yönelik bir short list oluşturup, daha sonra bu listedekileri birer birer ilk elden denemeniz. Bu sayede en doğru tercihi yapacağınıza emin olabilirsiniz.

Not: eğer taşımayacaksanız, şiddetle Tisaş Zig M 1911 i tavsiye ederim.

Saygılar

Alıntı

Sayın Özyiğit,

Merakımı mazur görürseniz;

Neden yerli? Zira yakın zamanda G 21'ler satışta olacakmış. Tam bilemiyorum ama belki G 30 bile gelebilir.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Ortaçın zıg 1911 le ilgili yazılarının tamamını okudum zaten. Okuduklarıma bakılırsa silahın üzerinde çalışmak gerekiyor .Silahta modifiye yapmış.Benimse silahlar hakkında çok fazla bilgim yok.

Neden yerli?.. Çünkü ben mecbur kalmazsam ille yerli malı olsun istiyorum.Ben asker yada polis değilim bu yüzden de silahımın çok profosyonel olmasına gerek yok.Yerli markalardan kendini kanıtlamış bir 45 cal tavsiye etmenizi bekliyorum.

Alıntı

Kusura bakmayın. Ama bence hiç biri.
Tisaş 1911 diyeceğim ama onu dahi diyemiyorum. Zig 1911 alan arkadaşlarımın bir çoğu o silahı adam akıllı çalıştırana kadar neredeyse bir silah bedeli kadar daha emek verdiler.

Alıntı

Ben de Dursun usta ile konuşana kadar Zig 1911 e şüphe ile bakıyordum. Kendisinin de şahsi tercihi Zig 1911 imiş ve alınabilecek bir tabanca olduğu yönünde ki olumlu görüşleri beni tatmin etti. Sonuçta usta olan o ve ben de 1911 e yakın olduğum için düşüncem bu yönde.
Saygılar.

Alıntı

Girsan'in1911 modellerini canli olarak incelemedim ama uzerindeki nisangahlarin kucukligu bile Girsanin modellerini tercih etmemem icin yeterli bir neden. Tam boy tabancada neden bu kadar ufak nisangah kullanmislar anlamak mumkun degil. Sad[Resim: fullmc1911s.png]

Ayrica Turkiye'de sanki tabancalarimizin altina lazer pointer takabiliyoruz gibi aparat raylari koymuslar.
Lazer serbest olsa bile kim 1911'e taktik aparat takar o da mechul.

Alıntı

Dursun Usta'nın Trabzon'lu olduğunu ve 1911 Zig'in Trabzon'da üretildiğini, aynı zamanda Trabzonlu hemşehrilerimizin milliyetçi damarları olduklarını da unutmayalım. Smile
Dursun ustamızın da 5906 sından vazgeçeceğine pek de ihtimal vermiyorum.

Alıntı

(09-10-2011, 04:02 PM)ozyigit demiş ki: Ben asker yada polis değilim bu yüzden de silahımın çok profosyonel olmasına gerek yok.

Böyle düşünüyorsanız bence tombala çekin.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi