Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Ogrenim durumunuz:
Ilkokul
Ortaokul
Lise
Yuksekokul
Universite
Yuksek Lisans
2 Yuksek Lisans
Doktora
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silahsever uyelerimizin ogrenim durumu.
(27-11-2013, 10:05 AM)necipfatih demiş ki: İstanbul Fatih Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. 2008.

Selamlar Sn. necipfatih,

Bende Fatih Üniversitesi Ekonomi 2011 mezunuyum. Konuyu baştan itibaren okuyordum. Acaba bizim okuldan biri var mıdır diye. Sizin mesajınıza denk gelince sevindim. Küçücük binada kesin karşılaşmışızdır. Selamlar.

Alıntı

Eskişehir Anadolu Üni. İktisat bölümü

Alıntı

Maltepe universitesi isletme ve beykent universitesi uluslararasi iliskiler

Alıntı

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi(ing.)-2.sınıf

Alıntı

Kultur Universitesi İsletme

Alıntı

Vakti olan arkadaşlarımız lütfen baştan sona tüm mesajları tek tek okusun... Eğitim sistemimizin ne halde olduğunu görsün.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hfc, ckaracaev
Kimse kaynağı bilgi ve üretim olmayan, arazi rantıyla inşaat yaparak gavurdan borç alınan paralarla hayat standartı yükseldi diye bilgi toplumu falan olduğumuzu sanmasın...

Aşağıdaki fotoğrafta, İkinci Dünya Savaşı sırasında kütüphane yıkıntıları arasında dolaşan insanları görüyorsunuz.

[Resim: 3kAH8R.jpg]

Yazı dili ve yazılı külliyat bir milletin geleceğinin teminatıdır. Yazı ile arası olmayan milletlerden hiçbir halt olmaz.

Anadilini adam gibi yazamayan, kağıt üzerinde eğitimli olduğu iddia edilen bir güruha saygılarımızı sunmuyoruz! Sizi sayfamızda istemiyoruz!

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
hfc, Naz, ckaracaev, alpi
Sanki özellikle oluşturulmuş bir enstantane gibi, muhteşem bir fotoğraf!

Alıntı

EMU Uluslararasi iliskiler

Alıntı

Anlatılır ki Mustafa Kemal Atatürk ömründe 3000 ya da 3600 kitap okumuştur.Bunların büyük kısmı çok iyi hakim olduğu Fransızca dilindedir.Bir istisna mıdır bence değildir o dönem yetişen subayların pek çoğu hatta üniversite okuyanların pek çoğu çok kitap okumuş insanlardır.Kaynak gösterebilecek durumda olmasam da medrese çıkışlı olanların da çok okuyan insanlar olduğunu tahmin ediyorum.

Bir aralar bir hesap yapmıştım benim ki 500 üzerindeydi.Ders kitapları , göz gezdirdiklerim , e kitaplar , dergiler ve dini kitaplar hariç.Fasulye zannedip fasulye olmadığımı sonradan fark ettim.

Ayda bir kitap okuma ortalaması yaklaşık olarak 12-15 adet dünya ortalaması diyebileceğimiz bir rakam.Ülkemizde ise bu adette sadece düzenli ve seçerek kitap okuyan okurlar girebiliyor.Ortalama altından bahsetmeyelim zaten.Dünya kitap okuma istatistikleri yazıp google'da aratınca güzel bir tablo çıkmıyor.

Türkiye özeti şudur:

http://www.kygm.gov.tr/Eklenti/55,yoneti...ipdf.pdf?0

Hani bir diyalog olduğu olduğu öne sürülen bir anlatı vardır.Savaş sonunda (ikinci dünya savaşı) bir Alman generali ile müttefik generali arasında bir diyalog geçer.Siz der mağlup komutan ülkeniz stratejik bombardımanlarla (Biraz Dresden bombardımanını araştıran insanlar atom bombasının şişirmece olduğunu görecekler) yerle bir oldu.Bütün sanayi altyapınız mahvoldu , ülkeniz harap halde bu durumda belinizi doğrultmanız imkansız.Alman general cevap verir.Evet der.Ülkemizin tüm sanayi altyapısını ve lojistik kabiliyetlerini yok ettiniz ama unuttuğunuz bir şey var.Bu ülke hala üniversitelerine ve kütüphanelerine sahip.

Fotoğraf aklıma bu hikayeyi getirdi.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi