Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BERETTA 92 VE YAVUZ 16 İNCELEMESİ
Alıntı: Sanki fişek tırmanma rampasında ilerlerken stabil değil. Birde, Yavuz 16 nın fişek yatağı sonu,yiv set başlangıcında sanki yanlış bir şey var. Işık altında baktığımda yiv set başlangıcı bir tarafta daha etli gibi geldi
Sn.xlcod3r, elimize alıp, çok dikkatlice incelemeden bir yorum yapmak zor.
Özellikle her iki silahı yan yana, çok ayrıntılı olarak incelemek lazım.
Saygılar.

Alıntı

çok güzel bir yazı aşık olduğum bir model fakat barettanın mke deki fiyatları çok pahalı onun için yavuz16 ya kayıyor insan ama işte hiç güvemiyorum barettanın yerini tutarmı ya bn ölücem gidicem hala bi yol alamadılar kurusıkı tabanca gibi takılmalar mermiyi ağıza almamalar ben kendi silahımda hiç bunları yaşamadığım için poligonda kullandığımda silaha çok küfür etmiştim ithalin tadına bir kez varınca bir daha unutamıyosun ama böyle klonların olması güzel bir şey soracağım baretta f92 modelinin renk seçeneklerini bilen varmı teşekkürler

Alıntı

ertug_tamur demiş ki:çok güzel bir yazı aşık olduğum bir model fakat barettanın mke deki fiyatları çok pahalı onun için yavuz16 ya kayıyor insan ama işte hiç güvemiyorum barettanın yerini tutarmı ya bn ölücem gidicem hala bi yol alamadılar kurusıkı tabanca gibi takılmalar mermiyi ağıza almamalar ben kendi silahımda hiç bunları yaşamadığım için poligonda kullandığımda silaha çok küfür etmiştim ithalin tadına bir kez varınca bir daha unutamıyosun ama böyle klonların olması güzel bir şey soracağım baretta f92 modelinin renk seçeneklerini bilen varmı teşekkürler

renk seçenekleri siyah veya beyaz, daha farklı renkler isterseniz rezil edilmiş silahlar bölümünden renk seçebilirsiniz, uygulayacak biri mutlaka bulunur, çingiş pembe tavsiye ederim....Big Grin

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=769

Alıntı

gene melih beyin espirli yorumlarından bir tane daha Smile

Alıntı

Namlu kilidi konusunda karsilastirma yapabilen oldu mu? Daha once F92 kullanirken bakim esnasinda bu parcayi soker temizlerdim. Regard modelini kullanan bir arkadas zamanla gevsiyor,cikartilabiliyor demisti ama ben henuz Yavuz 16 compactta sokmeye muktedir olamadim. Yavuz biraz kirilgan bir silah oldugu icin henuz cok israrci olmadim,su an suyuna gidiyorum. Baska yontemlere mi basvursam artik.
Isik ve sevgiyle...

Alıntı

selam arkadaşlar.bir haftadır sitenizde okumadığım yorum kalmadı siz sayın üyeler gerçekten bilgili ve mükemmelsiniz.benim sorunum şu mkek de baretta yok altı aydır yok bekliyorum ama yeni arayışlar içine girdim bu arama sonunda sarsılmaz k12 professional ve yavuz 16 compact mc beyaz krom ve mc23 arsında karasız kaldım ne olur bana yardım edin.sayın hocalarım değerli görüşlerinizi bekliyorum metin.oguzhan@hotmail.com metin oğuzhan 05324241508

Alıntı

Efendim öncelikle hoşgeldiniz. Silah alma maksadınız ve ruhsat türünüz, seçiminizi yaparken size yardımcı olabilir. Eğer bulundurma ruhsatıyla alıyorsanız seçenekler biraz daha geniş. Girsan'ı önerecek çıkar mı bilemiyorum ama şu sıralar en azından diğerini tavsiye eden çıkmaz. Kullanıcısı olarak Girsan'ı öyle aman aman tavsiye etmemekle beraber ben de diğer markayı hiç tavsiye etmem. Forumu takip ettiğiniz için nedenini de görmüşsünüzdür.
Taşıma maksatlı kullanım için ise farklı modellerin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Yavuz 16 Compactı taşıma için hiç beğenmiyorum. Eğer Beretta düşünüyorsanız onun boyutu malum iyice beter Smile Mali durumunuz Beretta'ya uyduğuna göre ve klasik model seviyorsanız taşıma için tavsiye edeceğim model Browning MK III.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

selamlar,
ben geçen sene beretta fs 92 modelini aldım.alırken kafamda yavuz 16 da vardı.(fiyatı daha uygun olacağınından dolayı)fakat fiyatlarına baktığımda (dolar aldığımda düşüktü tabi) aralarında 450-500 tl gibi fiyat farkı vardı.bende tabi hiç düşünmeden berettayı tercih ettim.anlamadığım konu ise berettanın yanında 2.altarnetif olan yavuz 16 nın fiyatının neden 1.750 tl lerde olmasıydı.bence yerli firmalar fiyatlarını tekrardan gözden geçirmeleri gerekir.bu arada beretta yı alırken ankaradaki yerli silah firmalarının satış elemanlarının tutumları gerçekten çok kötüydü.hepsi kendi silahlarını satabilmek için diğer yerli üreticileri karalamayı geçin,ithal silahlar için bile sakın almayın hepsinde sorunlar var (beretta,browning hatta s.w. için bile bunu söylediler).neticede iyi silah başında satış elemanı olmasa bile kendini satıyor.o yüzden yerli veya yabancı silah firmalarını karalamak yerine yerli firmalar daha düzgün silahlar üretip ve fiyatlarınıda daha makul yapmalıdır.diğer merak ettiğim konu ise yerli silah alanların silahlarının 10-15 sonraki durumları.

Alıntı

knec34 demiş ki:selamlar,
ben geçen sene beretta fs 92 modelini aldım.alırken kafamda yavuz 16 da vardı.(fiyatı daha uygun olacağınından dolayı)fakat fiyatlarına baktığımda (dolar aldığımda düşüktü tabi) aralarında 450-500 tl gibi fiyat farkı vardı.bende tabi hiç düşünmeden beretta tercih ettim.anlamadığım konu ise berettanın yanında 2.altarnetif olan yavuz 16 n fiyatının neden 1.750 tl lerde olmasıydı.bence yerli firmalar fiyatlarını tekrardan gözden geçirmeleri gerekir.bu arada beretta alırken ankaradaki yerli silah firmalarının satış elemanlarının tutumları gerçekten çok kötüydü.hepsi kendi silahlarını satabilmek için diğer yerli üreticileri karalamayı geçin,ithal silahlar için bile sakın almayın hepsinde sorunlar var (beretta,browning hatta s.w. için bile bunu söylediler).neticede iyi silah başında satış elemanı olmasa bile kendini satıyor.o yüzden yerli veya yabancı silah firmalarını karalamak yerine yerli firmalar daha düzgün silahlar üretip ve fiyatlarınıda daha makul yapmalıdır.diğer merak ettiğim konu ise yerli silah alanların silahlarının 10-15 sonraki durumları.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2806

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2936[/b]

Alıntı

Yavuz 16'da horozda ezilme olduğunun zaten farkındayım. Yavuz'un fişek rampasında da aşınmalar söz konusu.

Lupus ustam müsait olduğunuz bir zamanda sizden cz75b ve Beretta'nın şöyle detaylı bir karşılaştırmasını bekliyorum. Malum bu silahların sahiplerinden de bilgi alabiliyoruz ancak biraz yanlı oluyor.

Saygılar, geçmiş bayramınız mübarek olsun...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi