Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt meraklılarına
Sayın fbalun hiç öyle düşünmedim. Burada hep dostlar arasındayız. Herkes iyi niyetle bildiğini paylaşıyor. Yine de ince davranışınızdan dolayı teşekkür ederim.

Alıntı

İlaveten şunları da belirteyim. Herkesin tecrübesine saygılıyım. Ama kendimi herhalde iyi ifade edemedim. Ben polimer silahlarda yeterince tecrübe ve bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum.
Mutlaka yazılanlardan da faydalandım.
Sadece hiç çelik silah kullanmadığından ve şimdi yeni bir tane almayı düşündüğümden bu tür atışlar için elime uygun bir Çelik silah arayışı içerisindeyim. Marka - model tespitine çalışıyorum. Çelik silahta tecrübe sahibi arkadaşlardan öneri almak istedim.
Eğer Çelik -polimer hiç fark etmez, teknik aynıdır, iş atıcıdadır deniyorsa netice olarak darbeli atış konusunu kapatıyorum.
O vakit sadece şu soruyu sorayım. Şu an imkanınız olsa hangi şarjörlü Çelik silahı alırdınız ve neden?

Alıntı

Walther PPQ 'dan önce 97 model CZ 75 B kullanıyordum. Atışları güzel, bakımı pratik, dertsiz bir silah olduğunu söyliyebilirim. Lakin diyebilirsiniz ki neden bir Walther aldın ? Taşıma kolaylığı için CZ 75 büyük ve ağır bir tabanca. 9 sene taşıdım. O zamanlar bir tabancanın çelik olmasından yanaydım. Zamanla bu fikrim okuduklarım,incelediklerim ve gördüklerim karşısında hafif ve kompaksı bir yapıya doğru kaydı.Polimer tabancaların çelik bir tabanca ile % 40a varan ağırlık farkları mevcut. Boy itibari ile taşıması kolay. Size tavsiyem CZ 75 olur ama polimer tabanca gerçeğini asla göz ardı etmeyin derim nacizane fikrim. Saygılarımla

Alıntı

(26-05-2016, 10:35 PM)008Arhavi demiş ki: Sayın fbalun, gerçekten bilimsel bir yaklaşım. Çok teşekkür. Esasen Wallther p99 ile çok darbeli atış denemelerim oldu. Ama silahın doğası gereği tetik kurulma mesafesi bana hep uzun geldi. Bu yüzden tetik sertliği ve kurma mesafesinin uzunluğunu polimer gövde ve iğne horoza yordum. Çelik silaha özenme nedenim de esasen budur. Kısa kurma mesafeli yumuşak bir tetikle daha rahat ikili üçlü atış yaparım diye düşündüm. Belki de yanılıyorum. YouTube videolarında hızlı tetik düşüren ustaların tekniğini Nasıl geliştirdiklerini de merak ediyorum. Sadece çok atış yapmış olmakta bu Melek'e gelişebilir mi?Doğrusu yorum yapmak güç.

Sn, 008Arhavi, P99'un kurulma mesafesimi uzun geldi?
Bahsi geçen tetiği sert,kurulma mesafesi uzun olarak tabir ettiğiniz model As'ise ve bu tetiği beğenmediyseniz,daha iyi bir opsiyon sunması umuduyla zahmet edip Türkiye şartlarında ne yerli,nede yabancı tabanca almayın,bulamazsınız.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Sayın Triggernazi, esasen ikili üçlü atışta ya benim parmağım yeterince hızlı değil, ya da ben istediğim hıza henüz kavuşamadım. Evet P99 as kullanıyorum.
Buna ilaveten, Çelik bir silahta kurulma mesafesinin daha kısa olabileceği veya tetik ağırlığının daha düşük olabileceği hissiyatına sahibim. Son olarak yurt dışından satın alacağımdan Türkiye sınırları içerisinde bir arayışım yok.

Alıntı

(27-05-2016, 02:06 PM)008Arhavi demiş ki: Sayın Triggernazi, esasen ikili üçlü atışta ya benim parmağım yeterince hızlı değil, ya da ben istediğim hıza henüz kavuşamadım.

Buna ilaveten, Çelik bir silahta kurulma mesafesinin daha kısa olabileceği veya tetik ağırlığının daha düşük olabileceği hissiyatına sahibim.

Sn.008Arhavi Yanlış bir hissiyata sahipsiniz,bu videoya göz atabilirsiniz;

Alıntı

Pardon

Alıntı

Sayın Triggernazi, esasen p88-p99 karşılaştırması daha çok işime yarardı. Yine de ilginize teşekkürler. Herhalükarda son mesajda da belirttiğim üzere o konuyu kapattık. Yardımcı olmak isterseniz yurt dışı Çelik silah tercihinizi alayım.

Alıntı

(27-05-2016, 02:20 PM)008Arhavi demiş ki: Sayın Triggernazi, esasen p88-p99 karşılaştırması daha çok işime yarardı. Yine de ilginize teşekkürler. Herhalükarda son mesajda da belirttiğim üzere o konuyu kapattık. Yardımcı olmak isterseniz yurt dışı Çelik silah tercihinizi alayım.

Sn.008 Arhavi, Yok daha fazla yardımcı olmaya gerek görmüyorum.

Alıntı

Ben de belirttiğim hususun dışında bir yardıma ihtiyaç duymuyorum zaten, teşekkürler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi