Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt meraklılarına

Sanırım bu bir çok arkadaşımızın işine yarayabilir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Ah o son taktigi yay yok mu? Videoda seyrederen bile gozume firlayacak gibi geliyor.Smile Cok guzel animasyon. Daha once birkac defa paylasilmis olsa bile her seferinde seyretmesi ayri bir zevk.

Alıntı

Valla sn İlksurfer ben yeni gördüm.Undecided

Alıntı

O zaman bunlara da bir bakin derim.
Bunlar da birlestirdikten sonraki atis animasyonlari.Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Hepsi birbirinden güzel animasyonlar.
Paylaşım için teşekkürler.
Saygılarımla.

Alıntı

Sevgili dostlar herkese merhaba,
1998'de başladığım silahseverlik tutkumu halen devam ettirmeye çalışıyorum.

Elimden CZ-100 gibi birkaç "kırık saz" geldi geçtiyse de çoğunlukla iyi tercihler yaptım.

Şu an bir Walther P-99 AS, bir de G-29 GEN-4 sahibiyim. Esasen bir de 2001 model SIG 226'm vardı, ancak elime biraz büyük geldiğinden sattım.

Şimdi bunun yerine metal bir Beretta, Cz veya BHP almayı düşünüyorum. Amacım elime büyük gelmeyecek hafif tetikli 9 mm bir metal silah almak. Esasen SIG'in COLT veya 210 varyasyonu veya Beretta combat combo da düşünmedim değil.

Ancak yurt dışında satın alma imkanım olduğundan daha standart, taşınabilir ve atışı zevkli bir silah olsun istiyorum.

Bu kriterlere göre sizce mevcut şartlarda en uygun seçenek ne olabilir?

Esasen çoğu makaleyi okudum. Tam olarak benim arayışımla bağlantılı cevap bulamadığımdan yazıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Alıntı

(26-05-2016, 12:43 AM)008Arhavi demiş ki: Sevgili dostlar herkese merhaba,
1998'de başladığım silahseverlik tutkumu halen devam ettirmeye çalışıyorum.

Elimden CZ-100 gibi birkaç "kırık saz" geldi geçtiyse de çoğunlukla iyi tercihler yaptım.

Şu an bir Walther P-99 AS, bir de G-29 GEN-4 sahibiyim. Esasen bir de 2001 model SIG 226'm vardı, ancak elime biraz büyük geldiğinden sattım.

Şimdi bunun yerine metal bir Beretta, Cz veya BHP almayı düşünüyorum. Amacım elime büyük gelmeyecek hafif tetikli 9 mm bir metal silah almak. Esasen SIG'in COLT veya 210 varyasyonu veya Beretta combat combo da düşünmedim değil.

Ancak yurt dışında satın alma imkanım olduğundan daha standart, taşınabilir ve atışı zevkli bir silah olsun istiyorum.

Bu kriterlere göre sizce mevcut şartlarda en uygun seçenek ne olabilir?

Esasen çoğu makaleyi okudum. Tam olarak benim arayışımla bağlantılı cevap bulamadığımdan yazıyorum. Şimdiden teşekkürler.

9mm, Metal, taşıması kolay, atışı zevkli, küçük ele uygun ideal kapasiteli (13+1 : 14+1) bir efsane = BHP
9mm, Metal, taşıması kolay, atışı zevkli, küçük ele uygun ideal kapasiteli (13+1 : 14+1) bir efsane, tetiği hafif = 5000+ atım görmüş bir BHP yada tetiği bir zanaatkara elletilmiş bir BHP

Derdinizin dermanı oldukça geniş forum içeriğinde defaatle mevcuttur, ince ince okumanızı dilerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Sayın tugrul, cevabınız için teşekkürler. Esasen Cz-75b ile ikisini bir arada, aynı kulvarda, taşınabilir Çelik olarak değerlendiriyorum. Size göre hangisinin tetiği dağa hafiftir ve darbeli atışa daha uygundur?

Alıntı

(26-05-2016, 02:44 PM)008Arhavi demiş ki: Sayın tugrul, cevabınız için teşekkürler. Esasen Cz-75b ile ikisini bir arada, aynı kulvarda, taşınabilir Çelik olarak değerlendiriyorum. Size göre hangisinin tetiği dağa hafiftir ve darbeli atışa daha uygundur?

Hafif ve 'darbeli atış' tabirlerini biraz detaylandırırsanız cevabını verecek ehil şahsiyetler mevcuttur.

BHP de başlangıçta hafif bir kum ezme hissi uyandıran şarjör emniyeti zamanla hissedilmez hale geliyor, BHP tetiğine alışıldığında atış anını 'anlamadan' geçirdiğiniz bir 'baskı' anı yaşıyorsunuz lakin buda bence gayet makul bir tetik çekişidir.

10.000'in üzerinde 9mm atışı yapmış ve bunun 6000+ sını aynı BHP de yapmış biri olarak pek çok başka marka silahla beraber denediğimde BHP ile daha doğru atışlar gerçekleştirdiğimi söleyebilirim.Bu benim makineye alışmamla ilgili, Ancak başka marka silahı BHP den hemen sonra kullandığımda tetiğin 'akışkanlığını' zaman zaman kıskandığımı da söylememek olmaz.

BHP ülkemizde gayet detaylıca tecrube edilmiş bir silah olduğundan tetik sertliği ve ilgili konuları kolaylıkla yine bu forumdaki yönlendirmelerle çözebilirsiniz. Ben şahsen bu konuyu sıkıntı etmediğimden şarjör emniyetini devre dışı bırakmadım, tetik sertliği ile oynamadım, silahı dolu, kurulu, kilitli taşıdığım için ayrıca bu emniyetin gerekliliğine inanıyorum: özellikle limanda polise teslim ederken, DOLU NAMLU DOLU desemde silahı alır almaz parmağı tetikte emniyeti açan arkadaşlar oluyor.

BHP - CZ karşılaştırması forum konuları içerisinde bir kaç farklı kişi tarafından detaylıca yapılmıştır, biraz ilgili konuları incelediğinizde karşınıza çıkacaktır.

Ben CZ ile fazlaca mesai yapmadığımdan tetik konusunda yönlendirici yorum yapmayı uygun bulmuyorum.

Alıntı

Sayın tugrul tekrar teşekkürler. En azından BHP konusunda aklımda net bir resim var sayenizde. Darbeli atış derken ikili ve üçlü arka arkaya hızlı atışı kast etmiştim. Malum polimer kabzeli silahlarda bu daha zordur. En azından benim tecrübem öyle.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi