Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FEG , Macaristan üretimi HP ayırd etme kılavuzu.

Sn.kcakkol,

FEG' in böyle bir hakkı yok. Neye dayanarak veya güvenerek bu yazıları yazdıklarını ben de bilemiyorum.

FNH de hiç bir zaman FEG' e fason üretim yaptırmadı. FNH, Belçika dışında başka bir ülkede üretilen veya montajı yapılan veya lisanslı olarak kopyası üretilen modelleri konusunda son derece açıktır, gerektiğinde silahların üzerine de bunu açıkça yazmaktan ve yazdırmaktan çekinmemektedir.

Saygılar.

Alıntı

(11-02-2013, 05:38 PM)lupus demiş ki: Sn.kcakkol,

FEG' in böyle bir hakkı yok. Neye dayanarak veya güvenerek bu yazıları yazdıklarını ben de bilemiyorum.

FNH de hiç bir zaman FEG' e fason üretim yaptırmadı. FNH, Belçika dışında başka bir ülkede üretilen veya montajı yapılan veya lisanslı olarak kopyası üretilen modelleri konusunda son derece açıktır, gerektiğinde silahların üzerine de bunu açıkça yazmaktan ve yazdırmaktan çekinmemektedir.

Saygılar.

Sn. lupus,

Vaktiyle ben de T3 bir FEG üretimi 14'lü kazığı yedikten sonra bu işe merak salmıştım. Silah zoralımdı, muhtemelen bana satanın da silahın Macar olduğundan haberi yoktu. Bende oluşan kanaat şu. FEG özellikle Türkiye ve belki bazı az gelişmiş ülkelerdeki BHP tutkusunu ve çılgınlığını gördü. Soğuk savaş döneminde kendisine dur diyecek uluslararası bir otoritede görmedi. Talebi kendi yöntemleriyle karşıladı. Neye dayandığı ise bence net. Soğuk savaş dönemindeki iletişimsizliğe.

Selamlar

Alıntı

(13-09-2011, 06:26 PM)lupus demiş ki: Dışarıdan bakıldığında ilk ve en çarpıcı fark gezlerdedir. BHP gezlerinin gez aralığı köşeli ve kare bir yapıda iken, FEG üretimi kopyaların gez aralığı yuvarlaktır.
[Resim: dscn5354td.jpg]

Sn. lupus,
Öncelikle verdiğiniz derin bilgiler için teşekkür ederim. Browning tutkusu olan biri için gerçekten çok faydalı bilgiler. Bende bir Browning sahibiyim fakat benim tabancamın gezi yukarıda alıntı yaptığım karşılaştırmanın her ikisiyle de uyuşmuyor. Smile

T2 seri numaralı silahımın bir kaç yerinde sanayi kodları var fakat gez üçgen.. Bu seride bir Browning ile hiç karşılaşmadığımdan dolayı ne yazık ki diğer silahları inceleme imkanım olmadı. Nette de bilgiler çok kısıtlı. Sizin karşınıza böyle bir gez modeli çıktı mı? Saygılar.

[Resim: gez.jpg]

Alıntı

FN' nin, özellikle askeri teslimatlar için '' V '' gez aralıklı sabit gezli BHP ürettiği vakidir...

Saygılar.

Alıntı

Emeğinize ve parmaklarınıza sağlık.

Alıntı

Sn.arkadaşlar FEG yada FN gibi üretim ne anlama geliyor kalitesiz mi.çakma mı.

Alıntı

(13-06-2014, 11:03 PM)recaikoz demiş ki: Sn.arkadaşlar FEG yada FN gibi üretim ne anlama geliyor kalitesiz mi.çakma mı.

FN Fabrique Nationale FEG'de işte FEG. İkisi de üretici.

Browning HP'nin gerçek patent sahibi FN firmasıdır.FEG hiç de hakkı olmayarak bir dönem 14'lü kopyası üretmiştir.

Alıntı

Üstadım merhabalar...Bu sayfada FEG silahları ayırt etme klavuzu yazıyor ama resimler gözükmüyor?

Alıntı

Fotoğraflar ilgili sitelerce artık desteklenmiyor ve maalesef halihazırda arşivimde de yok.

Alıntı

Ulaşma imkanımız yokmu peki?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi