Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XD / HS 2000 TETİK MODİFİKASYONU
Sayın puik00,

Bu aksamı malesef Türkiye piyasasinda bulmaniz mümküm değil , bu aksamı üreten ''POWDER RIVER PRECISION'' dan veya diğer parça tedariki yapilabilecek sitelerden bulmaniz mümkündür.

Bu aksamı alırsanız ( ki ben çok memnunum ) açıkçası benim sizi yönlendirebileceğim tek adres forum üyemiz ve bir çok modifikasyona imza atan sayin ''Göktuğ'' olacaktir.

Belirtmek istediğim bir diğer husus HS2000 veya Springfield Armory tarafindan patenti alinarak XD veya XDM olarak üretilen
bu tabancanın parça tedariki veya kişiselleştirme ( nişangahlarin değişimi , uzun şarjör mandali değisik icra mili veya yaylari gibi ) adına yapılacak bir çok modifiye için çok çeşitli ürün yelpazesi mevcuttur.

Standart HS2000 kolluk kuvvetler için hizmet veya savunma amaçlı yapısındaki tetik mesafesinin uzun olmasi , ve bütünüyle sportif (müsabaka) amaçli kullanım için bu modifiyeye gittim.
Eğer poligon vb şekilde test etme imkanina sahip iseniz öncelikle denemeniz ciddi fikir verecektir.
Şahsen tavsiye ederim başka sualleriniz olursa severek cevaplarım.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Cigar Aficionado,

Yanıtınız için teşekkürler. Önümüzdeki dönemde deneyimlerinizden istifadeye devam etmek ümidindeyim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Cigar Aficionado,

Sayın Göktuğ'a nasıl ulaşabilirim?

Saygılarımla.

Alıntı

Horoz çenesi ve horoz ayaklama parçasının açıları ile oynamak hem tehlikeli hemde horozun otomatiğe geçmesine sebeb olabilir.
Horozun düşme zamanını değiştiriseniz iğne emniyet bloğu devre dışı kalmadan horozun düşmesine sebeb olursanız horoz kilitli iğneye vuracağından patlatmada sorun yaşarsınız.
Temel problem tetik yayının sertliğinde ve iğne emniyet bloğunun yayının sertliğini aştıktan sonra horoz çenesi ve horoz ayaklama parçasının üzerine binen yüktür.En uygun yapılabilecek değişiklik orjinal horoz yayına müdahale etmeden daha yumuşak (kapsülü ateşleyebilecek sertlikte) yeni bir horoz yayı yaptırmaktır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi