Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah tanımlama için yardım
135yıldN beri ailemizde olan ve bugün aktif olarak kullandığım tabancam S&W russian 44

Alıntı

Rahmetli Sn.Ali Kozanoğlu' nun hayatında hiç eski S&W revolveri görmemiş, bunlar hakkında hiç bir şey okumamış, duymamış olduğunu sanmıyorum...

Sn.Ali Kozanoğlu S&W .44 Russian ve benzerleri hakkında o kadar bilgiyi verip, yukarıdaki hurdanın halihazırdaki hali ile kesin tanımının yapılamayacağını belirtmiş...

Siz hangi kriterlere dayanarak söz konusu hurdanın kesinlikle bir S&W .44 Russian olduğunu yazabiliyorsunuz?...

Hurdayı elinize alıp, fişek yataklarını mı ölçtünüz de, .44 RF Henry fişeği atan Osmanlı modeli değil de, .44 Russian atan Rus modeli olduğundan bu kadar emin olabiliyorsunuz?..

Alıntı

[Resim: 1Y7lpb.jpg]
[Resim: LpGWvz.jpg]
[Resim: rgyo0z.jpg]

Merhaba,
Sn. forum üyeleri, konu açamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım. Dededen kalma bu antika hakkında Smith & Wesson olduğu dışında pek bilgimiz yok. Konu hakkında bilgisi olan Forum üyelerinden konu hakkında bilgi vermelerini rica ederim.

Edit: Resimler açılmadığı için güncelledim.

Alıntı

Sn. ynsavsr,

Silahınız bir Smith Wesson değil. Smith Wesson kalibreleri kullanabilen bir İspanyol Euskaro.
Namlu üzerinde yazan cümle tam olarak şu : "Smith & Wesson cartridges are those that fit best the "euskaro" revolver".
Yani, Smith Wesson mühimmatları ( mesela .32 SW - .38 SW) bu silahlarla kullanmak için en idealleriymiş.
Orbea Hermanos, Crucelegui Hermanos or Tracola, Aranzabal y Cia gibi firmalar tarafından 1880 lerden İspanya İç Savaşı'na kadar üretilmiş. Silahınızın kopyası olduğu bir Smith Wesson kadar kıymeti yok ama dededen kalma bir silah olarak saklamaya her zaman değer.

Saygılarımla.

Alıntı

Teşekkür ederim sn. Emre_bayrak.
Peki silah tamir ettirilmeye değer mi? Arızalı bir silah ve hiç mermisi yok elimizde. Nasıl bir mermi kullanmak gerekiyor bu silahta ?

Alıntı

(06-03-2015, 01:55 PM)ynsavsr demiş ki: Teşekkür ederim sn. Emre_bayrak.
Peki silah tamir ettirilmeye değer mi? Arızalı bir silah ve hiç mermisi yok elimizde. Nasıl bir mermi kullanmak gerekiyor bu silahta ?

Arızası nedir bilemiyorum, değip değmeyeceği sizin verdiğiniz kıymetli alakalı. Bu silahla atmak için uygun mühimmatı bulamazsınız (ki yasal da değil) bulsanız dahi bu silahla ateş etmeyi bence aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Dededen kalma dediğiniz bu yadigarı bu şekliyle bir yerde saklamanızı tavsiye ederim.

Saygılar.

Alıntı

Değerli forum üyeleri foruma bir kaç gün önce üye oldum ve hemen hemen tüm konulara baktım gerçekten faydalı bilgiler mevcut. Foruma, deden kalma bir sandıkta kuzenlerim tarafından bulunan aşağıda resmini koyduğum tabanca hakkında bilgi ararken rastladım. Bu tabanca hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum.

Alıntı

Fotoğraf ekleme hakkım da bulunmuyor herhalde. Tabancanın sağ yan tarafında " EXTRA AMERİCAN SPECİAL 1918 " (veya 1913) ibaresi var. ayrıca namlunun üzerinde " american army officer revolver" şeklinde bir yazı bulunuyor. Top kısmı 7 hazneli ve kurşun yan taraftaki bir mandalı kaldırıp sürülüyor.

Bu tabanca ile ilgili hiç bir ticari düşüncemiz bulunmuyor, yanlış anlaşılmasın çalışacağını ve uygun mühimmat bulunacağını da hiç zannetmiyorum sadece hatıra olarak kalacak.

Alıntı

Sayın mr.white hoşgeldiniz. Öncelikle forumu lütfen daha dikkatli okuyunuz.Yeni üyelerin ilk bakması gereken yer (arabaya biner binmez emniyet kemerini takmamız gibi) forum kuralları sayfası olmalıdır ve bu durum her forum için geçerlidir.Aşağıda ki link foruma nasıl resim eklenmesi gerektiği ile ilgili bir sayfadır ve bu konuda birde görsel olarak video mevcuttur.İzleyerek öğrenebilir, hemen ardından çok kısa süre içerisinde resimleri ekleyip değerli forum üyelerinin cevapları için bekleyebilirsiniz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1259

Saygılarımla.

Alıntı

[Resim: 20160405_203921_zpsim5tuekv.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi